Vychází nový N&N Czech-German Bookmag – Češi jdou stylově do čela Evropy

N&N Czech-German Bookmag vychází v červnu u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropy. A ukazuje, čím osobnosti z naší země mohou inspirovat Evropu. Dvojjazyčný magazín nezávislého vydavatelství Black Swan Media nabízí pohledy českých i německých autorů.

Proslulé Státní umělecké sbírky v Drážďanech budou letos v létě hostit “českou sezónu” – největší prezentaci českého umění v historii. Tuto vskutku výjimečnou akci má pod taktovkou Jiří Fajt, historik umění mezinárodního formátu, se kterým vydavatelka N&N Danuše Siering přináší obsáhlý rozhovor.

O letošní významné roli České republiky v bruselské politice hovořila redakce s naší nejvlivnější osobností v evropské politice, Věrou Jourovou, místopředsedkyní Evropské komise.

A protože je letošní evropská politika zásadně ovlivněna válečným ruskou agresí v Ukrajině, představuje N&N na svých stránkách také názory ministryně obrany Jany Černochové, která u evropských kolegů vzbudila respekt svou rychlou podporou ukrajinské armády.

Současnou nelehkou situaci střední Evropy vysvětluje v širším kontextu německá politoložka Barbara von Ow-Freytag. A za českou stranu se nad důležitosti ochoty bojovat za svobodu zamýšlí v rozhovoru Michael Žantovský, ředitel knihovny Václava Havla.

Od vážnějších věcí k těm příjemnějším se čtenář přenese díky lákavým článkům o umění stolování. Od aristokratické minulosti k dnešku, o rozdílech mezi českou a německou etiketou a také o národních lahůdkách a sladkostech se čtenář dozví od expertů na etiketu Milana Svobody a Daniela Šmída či díky fotografiím Kateřiny Sýsové.

V úvodníku ke 150 stránkovému magazínu – v němž se dále objeví třeba fotografie Báry Prášilové, rozhovor s šéfkou berlínské pobočky Sotheby’s Joëlle Rombou nebo rozhovor s německým velvyslancem v Praze Andreasem Künnem – píše editor bookmagu Jan Müller: “Naše texty jsou jako slow food – s láskou připravené a výživné, chce to mít na ně čas.”

A Danuše Siering ve svém eseji připomíná báseň Johna Donnea “Nikdo není ostrov”: “Aktuální politická situace nám připomíná, že jsme všichni součástí jednoho světa, ať už se tak chováme, nebo ne. Jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj.”

Dvojjazyčné N&N zkrátka cílí na přemýšlivé, kosmopolitní čtenáře, kteří vědí, že česko-německé vztahy byly, jsou a budou klíčové.

N&N Czech-German Bookmag vznikl za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a společnosti Mercedes-Benz.

archiv

Dvojjazyčné N&N můžete zakoupit u nakladatelství Black Swan Media. Na pultech knihkupectví, např. v Luxoru, Kanzelsberger a Dobrovský, se objeví 30. června. Objednat je můžete i na portálu nakladatelství Albatros.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jakou zemi zdědím?

Německo chce vést zelenou revoluci v Evropě a Česko nechce zůstat pozadu. Ale co si myslí o klimatické krizi ti, kterých se nejvíc dotýká? Anna Müllerová, patnáctiletá studentka z Prahy, napsala pro N&N malou esej o jedné velké otázce.

Nejčtenější v nezařazených

Aktuálně na českém webu

Na rakvičku ke hřbitovu

    ·      06.03.2023
Za okny z jedné strany rušná ulice Greifswalder Strasse, z druhé strany vládne ticho hřbitova. Sedíme v kavárně Nonna Café & Co s její majitelkou, českou architektkou Annou Vohlídalovou a vyprávíme si o tomto zvláštním

Read More »


Aktuálně na německém webu

Für ein Särglein  zum Friedhof

    ·      06.03.2023
Vor den Fenstern auf der einen Seite die belebte Greifswalder Straße, vor dem Fenster auf der anderen Seite die Stille des Friedhofs. Wir sitzen im Café Nonna Café & Co mit seiner Inhaberin, der tschechischen

Read More »