Erotika na prodej

Pro starší ročníky je jméno Beate Uhse (1919-2001) velký pojem. Její jméno bylo synonymem pro zábavu a vzdělávání poválečné generace v oblasti sexu a erotiky.

Muzeum Beate Uhse na Bahnhof ZOO znal snad každý Berlíňan i jeho turista. Prezentovala zde 5 000 exponátů historie a současnosti erotiky, obzvláště zajímavé byly ukázky z Afriky a Asie.

Bývalá válečná pilotka otevřela začátkem 50. let první zásilkovou službu erotických pomůcek v Německu a v 60. letech začala po celém světě otevírat Sexshopy Beaty Uhse. V roce 2014 bylo její muzeum v Berlíně uzavřeno; americký investor Hines zde zřídil obchodní dům Primark. 

Beate Uhse

Aukční dům Historia prodává nyní v dražbě 550 exponátů z jejího muzea a sbírky, např. pásy cudnosti, živůtky, dýmky s jantarovou ozdobou a nesčetné obrázky a fotografie, nic pro puritány. Pro dražbu je možné již nyní odevzdávat nabídky, aukce bude uzavřena 25. října v 10 hodin. Více info ke konkrétním dílům najdete zde.

Foto Anefo; Historia

Mohlo by vás zajímat

Dušan Martinček
Přečtěte si

Ivo Kahánek: Ticho má mnoho podob

Hostem Salónku Lucie Šilhové byl v pražské Art&Event Gallery klavírista a hudební pedagog Ivo Kahánek. Veselý interpret vážné hudby kromě jiného prozradil, že s Dvořákovým klavírním dílem je třeba zacházet jako s dobrým parfémem. Dvě tři kapky stačí. Celý flakón by nikdo nevydržel, dodal virtuos k pětihodinovému souboru skladeb,…
Wikimedia Dirk Ingo Franke
Přečtěte si

Neues Ufer, Hauptstrasse a  Bowieho byt v prvním patře vlevo

Neues Ufer – bar, kam chodil David Bowie s Iggy Popem. Vždy jsem chtěl zajít, ale až teprve před pěti lety tam byl poprvé. Hauptstrasse 157, Schöneberg. Zas tam sedím a pozoruji starý závěs a mozaiku na zemi, jako bych se propadal ne do 70. let, ale padesátých, ještě před vybudováním Zdi, která odtud nebyla daleko. David Bowie do těchto míst – bydlel jen o pár metrů dál, v Hauptstrasse 155 – přijíždí na konci roku 1976, trochu unaven z velkých metropolí a neustálého cestování, nepatrně se ztratit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign