Erotika na prodej

Pro starší ročníky je jméno Beate Uhse (1919-2001) velký pojem. Její jméno bylo synonymem pro zábavu a vzdělávání poválečné generace v oblasti sexu a erotiky.

Muzeum Beate Uhse na Bahnhof ZOO znal snad každý Berlíňan i jeho turista. Prezentovala zde 5 000 exponátů historie a současnosti erotiky, obzvláště zajímavé byly ukázky z Afriky a Asie.

Bývalá válečná pilotka otevřela začátkem 50. let první zásilkovou službu erotických pomůcek v Německu a v 60. letech začala po celém světě otevírat Sexshopy Beaty Uhse. V roce 2014 bylo její muzeum v Berlíně uzavřeno; americký investor Hines zde zřídil obchodní dům Primark. 

Beate Uhse

Aukční dům Historia prodává nyní v dražbě 550 exponátů z jejího muzea a sbírky, např. pásy cudnosti, živůtky, dýmky s jantarovou ozdobou a nesčetné obrázky a fotografie, nic pro puritány. Pro dražbu je možné již nyní odevzdávat nabídky, aukce bude uzavřena 25. října v 10 hodin. Více info ke konkrétním dílům najdete zde.

Foto Anefo; Historia

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Horní Franky otevřely zvláštní koncertní sál. Je v podzemí jako bunkr a zdobí jej plastika s motivem exploze

V historické vile hudebního centra Haus Marteau v hornofranckém Lichtenbergu se letos na podzim otevřel podzemní koncertní sál a zkušebna. Nepojme sice ani stovku návštěvníků, svým architektonickým ztvárněním však předčí mnohé výrazně větší sály nejen v Německu. Nejvíc se vymyká paradoxně tím, že je zvenku v podstatě nepostřehnutelný.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign