Berlínské elektro v karanténě

O klubovém spojení UnitedWeStream jsme vás už informovali. Od 4. 4. přichází tato mladá streamingová platforma s novinkou – začne vysílat DJ Sets i z ostatních evropských měst. V sobotu je na programu stream z Vídně, Amsterodamu a Manchesteru. Na otázku, zda uslyšíme i někoho z Prahy mi Lutz odpověděl, že se zatím žádný český hudební klub nepřihlásil. Posílám teda základní informace o UWS a na konci kontakt, kam se můžou zájemci přihlásit.

Berlínská elektronická hudební kultura čelí největší výzvě ve své historii. 17. března musely všechny hudební kluby zavřít své brány, berlínský noční život padnul do umělého spánku, aby se snížilo šíření koronaviru. To znamená, že desítky tisíc zaměstnanců a desítky tisíc umělců jsou najednou bez zaměstnání a mnoho hudebních klubů a festivalů je na pokraji krachu. Kde dříve byla rivalita, panuje dnes solidárnost. Hudební kluby se daly dohromady a přináší ve formě UWS největší digitální hudební platformu až do domů. 

UnitedWeStream Berlin byl spuštěn 19. března. Od té doby vysílá téměř každodenní živé streamy z berlínských klubů včetně Watergate, Berghain, KaterBlau, Wilden Renate a Tresor. Po 2 týdnech od spuštění má UWS přes 5 miliónů kliků, na fcb přilákalo 30 tisíc a na IG 20 tisíc sledujících, na darech se vybralo přes 300 tisíc euro.

UWS nyní vydal prohlášení:

Jak všichni víme, je toto pro všechny velmi těžké období. Duševní zdraví lidí je vážně ovlivněno veškerou nejistotou a úzkostí. Strach z toho, že můžeme ztratit vše, na čem jste tak tvrdě pracovali, pociťuje každý – od samostatného kreativního pracovníka až po největší a nejrobustnější podniky. Co se nám na tomto modelu zalíbilo, bylo to, že se zaměřuje na širokou obec, nejeN&Nbsp;na pár jednotlivců. Sjednocujeme publikum, abychom nabídli pro každého něco, program je nabitý napříč mnoha různými žánry a scénami. Existuje nekonečné množství nápadů, jak se můžeme s touto katastrofou v současné době vypořádat. Zásadní je ale spolupráce ve velkém měřítku, proto rozšiřujeme nyní náš stream i do zahraničí.

Hudební kluby, které mají zájem o spolupráci, se můžou hlásit na kontakt: LUTZ LEICHSENRING, email: presse@clubcommission.de nebo na tel.: +49 171 4159547

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,