Berlin—Praha Barter otevřeli ve čtvrtek

Po první výstavě s názvem Praha—Berlin Barter, která se konala v dubnu v galerii Urban Spree v Berlíně, vystavuje nyní 11 berlínských umělců v pražské Trafo Gallery pod názvem Berlin—Praha Barter.Po první výstavě s názvem Praha—Berlin Barter, která se konala v dubnu v galerii Urban Spree v Berlíně, vystavuje nyní 11 berlínských umělců v pražské Trafo Gallery pod názvem Berlin—Praha Barter.
Jim-Avignon-Die-Argwohnung-trafo-gallery
Jim Avignon — „Die Argwohnung“ — Acrylic on Paper — 2019

Umělci jsou představiteli nové berlínské scény, která vznikla od pádu Zdi. K ikonám patří Jim Avignon, známý dekorem mnoha berlínských squatových klubů a velkých historických nástěnnych maleb, např. na East Side Gallery.

Marion Jdanoff-Bravades-trafo-gallery
Marion Jdanoff — „Bravades“ — Acrylic on Canvas — 250×150 cm — 2019

Marion Jdanoff vytváří vysoce poetický pohádkový vesmír s podivnými postavami a legendárními zvířaty v bohaté paletě barev.

Sebas Velasco-Hotel-Polonez-trafo-gallery
Sebas Velasco — „Hotel Polonez“ — Oil on Canvas — 70×50 cm — 2019

Sebas Velasco zkoumá pozůstatky východního bloku v sérii olejomaleb a kreseb založených na scéně sídlišť, starých aut, graffiti a neonových hotelů.

theresa-Volpp-Krim-trafo-gallery
Theresa Volpp — „Krim“ — Lacquer, ink and oil pastel on Canvas — 210×185 cm — 2019

Tereza Volpp je více zaměřena na samotný předmět abstraktního umění a její tvorba nese jen stopy graffiti. Jako by se abstraktní umění pokoušelo znovu spojit s energií ještě před vynálezem graffiti.

Johannes-Mundinger-praha-berlin-trafo
Johannes Mundinger — Mural in South Korea — Sprint 2019

Johannes Mundinger má také silné kořeny v nástěnné malbě a vytváří jemná abstraktní díla v tlumených tónech, velkých tvarech a blocích, v ohromující a kontemplativní abstraktní krajině.

Více info: www.facebook.com/trafogalerie

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Horní Franky otevřely zvláštní koncertní sál. Je v podzemí jako bunkr a zdobí jej plastika s motivem exploze

V historické vile hudebního centra Haus Marteau v hornofranckém Lichtenbergu se letos na podzim otevřel podzemní koncertní sál a zkušebna. Nepojme sice ani stovku návštěvníků, svým architektonickým ztvárněním však předčí mnohé výrazně větší sály nejen v Německu. Nejvíc se vymyká paradoxně tím, že je zvenku v podstatě nepostřehnutelný.
Přečtěte si

Řezbářským uměním českých betlémářů se chlubil i komunistický režim

Betlémy zdobí v čase vánočním domácnosti a svatostánky po celém světě. Ve světě se tento fenomén datuje do osmého století. Jejich rozšíření přišlo do českých zemí o tisíc let později, sahá až na přelom 17. a 18. století. Které betlémy jsou tedy v Čechách a na Moravě, nejstarší, technicky nejdokonalejší a také největší?

Nejčtenější v kategorii ArtDesign