Velkolepá instalace světelného umění ohromí každého vyznavače laserové digitální komunikace

Specialitou světelného umělce Christophera Bauder a hudebníka Roberta Henke je propojení laserové světelné struktury s vícerozměrnými  zvuky. Tento jedinečný prostorový zážitek je nyní možno shlédnout v průmyslové budově Kraftwerk Berlin v rámci projektu Deep Web.Specialitou světelného umělce Christophera Bauder a hudebníka Roberta Henke je propojení laserové světelné struktury s vícerozměrnými zvuky. Tento jedinečný prostorový zážitek je nyní možno shlédnout v průmyslové budově Kraftwerk Berlin v rámci projektu Deep Web.

Návštěvníci se ponoří do gigantického objektu animovaných linií světla a vícerozměrných zvuků, jehož výsledkem je fascinující smyslový zážitek.

deep-web-berlin-akce

Existence Deep Web je výsledkem mnohaletého výzkumu a uměleckého experimentování dvou umělců s nezávislou vizí a nezaměnitelnou vášní pro zvuk a světlo. Své exkluzivní dílo zatím vystavují potřetí — v roce 2016 se stal jejich projekt hitem festivalu CTM v Berlíně, v témže roce jej viděli návštěvníci Fête des Lumières v Lyonu. Nyní je to poprvé, co je instalace přístupná širokému publiku.

deep-web-berlin-akce-4

deep-web-berlin-akce-3

deep-web-berlin-akce-2

deep-web-berlin-akce-6

Do 23. srpna v Kraftwerk Berlin, Köpenicker Straße 70

www.deepweb.art

[vi url=”https://vimeo.com/338853000″]

 

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Architekt Adam Gebrian: Praha je město s obrovským potenciálem, který ještě zdaleka není využitý

Město s velikým množstvím veřejného prostoru, který ale mnozí lidé neumí ocenit a tím pádem není ani využívaný, to je Praha podle Adama Gebriana. Architekt zabývající se kvalitou života ve městě vidí příčinu tohoto stavu do značné míry ve vnímání obyvatel české metropole, kteří většinou městské prostředí považují spíše za prostor pro přesun mezi prací a bydlením a své víkendy tráví raději mimo město. V Praze tak nevzniká poptávka po kvalitním veřejném prostoru, kde by člověk mohl strávit klidně celý den. Není přitom vždy potřeba obrovských investic, mnohdy k příjemnějšímu fungování místa stačí vyřešit detail, ať už je to pítko, pohodlný průchod, nebo třeba přechod přes silnici.

Nejčtenější v kategorii Society