Vychází Guinnessova kniha rekordů pro rok 2021. Nejtetovanější muž je z Německa

Rolf Buchholz se stal opět nejtetovanějším mužem světa. Tento šampión, jenž rekord oslavil poprvé už před deseti lety, má potetovaných 90 procent plochy svého těla. IT konzultant z Dortmundu si přitom nechal udělat své první tetování a piercing až ve čtyřiceti letech.

Foto: Michael Whitty, Guinness World Records.

Dnes jednašedesátiletý Buchholz to vzal každopádně hopem a nyní už má 481 piercingů plus 35 implantátů. Jen v okolí jeho úst se dá napočítat
111 piercingů. Co bylo nejbolestivější? Podle Rolfa prý tetování na dlaních. Bylo údajně mnohem bolestivější než rohy, které si nechal na čele implantovat pod kůži. Má rozdělený jazyk, magnety pod konečky prstů a roztáhnuté ušní boltce.

Problém jen v Dubaji

Na otázku, jaký to je pocit být v Guinessově knize rekordů, odpověděl: “Děkuji, je to něco zvláštního. I kvůli téhle knize se mě lidé často ptají, proč jsem začal s tetováním a piercingem. Na to jsem nikdy nenašel odpověď. Začal jsem a užívám si to doposud. Nedělám žádné plány. Pokud se mi něco na lidech líbí, nechám si to udělat.”

Má někdy s tetováním problémy? “Obvykle problémy nemám. Lidé se jen dívají, ale neříkají nic jiného. Jediný případ, kdy jsem měl problémy, byl při vstupu do Dubaje. Nakonec mě do Dubaje nepustili. Musel jsem se tedy vrátit zpět do Německa.”

Záliba v hácích

Rolf má ještě jednoho bizarního koníčka, kterému se intenzivně věnuje. Rád se zavěšuje za háky na lanech. Ony háky jsou samozřejmě zabodnuty přímo do jeho těla. 

I v jednašedesáti prý ale stále hledá nové výzvy. V posledních dvou letech mimochodem startoval na čtyřech maratonech.

Více o historii tetování najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Rudiš dostal cenu od německého prezidenta Steinmeiera. “Spojují nás dějiny, vlaky a pivo,” říká pro N&N

Německý prezident se rozhodl ocenit Záslužným řádem Spolkové republiky Německo celkem 16 lidí, kteří se podle něj mimořádným způsobem zasadili o kulturní život, ochromený ještě nedávno koronavirovou pandemií. Mezi šesti ženami a deseti muži je i jeden Čech – v Německu žijící spisovatel Jaroslav Rudiš.
Přečtěte si

Fenomén DEFA: Filmový vhled do témat, o nichž se v NDR mluvilo jen šeptem

Homosexualita, krize bydlení, kriminalita ani další problémy v socialistickém světě oficiálně neexistovaly. Jejich veřejná kritika i pouhá diskuze o nich byla nejen ve východním Německu tabu a systém se všechny problematické společenské otázky snažil zamést pod koberec. I přesto se však řada tvůrců z východoněmeckého filmového studia DEFA (Deutsche Film-Aktiengesenschaft) snažila tato témata ve svých filmech zpracovávat, samozřejmě s rizikem postihů jako je vyloučení z vývozu nebo zákaz projekce v kinech.
Archiv Martina Janeckého
Přečtěte si

Martin Janecký: Foukat sklo tři dny je věčnost

Tvoří plastiky, které odporují všedním představám o práci se sklem, a svou techniku zdokonalil tak, že se mu vyrovná jen málokdo. I přes to z Martina Janeckého cítíte respekt k řemeslu i samotnému materiálu, který se podle svých slov snaží zkrotit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign