Změny pro pouliční umělce

Pražský magistrát připravuje novelu vyhlášky o takzvaném buskingu, tedy pouličním umění.Pražský magistrát připravuje novelu vyhlášky o takzvaném buskingu, tedy pouličním umění.

Zákaz by měli mít zvířecí maskoti v nadživotní velikosti jako třeba pandy či lední medvědi. Naopak ale pouliční umělci budou moci nově zabírat při svém vystoupení dva metry čtvereční. Dosud to bylo 1,5 metru. V případě vícečlenných souborů bude moci umělecké těleso zabrat až šest metrů čtverečních, ale nesmí jejich koncert bránit vstupu do budov. Praha uvažuje rovněž o vyřazení pikoly a hoboje i saxofonu bez dusítka ze seznamu zakázaných nástrojů. Povolen má být i malý zesilovač s výkonem do pěti wattů.

busking-poulicni-umeni-praha

Co říkáte na tyto připravované změny? Je opravdu hlasité dudlování na ulicích to, co si přejou lidé, kteří zde žijí a pracují? Jak by mělo být toto téma vyřešeno, aby bylo v maximálním souladu s vašimi zájmy a potřebami? Vaše názory nás zajímají a rádi je předáme příslušným orgánům.

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

archiv
Přečtěte si

Berlínská Češka v jazzovém New Yorku

Martina Barta, česká jazzová zpěvačka, žije kosmopolitní život. Bydlištěm v Berlíně, kde studovala jazzový zpěv a hru na lesní roh, v současné době však tráví čas v New Yorku, kde dokončuje magisterské studium na renomované hudební akademii Manhattan School of Music. Náročné studium mohla nastoupit také proto, že získala německé stipendium.

Nejčtenější v kategorii Society