Berlínské elektro v karanténě

O klubovém spojení UnitedWeStream jsme vás už informovali. Od 4. 4. přichází tato mladá streamingová platforma s novinkou – začne vysílat DJ Sets i z ostatních evropských měst. V sobotu je na programu stream z Vídně, Amsterodamu a Manchesteru. Na otázku, zda uslyšíme i někoho z Prahy mi Lutz odpověděl, že se zatím žádný český hudební klub nepřihlásil. Posílám teda základní informace o UWS a na konci kontakt, kam se můžou zájemci přihlásit.

Berlínská elektronická hudební kultura čelí největší výzvě ve své historii. 17. března musely všechny hudební kluby zavřít své brány, berlínský noční život padnul do umělého spánku, aby se snížilo šíření koronaviru. To znamená, že desítky tisíc zaměstnanců a desítky tisíc umělců jsou najednou bez zaměstnání a mnoho hudebních klubů a festivalů je na pokraji krachu. Kde dříve byla rivalita, panuje dnes solidárnost. Hudební kluby se daly dohromady a přináší ve formě UWS největší digitální hudební platformu až do domů. 

UnitedWeStream Berlin byl spuštěn 19. března. Od té doby vysílá téměř každodenní živé streamy z berlínských klubů včetně Watergate, Berghain, KaterBlau, Wilden Renate a Tresor. Po 2 týdnech od spuštění má UWS přes 5 miliónů kliků, na fcb přilákalo 30 tisíc a na IG 20 tisíc sledujících, na darech se vybralo přes 300 tisíc euro.

UWS nyní vydal prohlášení:

Jak všichni víme, je toto pro všechny velmi těžké období. Duševní zdraví lidí je vážně ovlivněno veškerou nejistotou a úzkostí. Strach z toho, že můžeme ztratit vše, na čem jste tak tvrdě pracovali, pociťuje každý – od samostatného kreativního pracovníka až po největší a nejrobustnější podniky. Co se nám na tomto modelu zalíbilo, bylo to, že se zaměřuje na širokou obec, nejeN&Nbsp;na pár jednotlivců. Sjednocujeme publikum, abychom nabídli pro každého něco, program je nabitý napříč mnoha různými žánry a scénami. Existuje nekonečné množství nápadů, jak se můžeme s touto katastrofou v současné době vypořádat. Zásadní je ale spolupráce ve velkém měřítku, proto rozšiřujeme nyní náš stream i do zahraničí.

Hudební kluby, které mají zájem o spolupráci, se můžou hlásit na kontakt: LUTZ LEICHSENRING, email: presse@clubcommission.de nebo na tel.: +49 171 4159547

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher