Přečtěte si

WeTravel – Britské Panenské ostrovy

British Virgin Islands – BVI, ráj pro dobrodruhy a bonvivány. Sem se turista masových destinací jen tak nevydá. Velmi dobré a velmi drahé hotely se dají doporučit snad na líbánky. Ostatní cestovatelé mají dvě volby – buď si pronajmout dům nebo loď s příjemnou partičkou rodiny či přátel. Odměnou zůstane film v hlavě se sekvencemi, které dlouho nezešediví.
Přečtěte si

WeTravel – Santiago de Chile

Po tříhodinovém přeletu z Patagonie do hlavního města Chile jsme se ubytovali v krásném hostelu La Casa Roja. Bylo to ubytování předělané z bývalého muzea, kde pod jednou střechou žilo kolem stovky lidí z celého světa.
Přečtěte si

WeTravel – Torres del Paine

Už cestou autobusem, která trvala z argentinského Rio Grande do chilského Puerto Nazales bezmála 11 hodin, nás vítala nádherná patagonská příroda. Hory, jezera, lamy. Po prvních dvou nocích, během kterých jsme připravovali všechny potřebné věci na náš týdenní výlet do národního parku Torres del Paine, jsme měli vše potřebné (rezervace do kempů, dokoupení zbytku výbavy), a mohli jsme vyrazit.
Přečtěte si

WeTravel — Cesta do neznáma

Jedna z věcí, kterou jsem chtěl určitě v Patagonii zažít je tzv. kempování na divoko. To je v Argentině mimo národní parky povolené, tak proč to nevyzkoušet hned u Ushuaia? Trek jsem vybral záměrně ne úplně známý, šlo prakticky jen o nenápadnou cestičku, která nebyla na mapě prakticky ani vidět. Jelikož celá cesta neměla ani svoje jméno, nazval jsem ji pracovně soggy (mokrý) trek. Samozřejmě popíšu, proč.
Přečtěte si

WeTravel — Welcome home

Co se týče cestování, především dlouhodobého, je potřeba se připravit na jakékoliv komplikace. Na návrat do vlasti o 8 měsíců dříve, který byl spunktován během pár minut, nás ovšem nemohl připravit nikdo.
Přečtěte si

WeTravel — Ushuaia

Nejjižnější město na světě, první kontakt s Patagonií, a především základna pro většinu expedicí mířící do Antarktidy. To je Ushuaia.
Přečtěte si

WeTravel — Buenos Aires

Obrovská metropole znamenající v překladu ‘dobrý vzduch’, hlavní město Argentiny, a především naše čtyřdenní zastávka a poslední velké město před měsíčním dobrodružstvím v Patagonii.
Přečtěte si

WeTravel — Iguazu

Přiznám se, že přesto, že vodopády Iguazu, které leží na trojmezí Brazílie, Argentiny a Paraguaye, jsou největším vodopádovým systémem na světě a jedním z hlavních turistických cílů Brazílie, o jejich existenci jsem před rokem ještě nevěděl. Všichni známe Viktoriiny vodopády či ty Niagarské, ale je to právě Iguazu, které bych označil jako nejkrásnější, a především nejfotogeničtější vodopády světa.
Přečtěte si

WeTravel — São Paulo

Největší a zároveň nejbohatší město Jižní Ameriky, kde žije více lidí než v celé České republice dohromady. Nejsem zrovna fanda velkých měst a ani São Paulo mě nenadchlo ničím výjimečným. Zato zážitků a setkání s místními Brazilci bylo dostatek, a to i přesto, že jsme po příletu a zkontrolování letenek zjistili, že nás zde čekají pouze dva dny, místo třech, se kterými jsme původně počítali.