Přečtěte si

Šéfka veganského kebabu: Cílem je zasadit lidem brouky do hlavy. Aby se aspoň zamysleli

Kateřina Savická v listopadu otevřela veganský kebab a hranolkárnu Mooi v pražské Černé labuti. Přesto, že doba není pro otevření gastropodniku úplně „jako stvořená“, bojí se majitelka pražské pobočky víc předsudků lidí než samotné krize. S Kateřinou jsme se bavili nejen o zodpovědném stravování, ale i o vysněné pobočce Mooi u moře.
Přečtěte si

WeTravel – Na koloběžce do Temešváru

V létě 2019 jsem neměl zrovna moc plánů. Státní zkouška byla za dveřmi a týden předtím, než jsem se plánoval ponořit do knih a skript, jsem měl volno. Prakticky ze dne na den jsem se rozhodl podniknout něco nevšedního. Jet z Prahy do Bratislavy na koloběžce. Přesně za 7 dní jsem dojel do cíle, a přestože mě to stálo dost sil, byl jsem nadšený a odhodlaný cestu o rok později zopakovat, tentokrát však delší, náročnější, a především neznámou cestou. Z Bratislavy, přes Maďarsko do rumunského Temešváru.
Přečtěte si

WeTravel – Santiago de Chile

Po tříhodinovém přeletu z Patagonie do hlavního města Chile jsme se ubytovali v krásném hostelu La Casa Roja. Bylo to ubytování předělané z bývalého muzea, kde pod jednou střechou žilo kolem stovky lidí z celého světa.
Přečtěte si

WeTravel – Torres del Paine

Už cestou autobusem, která trvala z argentinského Rio Grande do chilského Puerto Nazales bezmála 11 hodin, nás vítala nádherná patagonská příroda. Hory, jezera, lamy. Po prvních dvou nocích, během kterých jsme připravovali všechny potřebné věci na náš týdenní výlet do národního parku Torres del Paine, jsme měli vše potřebné (rezervace do kempů, dokoupení zbytku výbavy), a mohli jsme vyrazit.
Přečtěte si

WeTravel — Cesta do neznáma

Jedna z věcí, kterou jsem chtěl určitě v Patagonii zažít je tzv. kempování na divoko. To je v Argentině mimo národní parky povolené, tak proč to nevyzkoušet hned u Ushuaia? Trek jsem vybral záměrně ne úplně známý, šlo prakticky jen o nenápadnou cestičku, která nebyla na mapě prakticky ani vidět. Jelikož celá cesta neměla ani svoje jméno, nazval jsem ji pracovně soggy (mokrý) trek. Samozřejmě popíšu, proč.
Přečtěte si

WeTravel — Welcome home

Co se týče cestování, především dlouhodobého, je potřeba se připravit na jakékoliv komplikace. Na návrat do vlasti o 8 měsíců dříve, který byl spunktován během pár minut, nás ovšem nemohl připravit nikdo.
Přečtěte si

WeTravel — Ushuaia

Nejjižnější město na světě, první kontakt s Patagonií, a především základna pro většinu expedicí mířící do Antarktidy. To je Ushuaia.
Přečtěte si

WeTravel — Vliv koronaviru

Původně jsem chtěl psát o nádherném patagonském městečku Ushuaia, nicméně situace ohledně koronaviru, která v celé Jižní Americe v posledních dnech prudce eskalovala, mění plány a proto budu v ‘klasických’ cestovatelských článcích pokračovat až příště.
Přečtěte si

WeTravel — Buenos Aires

Obrovská metropole znamenající v překladu ‘dobrý vzduch’, hlavní město Argentiny, a především naše čtyřdenní zastávka a poslední velké město před měsíčním dobrodružstvím v Patagonii.