WeTravel – Torres del Paine

Už cestou autobusem, která trvala z argentinského Rio Grande do chilského Puerto Nazales bezmála 11 hodin, nás vítala nádherná patagonská příroda. Hory, jezera, lamy. Po prvních dvou nocích, během kterých jsme připravovali všechny potřebné věci na náš týdenní výlet do národního parku Torres del Paine, jsme měli vše potřebné (rezervace do kempů, dokoupení zbytku výbavy), a mohli jsme vyrazit.

Po dvou hodinách jízdy autobusem přijíždíme k prvnímu kempu a začíná náš týden plný neskutečných výhledů, nádherné flory a fauny, zážitků, ale i fyzické námahy a odříkání. Každý den jsme ušli cca 15 km, někdy v příjemném prostředí, někdy v náročných podmínkách, ale naše snažení za to určitě stálo. Jako již několikrát za sebe nechám mluvit fotografie a video, protože k pochopení krásy Patagonie bohatě stačí.

V předposledním kempu jsme dokonce potkali dva Slováky, a přestože Čechoslováky na svých cestách tolik nevyhledávám, bylo příjemné si zase popovídat v rodném jazyce. Probrali jsme jejich a naše cestování, okomentovali v té době čerstvé výsledky voleb na Slovensku a popřáli si hodně štěstí na dalších cestách.

Po 7 dnech a 130 km v nohou jsme dorazili do cíle a dali si vítězné pivko. Jelikož letenky z Patagonie jsme kupovali v předstihu, neodhadli jsme termín odletu a museli tak 5 dní zůstat v Puerto Natales, což po tomto náročném treku nebylo vlastně úplně od věci. potřebovali jsme si odpočinout a nabrat síly na další destinaci, kterou bylo hlavní město Chile – Santiago.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Přitažlivost západočeského lázeňského trojúhelníku roste

Lázeňské kolonády provoněné oplatkami, historické budovy s léčivými prameny, ale i rozmanité přírodní skvosty a kulturní akce. Taková je atmosféra lázeňských měst, fenoménu, kterému se dostává stále větší pozornosti. Může za to i loňský zápis západočeského lázeňského trojúhelníku na Seznam světového dědictví UNESCO.

Nejčtenější v kategorii Travel