10 otázek pro Ivu Frühlingovou

Je talentovaná, krásná a charismatická. Zpěvačku, textařku a spisovatelku Ivu Frühlingovou v současnosti nejvíce zaměstnává pětiletý syn Adam, rekonstrukce nového domu, který s manželem koupili, a samozřejmě zpěv. Největší prioritou je však pro Ivu její syn, pak teprve cokoliv dalšího. Na svou kariéru ale nezapomíná a jak sama říká, chystá se “vykopat draky” a nebýt jen zalezlá doma.

Má v plánu pracovat na sobě a své hudbě. Své profesní sny si už splnila, teď si přeje dělat dát, co ji baví. Iva vydala za svou kariéru několik úspěšných alb a napsala tři knihy (Příběhy modelek, Příběhy ze showbyznysu, Terapie v noci) a my už se nemůžeme dočkat její další tvorby, ať už hudební, či literární.

Do koho jste byla tajně zamilovaná?

Do Benjamina Bioleho, velmi oblíbeného francouzského zpěváka. Zpívali jsme spolu duet na jeho desku a také jsme spolu hráli pár koncertů. Tenkrát žil s Chiarou Mastroianni a já jí ho děsně záviděla.

Iva Fruhlingova

Který člověk vás nejvíce ovlivnil?

Asi moje máma. Energická žena s tahem na branku. Ta vždycky ví, jak mě k něčemu namotivovat. 

Ke které knížce se ráda vracíte?

Když jsem byla malá, četla jsem několikrát dokola Memento od Radka Johna. Později mě bavily knížky psychiatra Scotta Pecka a taky poezie Sylvie Plathové. Moc se mi líbila i sbírka básní Natálie Kocábové s názvem Někdo je v domě. No a před deseti lety jsem začala psát knihy sama a vydala jsem celkem tři. Psaní miluju, je to pro mě relax a terapie.

Za co jste vydala moc peněz?

Asi za koupi mého bytu.

Sport je pro vás…

Cizí slovo (smích).

Která píseň vás roztančí?

I’d rather dance with you od Kings of Convenience.

Iva Fruhlingova koncert

Jaké umělecké dílo vás fascinuje?

Tak to opravdu nevím. 

Koho obdivujete?

Já obdivuju každý týden někoho jiného. Piloty, vojáky, sestřičky, lékaře… Teď teda taky obdivuju DJ Roxtara, protože pomáhá vtipným způsobem lidem v nouzi, způsobenou koronavirem. Víc takových frajerů!

Vaše největší slabina?

Strach a lenost.

Pro příští dny (týdny) bych si přála…

Začít makat na nové desce. Už to bude nějaký pátek, co jsem nezpívala. Začíná mi to chybět.

Iva Fruhlingova zpěvačka

Mohlo by vás zajímat

Das Prager Jesulein
Přečtěte si

Pražskému Jezulátku se klaní i ve světě

Stověžatá Praha je uctívána na celém světě. Věží a věžiček je ve skutečnosti na tisíc, v panoramatu města mnohé z nich patří sakrálním stavbám. Ne každý však ví, že právě v jedné z nich se nachází jeden z největších duchovních symbolů. Kult Pražského Jezulátka v zahraničí je mnohem větší než jakékoli jiné české postavy či osobnosti. Od Filipín přes Srí Lanku až po Jižní Ameriku dobylo Jezulátko miliony srdcí; v Indii má svoji vlastní komunitu, v Bangalore je mu zasvěcen kostel Infant Jesus Shrine. Co ale o něm víme my?
Přečtěte si

Politicky nekorektní Louskáček. Berlínský státní balet stáhl adventní hit z programu

K adventu neodmyslitelně patří baletní představení Louskáček – Vánoční příběh, které bývá beznadějně vyprodané měsíce dopředu. Pohádku o oživlé hračce a zlém Myším králi ovšem na programu Berlínského Státního baletu letos nenajdete. Opulentní nastudování z roku 2013 v choreografii Vasilije Medveděva a Yuriho Burlaky za 1,5 milionu eur zůstane v depozitáři. Je prý totiž politicky nekorektní.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign