Berlin Concept Stores — Parkhaus

Concept store. Každý ten název už někdy slyšel, ne každý ale přesně ví, co znamená. Krátce vysvětleno — prodejna, která má koncept.

Prostor je galerií, zboží je uměním. Kapitálem každého majitele je jeho individuálně sestavený mix značek a výrobků od módního designu, přes umění, domácí potřeby, hudebniny až po výjimečné knihy. Tady však nejde jen o nakupování, ale o zážitek a prožití okamžiku.

Parkhaus
Nenechte se splést názvem. Kdyby se tento concept store nazýval Obrázková kniha nebo Pohádkový svět, bylo by označení příznačnější. „Parkhaus“ totiž patří v Berlíně k nejkrásnějším obchodům. Je pokladnicí pro luxusní dárky, bytové doplňky, osvětlení či výjimečnou kosmetiku, ale také výrobcem polštářů pro více jak 100 druhů klasických židlí. Čtyřikrát do roka se scénická prezentace v interiéru obchodu obměňuje a tak i ten nejkreativnější návštěvník zde vždy objeví něco nového, ať už při výstavách, ochutnávkách či přednáškách.

concept-store-berlin-parkhaus-5

concept-store-berlin-parkhaus-2

concept-store-berlin-parkhaus-3

concept-store-berlin-parkhaus-4

www.parkhausberlin.deText Danuše Siering pro magazín Esence

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,