Unikátní sbírky, které mají v konečném důsledku společenský, přírodní a udržitelný dopad

Voda pro Afriku a Vraťme vodu přírodě, to jsou dva klíčové projekty pod křídly Nadačního fondu Veolia. V principu se jedná o unikátní sbírky, které mají v konečném důsledku viditelný společenský, přírodní a udržitelný dopad.Voda pro Afriku a Vraťme vodu přírodě, to jsou dva klíčové projekty pod křídly Nadačního fondu Veolia. V principu se jedná o unikátní sbírky, které mají v konečném důsledku viditelný společenský, přírodní a udržitelný dopad.

Navíc se Veolia rozhodla propojit své síly s nadanými umělci a studenty, kteří pro ni každoročně tvoří originální dárkové předměty, zejména křišťálové karafy na vodu. Ty je možné stejně jako další dárkové předměty zakoupit v nadačním e-shopu. Jejich design připravili pod taktovkou Ronyho Plesla studenti Ateliéru skla na vysoké škole UMPRUM. Letošní motivy na karafách jsou dílem úspěšné ilustrátorky Galiny Miklínové, která se zabývá jak filmovou tvorbou, tak knižními ilustracemi. Limitované edice karaf vznikly pod rukama českých sklářů v Květné.

voda-pro-afriku-veolia-umprum

voda-pro-afriku-veolia-2

V případě projektu Vraťme vodu přírodě se na litrové karafě vyjímá pohádkový motiv vážky. Součástí karafy je také sklenička, která funguje zároveň jako praktický uzávěr. Zakoupením karafy zákazník přispěje do veřejné sbírky částkou 200 Kč na projekt vykupování a dlouhodobé ochrany mokřadů, na kterém Veolia spolupracuje s Českým svazem ochránců přírody.

voda-pro-afriku-veolia

Letošním motivem na karafu projektu Voda pro Afriku je surikata.

Naše mokřady stále ubývají, přestože jsou přirozenou zásobárnou vody v krajině, útočištěm mnoha ohrožených druhů a vedle deštných pralesů i korálových útesů patří mezi prostředí s největší přírodní rozmanitostí. „Pestrost života je pro nás opravdu důležitá, proto podporujeme Český svaz ochránců přírody, který vykupuje cenné přírodní lokality,“ uvádí Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

voda-pro-afriku-veolia-afrika

Voda pro Afriku je dlouhodobý projekt realizovaný ve spolupráci s humanitární organizací Člověk v tísni a jeho účelem je oprava a budování vodních zdrojů na etiopském venkově. Také funguje na bázi benefičního prodeje dárkových předmětů, kterým vévodí opět karafa na vodu – každý rok s jiným motivem zvířete. Pokaždé doplňují karafy ještě další předměty – v posledním ročníku to byly skleněné láhve na vodu v neoprenovém obalu a ručně vyráběné dřevěné brože. Prodej předmětů z letošní kolekce začne 1. listopadu. „Věříme, že největší smysl má pomáhat lidem v nouzi právě v místech, kde žijí. Někdy stačí jen kapka pomoci, a náš svět je hned lepším místem k životu,“ uzavírá Vendula Valentová.

nedostatek-vody-afrika

Více na: eshop.nfveolia.cz

Text Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Vandals Marka Schovánka v Praze

       ·   22.09.2024
Pochází z Prahy. Dětství strávil v kanadském exilu, což zásadně formovalo jeho citlivost vzhledem k identitě a kulturnímu rozhraní. Dnes Mark Schovánek žije a tvoří střídavě v Berlíně a v Praze. 

Netušené zážitky na festivalu FALL v DOXu

       ·   17.09.2024
Alberto Manguel, Max Porter, bratři Quayové Bianca Bellová, Ali Kazma, Dimitri Verhulst či Josef Bolf jsou jen některé z osobností, které budou v příštích dnech moci potkat návštěvníci pražského Centra pro současné umění DOX.

České tóny Dvořákovy Prahy 

       ·   10.09.2024
„To byl nářez!“, prohlásil na konci koncertu pán sedící vedle mě. Stejné nadšení sdílel zaplněný sál pražského Rudolfina, ve kterém bouřlivý standing ovation nebral konce. Letošní Dvořákova Praha nemohla začít lépe.

Aktuálně na německém webu

Vandals von Marek Schovánek in Prag

       ·   22.09.2024
Marek Schovánek wurde in Prag geboren und verbrachte seine Kindheit mit seinen Eltern im kanadischen Exil, was seine Sensibilität für Fragen der Identität, des Exils und der kulturellen Schnittstellen grundlegend prägte. Heute lebt und arbeitet

Unerahnte Erlebnisse auf dem Fall-Festival in DOX

       ·   17.09.2024
Alberto Manguel, Max Porter, Gebrüder Quay, Bianca Bellová, Ali Kazma, Dimitri Verhulst oder Josef Bolf sind nur einige von vielen Persönlichkeiten, denen man in der kommenden Tagen im Zentrum für die Gegenwartskunst DOX in Prag

Festhalten und Erden 

       ·   02.09.2024
„Das Seil ist ein Anker“, behauptet die deutsche, in Barcelona lebende Trapeze-Künstlerin Vivian Friedrich. Zum Schluss des Prager Akrobatik-Zirkuses Letní Letná führte sie das Stück Kristall Bohème auf. Darin thematisiert sie ihre böhmischen Wurzeln.