Vychází nový N&N Czech-German Bookmag – Češi jdou stylově do čela Evropy

N&N Czech-German Bookmag vychází v červnu u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropy. A ukazuje, čím osobnosti z naší země mohou inspirovat Evropu. Dvojjazyčný magazín nezávislého vydavatelství Black Swan Media nabízí pohledy českých i německých autorů.

Proslulé Státní umělecké sbírky v Drážďanech budou letos v létě hostit “českou sezónu” – největší prezentaci českého umění v historii. Tuto vskutku výjimečnou akci má pod taktovkou Jiří Fajt, historik umění mezinárodního formátu, se kterým vydavatelka N&N Danuše Siering přináší obsáhlý rozhovor.

O letošní významné roli České republiky v bruselské politice hovořila redakce s naší nejvlivnější osobností v evropské politice, Věrou Jourovou, místopředsedkyní Evropské komise.

A protože je letošní evropská politika zásadně ovlivněna válečným ruskou agresí v Ukrajině, představuje N&N na svých stránkách také názory ministryně obrany Jany Černochové, která u evropských kolegů vzbudila respekt svou rychlou podporou ukrajinské armády.

Současnou nelehkou situaci střední Evropy vysvětluje v širším kontextu německá politoložka Barbara von Ow-Freytag. A za českou stranu se nad důležitosti ochoty bojovat za svobodu zamýšlí v rozhovoru Michael Žantovský, ředitel knihovny Václava Havla.

Od vážnějších věcí k těm příjemnějším se čtenář přenese díky lákavým článkům o umění stolování. Od aristokratické minulosti k dnešku, o rozdílech mezi českou a německou etiketou a také o národních lahůdkách a sladkostech se čtenář dozví od expertů na etiketu Milana Svobody a Daniela Šmída či díky fotografiím Kateřiny Sýsové.

V úvodníku ke 150 stránkovému magazínu – v němž se dále objeví třeba fotografie Báry Prášilové, rozhovor s šéfkou berlínské pobočky Sotheby’s Joëlle Rombou nebo rozhovor s německým velvyslancem v Praze Andreasem Künnem – píše editor bookmagu Jan Müller: “Naše texty jsou jako slow food – s láskou připravené a výživné, chce to mít na ně čas.”

A Danuše Siering ve svém eseji připomíná báseň Johna Donnea “Nikdo není ostrov”: “Aktuální politická situace nám připomíná, že jsme všichni součástí jednoho světa, ať už se tak chováme, nebo ne. Jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj.”

Dvojjazyčné N&N zkrátka cílí na přemýšlivé, kosmopolitní čtenáře, kteří vědí, že česko-německé vztahy byly, jsou a budou klíčové.

N&N Czech-German Bookmag vznikl za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a společnosti Mercedes-Benz.

archiv

Dvojjazyčné N&N můžete zakoupit u nakladatelství Black Swan Media. Na pultech knihkupectví, např. v Luxoru, Kanzelsberger a Dobrovský, se objeví 30. června. Objednat je můžete i na portálu nakladatelství Albatros.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Německý think-tank mimo realitu: Ministři ČSSD odvedli ve vládě dobrou práci, chválí Babišovy spojence

Šest týdnů po volbách nic nenasvědčuje tomu, že by ČSSD s výjimkou formální změny ve vedení jakkoliv reflektovala své volební fiasko. Z přešlapování na místě ji zjevně nevytrhne ani její spřátelený německý think-tank. Šéf pražské pobočky Nadace Friedricha Eberta (FES) mající blízko k ČSSD Urban Uberschär totiž nespatřuje žádnou souvislost mezi volebním fiaskem ČSSD a tím, že držela u moci politický projekt trestně stíhaného oligarchy Andreje Babiše. Sociální demokraté vládli s Babišem „i ze zodpovědnosti k zemi a lidem,“ prohlásil naopak Uberschär v rozhovoru pro NN magazín.

Nejčtenější v nezařazených

Aktuálně na českém webu

Před Ruskem jsme varovali, ale Berlín to nechtěl slyšet

      ·      08.08.2022
Často slýcháme, že jedním z důvodů pro Putinovo rozhodnutí zahájit svou "ruskou válku" byla skutečnost, že Západ ve svém hodnocení Ruska a jeho záměrů zanedbal historické zkušenosti Východu či spíše střední Evropy. Kdyby tomu bylo jinak a Západ

Aktuálně na německém webu

Wir haben gewarnt, aber Berlin hörte nicht zu

      ·      08.08.2022
Warum hat Putin beschlossen, den Krieg gegen die Ukraine vom Zaun zu brechen? In jüngster Zeit vernimmt man häufig die Meinung, einer der Gründe sei gewesen, dass der Westen versagt habe – auch, weil er die Erfahrungen des Ostens oder, besser gesagt: Mitteleuropas mit Russland