Čerstvě Sklizeno

S Martinem Ducháčkem a Petrem Borkovcem jsme se setkali v nové prodejně Sklizeno na Chodově a bylo mi jasné, že spojení těchto dvou jmen nejspíš přinese něco nového na český trh s kvalitními potravinami.

Martina Ducháčka jsem měla příležitost poznat před dvěma lety, kdy vznikal pro Noviny a Novinky první text o Freshbedýnkách. Tenkrát mne nadchl nejen svým přístupem k byznysu s biopotravinami, ale především způsobem, jakým se snaží podporovat projekty zaměřené na zdravé jídlo a rozumné zacházení s potravinami. Měla jsem příležitost prohlédnout si unikátní sklad, ochutnat novinky ze sortimentu Freshbedýnek a brzy na to jsem rozšířila řady pravidelných zákazníků.

martin-duchacek-petr-borkovec-sklizeno

Příběhy Martina Ducháčka i Petra Borkovce jsou si v něčem velmi podobné. Oba se stali klíčovými lidmi ve známých finančních skupinách a kromě toho se snaží vytvářet v Čechách lepší podmínky pro trh s kvalitními potravinami. Osobně jsem vyzkoušela většinu prodejen s farmářskými potravinami a sledovala nejen spojení projektu MY FOOD se Sklizenem, ale i následné připojení dalšího farmářského prodejce sítě Náš grunt. Další částí skládačky, která ve Sklizenu chyběla, byla kvalitní zelenina a ovoce. Proto je fúze společnosti Sklizeno a Freshbedýnek logickým krokem, který podle slov Petra Borkovce povede k větší efektivitě a lepší finanční dostupnosti farmářských produktů pro zákazníky.

„U  ovoce a zeleniny se ta kvalita hůře definuje než například u masa. Proto jsme došli k závěru, že v tomto segmentu kvalitní a kontrolovaná znamená pouze bio,“ vysvětluje Petr Borkovec, který je ředitelem Sklizena a začlenění Freshbedýnek považuje za další důležitý strategický krok.
Zajímalo mne, jak se změní fungování a co to bude znamenat pro běžného zákazníka, jako jsem já.

„Prakticky dojde postupně k propojení webů a časem rozdíl poznáte už jen v lepší koncové ceně, protože věříme, že každý má mít šanci kvalitně jíst. Dlouhodobě se snažíme vybudovat společnost, která změní trh tak, aby podnikání bylo smysluplné a úspěšné pro všechny strany. Pro výrobce, prodejce i zákazníky,“ vypráví Martin.

martin-duchacek-petr-borkovec-sklizeno_2

„Když budeme větší, budeme i efektivnější, což pomůže k našemu největšímu společnému cíli – dostat k lidem dostupnější kvalitní potraviny,“ dodává Petr Borkovec.

www.sklizeno.cz

Text Kateřina Černá

Nejčtenější v kategorii Business

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,