Vychází nový N&N Czech-German Bookmag – Češi jdou stylově do čela Evropy

N&N Czech-German Bookmag vychází v červnu u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropy. A ukazuje, čím osobnosti z naší země mohou inspirovat Evropu. Dvojjazyčný magazín nezávislého vydavatelství Black Swan Media nabízí pohledy českých i německých autorů.

Proslulé Státní umělecké sbírky v Drážďanech budou letos v létě hostit “českou sezónu” – největší prezentaci českého umění v historii. Tuto vskutku výjimečnou akci má pod taktovkou Jiří Fajt, historik umění mezinárodního formátu, se kterým vydavatelka N&N Danuše Siering přináší obsáhlý rozhovor.

O letošní významné roli České republiky v bruselské politice hovořila redakce s naší nejvlivnější osobností v evropské politice, Věrou Jourovou, místopředsedkyní Evropské komise.

A protože je letošní evropská politika zásadně ovlivněna válečným ruskou agresí v Ukrajině, představuje N&N na svých stránkách také názory ministryně obrany Jany Černochové, která u evropských kolegů vzbudila respekt svou rychlou podporou ukrajinské armády.

Současnou nelehkou situaci střední Evropy vysvětluje v širším kontextu německá politoložka Barbara von Ow-Freytag. A za českou stranu se nad důležitosti ochoty bojovat za svobodu zamýšlí v rozhovoru Michael Žantovský, ředitel knihovny Václava Havla.

Od vážnějších věcí k těm příjemnějším se čtenář přenese díky lákavým článkům o umění stolování. Od aristokratické minulosti k dnešku, o rozdílech mezi českou a německou etiketou a také o národních lahůdkách a sladkostech se čtenář dozví od expertů na etiketu Milana Svobody a Daniela Šmída či díky fotografiím Kateřiny Sýsové.

V úvodníku ke 150 stránkovému magazínu – v němž se dále objeví třeba fotografie Báry Prášilové, rozhovor s šéfkou berlínské pobočky Sotheby’s Joëlle Rombou nebo rozhovor s německým velvyslancem v Praze Andreasem Künnem – píše editor bookmagu Jan Müller: “Naše texty jsou jako slow food – s láskou připravené a výživné, chce to mít na ně čas.”

A Danuše Siering ve svém eseji připomíná báseň Johna Donnea “Nikdo není ostrov”: “Aktuální politická situace nám připomíná, že jsme všichni součástí jednoho světa, ať už se tak chováme, nebo ne. Jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj.”

Dvojjazyčné N&N zkrátka cílí na přemýšlivé, kosmopolitní čtenáře, kteří vědí, že česko-německé vztahy byly, jsou a budou klíčové.

N&N Czech-German Bookmag vznikl za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a společnosti Mercedes-Benz.

archiv

Dvojjazyčné N&N můžete zakoupit u nakladatelství Black Swan Media. Na pultech knihkupectví, např. v Luxoru, Kanzelsberger a Dobrovský, se objeví 30. června. Objednat je můžete i na portálu nakladatelství Albatros.

Nejčtenější v nezařazených

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,