Vychází Guinnessova kniha rekordů pro rok 2021. Nejtetovanější muž je z Německa

Rolf Buchholz se stal opět nejtetovanějším mužem světa. Tento šampión, jenž rekord oslavil poprvé už před deseti lety, má potetovaných 90 procent plochy svého těla. IT konzultant z Dortmundu si přitom nechal udělat své první tetování a piercing až ve čtyřiceti letech.

Foto: Michael Whitty, Guinness World Records.

Dnes jednašedesátiletý Buchholz to vzal každopádně hopem a nyní už má 481 piercingů plus 35 implantátů. Jen v okolí jeho úst se dá napočítat
111 piercingů. Co bylo nejbolestivější? Podle Rolfa prý tetování na dlaních. Bylo údajně mnohem bolestivější než rohy, které si nechal na čele implantovat pod kůži. Má rozdělený jazyk, magnety pod konečky prstů a roztáhnuté ušní boltce.

Problém jen v Dubaji

Na otázku, jaký to je pocit být v Guinessově knize rekordů, odpověděl: “Děkuji, je to něco zvláštního. I kvůli téhle knize se mě lidé často ptají, proč jsem začal s tetováním a piercingem. Na to jsem nikdy nenašel odpověď. Začal jsem a užívám si to doposud. Nedělám žádné plány. Pokud se mi něco na lidech líbí, nechám si to udělat.”

Má někdy s tetováním problémy? “Obvykle problémy nemám. Lidé se jen dívají, ale neříkají nic jiného. Jediný případ, kdy jsem měl problémy, byl při vstupu do Dubaje. Nakonec mě do Dubaje nepustili. Musel jsem se tedy vrátit zpět do Německa.”

Záliba v hácích

Rolf má ještě jednoho bizarního koníčka, kterému se intenzivně věnuje. Rád se zavěšuje za háky na lanech. Ony háky jsou samozřejmě zabodnuty přímo do jeho těla. 

I v jednašedesáti prý ale stále hledá nové výzvy. V posledních dvou letech mimochodem startoval na čtyřech maratonech.

Více o historii tetování najdete zde.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu


Aktuálně na německém webu

Geheimnisse von Míla Fürstová in Hradec Králové

       ·   07.05.2024
Sie ist eine der bedeutendsten zeitgenössischen Künstlerpersönlichkeiten. Sie stammt aus Tschechien, lebt seit dreißig Jahren in Großbritannien. Ihre Werke befinden sich in den Sammlungen von Königin Elisabeth II. und dem V&A Museum in London: die

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und