Co znamená Deep Tissue? A proč právě tak pojmenoval berlínský rodák svoji pražskou výstavu?

Florian Meisenberg žije a pracuje v New Yorku, jeho tvorbě nechybí humor, expresivita ani motiv lidské tělesnosti. Je multimediálním umělcem, známým především pro svoje obrazy, v realizacích se však věnuje i videím, zvuku nebo textům.Florian Meisenberg žije a pracuje v New Yorku, jeho tvorbě nechybí humor, expresivita ani motiv lidské tělesnosti. Je multimediálním umělcem, známým především pro svoje obrazy, v realizacích se však věnuje i videím, zvuku nebo textům.

Florian je jednoznačně jedním z velmi zajímavých současných umělců, kterým bychom měli věnovat pozornost. A k tomu máme právě teď skvělou příležitost.

Berlínskej model, holešovická galerie s konceptem „one day opening“, připravila na začátek listopadu autorskou výstavu Floriana Meisenberga, která nese název Deep Tissue, tedy hluboká tkáň. Sám autor název vysvětluje takto:

„V biologii je tkáň buněčnou organizační úrovní mezi buňkami a celým orgánem. Je to soubor podobných buněk, které společně vykonávají specifickou funkci. Deep tissue neboli hluboká tkáň je nějaká naše vnitřní zóna, kterou můžeme manipulovat a stimulovat jen říznutím nebo vibracemi. Tam leží všechna naše tajemství a náš potenciál. Je to zároveň problém i jeho řešení. Pro mě je to spojené se spoustou myšlenek a nápadů, které kolem konceptu výstavy krouží. Považuji to za nejvhodnější název také proto, že i přes tuto definici zůstává velice abstraktní a záhadný.“

berlinskej-model-vystava

berlinskej-model-vystava-3

Výstava představí Meisenbrgovy malby, multimediální instalace i jeho nedávno vydanou publikaci Somewhere Sideways Down. Autorovu tvorbu doplní také videa dalších spolupracujících umělců, mezi nimiž je například Camila Roriz, Jan Ahrens nebo Anna Hofmann.

Více Meisenbergových prací najdete třeba na jeho Instagramu, který určitě stojí za sledování.

Výstavu můžete navštívit ve dnech 6.—7. listopadu nebo po domluvě.

berlinskej-model-vystava-plakat

Berlínskej model

Pplk. Sochora 1387/9
170 00 Praha 7 – Holešovice

Text Tereza Vacková

Mohlo by vás zajímat

Nejčtenější v kategorii ArtDesign