WeTravel — Island

Země rozmanité a především téměř nedotčené přírodní krásy. Země ledovců, sopek, gejzírů a geotermálních pramenů, fjordů, vodopádů, pastvin, vysokých nedostupných hor ale i dalekosáhlých lávových pustin.Země rozmanité a především téměř nedotčené přírodní krásy. Země ledovců, sopek, gejzírů a geotermálních pramenů, fjordů, vodopádů, pastvin, vysokých nedostupných hor ale i dalekosáhlých lávových pustin.

Obklopený nekonečným oceánem, jehož vlny brázdí největší savci této planety velryby a jehož pobřeží obývají tisíce rozmanitých ptáků, Island stojí uprostřed mořských vod atlantického oceánu trochu jako jiný svět.

Na zdánlivě malém území naleznete takovou různorodost, jako téměř nikde jinde. Island vám možná přijde drsný a strohý, možná přívětivý a stále živý. Každý návštěvník této země ovšem shledá to, že Island je především naprosto jedinečný.

Pojďte s námi na návštěvu do země pod polárním kruhem, kde jakoby se alespoň na chvíli zastavil čas a vy mohli vnímat tu nevšední krásu tak ojedinělé krajiny, která je pro každého silným zážitkem.

Text a Foto Karin Zadrick

Mohlo by vás zajímat

Nejčtenější v kategorii Travel