Shuterstock
Přečtěte si

Mosty přes rozbouřenou vodu

Agrese Kremlu na Ukrajině nebývale otřásla Západem a sjednotila ho. N&N Magazín se zeptal různých společností, jak situaci vnímají ze svého pohledu.
Přečtěte si

Master & Master: Původně chtěli v Praze vyrábět těstoviny. Teď si pro jejich designový nábytek jezdí i Němci

Osobitá česká značka Master & Master přináší originální kousky nábytku, který si zamilujete. Snoubí se v něm svěží design moderní industriality s nádechem starých časů, který dodává pocit klidu, pohody, stability a ukotvenosti. Jednotlivé kusy lze velmi dobře kombinovat, můžete z nich poskládat celý pokoj nebo jimi oživit fádně vyhlížející klasický interiér. Jak značka vznikla, kde berou její zakladatelé inspiraci a v čem jsou jiní než ostatní?
Přečtěte si

Šéf berlínské nábytkářské značky MBzwo Johann Ehlhardt: U nás je hlavním designérem příroda

Nábytkářské závody Möbelwerkstätte Buschsieweke, zkráceně MB, byly ve Verlu ve východním Vestfálsku založeny již v roce 1973. Téměř o 50 let později otevřela vnučka zakladatele Karin Buschsiewekeová spolu se svým partnerem Johannem Ehlhardtem rodinnou firmu v Berlíně. Jejich firma nyní nese název MBzwo a posouvá řemeslnou tradici ještě o stupínek výše. Ve svém e-shopu nabízejí designový nábytek vyrobený na míru, který podle výrobců „uspokojí i ty nejvyšší nároky“.
Přečtěte si

Majitelka studia designových tapet Lavmi: Šlo to i v lockdownu. Lidé to doma chtěli mít hezčí

Česká značka Lavmi navrhuje autorské designové tapety a interiérové doplňky. Značka má originalitu a styl a dává si za cíl inspirovat k tvorbě harmonického domova. Své výrobky prodávají přes 12 let nejen v Čechách, ale třeba i v Japonsku či na Novém Zélandu. Za značkou dnes stojí hlavně Babeta Ondrová, grafická designérka.
Přečtěte si

Ulrich Welter: Snad už budu moct na podzim představit naše nové tapety v Paříži

V minulosti stavěl Ulrich Welter filmové kulisy, potom začal zařizovat byty a pokoje pro film. Když mu jednou majitelé řekli „ten byt nám nechte tak, jak jste jej zařídil“, rozhodl se pro změnu povolání. Dnes se svými 17 zaměstnanci vyrábí v berlínském Schönebergu tapety, které zdobí stěny v objektech po celém světě. Najdeme je například v hotelu Adlon a Schlosshotel Berlin by Patrick Hellmann nebo v obchodních domech Lafayette v Istanbulu a Jakarte.
Přečtěte si

Manažer a kouč Heinrich Homola: Proč mají Češi pořád pocit, že musejí dohánět Západ?

Heinrich Homola se narodil v Praze, ale vyrůstal v Německu. Je absolventem univerzity v Karlsruhe v oboru podnikaní, marketingu a inženýrství. Dvacet let pracoval jako vrcholový manažer, generální ředitel a předseda představenstva v různých společnostech v Německu, Nizozemsku a České republice. Před dvanácti lety vyměnil manažerskou kariéru za vlastní působení jako interim manažer a kouč. Koučuje zejména majitele, podnikatele a vrcholové manažery jak v českých, tak zahraničních firmách. V rozhovoru jsme se ho ptali na hlavní rozdíly v řízení českých a německých firem a zabrousili jsme i do otázek české a německé ekonomiky s ohledem na koronavirovou krizi.