Výběr Berlin fashion

Jedinečné, ručně vybírané vintage kousky nebo unikátní denim bundy s historií.Jedinečné, ručně vybírané vintage kousky nebo unikátní denim bundy s historií.

April von Stauffenberg — After march

Jedinečné, ručně vybírané vintage kousky z kolekce After march procházejí haute couture „upcyklací“ – i když se nám zdá, že tohle slovo je již poněkud zprofanované. Proto jsme zvolili termín Supermóda. „Jíme superpotraviny, tak proč bychom nemohli nosit supermódu.“ Její originální, průkopnický styl spočívá v proměně běžných (nudných) rukávů do povznášejících křídel. U zrodu značky After March stálo přání použít ten nejudržitelnější materiál (tj. vintage) a vytvořit z něho neodolatelně stylové kousky pro muže i ženy. Inspirace pro tyto úžasné upcyklované košile a blejzry přišla přímo z přehlídkových mol.

after-march-berlin-fashion-3

Pro April von Stauffenberg byla cesta k vlastní slow fashion značce velmi dlouhá. Tato spisovatelka, kurátorka a novinářka byla po dlouhá léta skutečným závislákem na fast fashion módě. „Považovala jsem se za posledního zachránce oblečení, které by jinak skončilo na skládce v Africe, a tak jsem skupovala i ty poslední nechtěné zbytky ve výprodeji v Zaře. Nazývala jsem Zaru svým ‚crackem‘ a vtipkovala se svými přáteli, že si jdu šlehnout.“

after-march-berlin-fashion-2

Košile a blejzry značky After March připomínající svým tvarem pelerínu se rodí v eticky fungujících dílnách pod láskyplnýma rukama místních krejčích v Berlíně. Nevznikají při tom žádné emise CO2, protože veškeré „upcyklační procesy“ probíhají na kole.

Vyrobeno v Berlíně v Německu

Materiál: 100% bavlněná košile, aplikace ze sametové nebo bavlněné stuhy; ručně šité, umělecky ztvárněné verze stejně jako kolekce „hotline“ a „on fire“ vyrábí April von Stauffenberg sama.

Logo značky After March se na oděvy přidává ručně pomocí razítka nebo šablony, vždy podle aktuální nálady autora.

Vysoce kvalitní košile shání April v berlínských secondhandech. „Často jsou to nenošené, v buticích neprodané oděvy, které dokonce stále nesou značky původních výrobců,“ vysvětluje, „ať už je to Gucci, Boss, Etro, Van Laack, nebo Olymp.“ Všechny jsou 100 % z bavlny a důležitý je také jejich původ. Většina pochází z Německa, Itálie a Francie. Z těchto košil pak April vytváří stylové a zcela výjimečné kousky úpravou jejich rukávů tak, aby připomínaly křídla. Spolupracuje s místními krejčími v Berlíně a veškerou přepravu provádí sama na vlastním kole.

after-march-berlin-fashion

Anne Bernecker — Reuse, reinvent, revive

Staré kousky oblečení, pečlivě sebrané a ošetřené na Anniných cestách, jsou základem její kolekce s názvem Reuse, Reinvent, Revive. Každá bunda může vyprávět svůj příběh, nosili ji a milovali nejrůznější majitelé a Anne Bernecker tyto oděvy přivádí k novému životu. Slow fashion, respekt k řemeslnému umění a přání mít něco jedinečného a unikátního, co nepochází ze sériové výroby, to jsou hlavní pilíře kolekce a také její inspirace. Základem kolekce jsou tři bundy:

Pinball jacket – Indigo Classic: autentická westernová džínová bunda Levi’s v indigové modři s klasickým střihem. S ručními výšivkami a nadměrně velikými perspexovými prvky, petrolejově modrými skleněnými krystaly a perlami v černém a modrém matném provedení a perlami se třpytivými fazetami.

Anne-Bernecker-berlin-fashion-4

Anne-Bernecker-berlin-fashion-5

Pinball jacket – Ice Bomber: Autentická džínová bunda Levi’s v téměř bílém či vyběleném provedení ice wash a v nadměrném a objemném střihu bomber. S ručními výšivkami a nadměrně velikými perspexovými prvky, zářivými aqua skleněnými krystaly a perlami v bílém a ledově modrém matném provedení a perlami se třpytivými fazetami.

Anne-Bernecker-berlin-fashion-2

Forest jacket – Camouflage: autentická francouzská armádní bunda s kamuflážním vzorem a rovným unisex střihem. Jemná ruční výšivka sleduje maskovací vzor, který je u každé bundy jiný. Výšivky v zelené a černé barvě jsou kombinovány s uhlově černými perlami, zelenými perlami a zářivými skleněnými krystaly.

Anne-Bernecker-berlin-fashion

Text Danuše Siering Foto archiv

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jakou zemi zdědím?

Německo chce vést zelenou revoluci v Evropě a Česko nechce zůstat pozadu. Ale co si myslí o klimatické krizi ti, kterých se nejvíc dotýká? Anna Müllerová, patnáctiletá studentka z Prahy, napsala pro N&N malou esej o jedné velké otázce.
Přečtěte si

O vlaku, kde se mladí Češi a Němci potkají s drogami – úplně jinak, než byste čekali 

Fascinující ponor do světa mladých lidí nabízí český projekt REVOLUTION TRAIN – vlak, v němž jsou reálně simulovány situace spojené se závislostmi a užíváním drog. Autentickou a poučnou jízdu už v něm zažilo více než 250 000 návštěvníků v Česku a Německu, říká Jan Lamser bývalý bankéř, expert na blockchainy, teorii her, vystudovaný teolog, který který tento unikátní interaktivní projekt podporuje.
Přečtěte si

Wim Wenders: Dvě nebo tři věci, které vím o Edwardu Hopperovi

Wim Wenders je jedním z nejlepších a nejslavnějších německých režisérů současné světové kinematografie. Jeho celovečerní filmy “Americký přítel”, “Paris Texas” a “Nebe nad Berlínem” z roku 1987 jsou kultovní, dokumenty “Buena Vista Social Club”, “PINA” a “Sůl země” jsou příkladným svědectvím naší kulturní paměti.

Nejčtenější v kategorii Society