Fair trade shopping Berlín

Už tě nebaví nakupovat v anonymních shopping centrech, kde mají všichni stejnou nabídku? A slova udržitelnost a fair trade pro tebe nejsou cizí pojmy? Pak se s námi vydej do berlínských obchůdků, kam chodí nakupovat nejen eco lifestyle freaks.

Luzifer, Kreuzberg
Na rozdíl od masové výroby, u Lucifera můžeš koupit oblečení, které vzniká za jasných a transparentních výrobních podmínek. Najdeš je v Oranienstrasse, ale také na různých trzích:
https://www.luzifer.com/shop/

Lush, Alexanderplatz
Anglická kosmetická firma Lush otevřela v Berlíně svou první filiálu Naked shop. Mýdla, šampóny, tělové přípravky, koupelové přísady — více než 240 produktů prodává od října bez obalu. Udržitelnost hraje nejen důležitou roli při výběru produktů, ale je součástí i produktové filozofie.
https://de.lush.com/shop/berlin-alexanderplatz-naked-shop 

berlin-lush-nakupovani-bez-obalu-2

berlin-lush-nakupovani-bez-obalu

berlin-lush-nakupovani-bez-obalu-3

Supermarche, Kreuzberg
Největší fairtrade obchod v Berlíně nabízí nejen přes 50 nejznámějších značek na oblečení, ale také produkty, jehož výrobci podporují sociální projekty.
https://www.supermarche-berlin.de/

berlin-supermache-nakupovani-fairt-trade-3

berlin-supermache-nakupovani-fairt-trade

berlin-supermache-nakupovani-fairt-trade-4

Supermarché-berlin-nakupovani-fair-trade

Original Unverpackt, Kreuzberg
První berlínský obchod bez obalu pro potraviny, kosmetiku, čistící prostředky. Už jsme o něm psali — zde. Majitelka Milena vydává i zajímavý online magazín: https://ou-magazin.de/
https://original-unverpackt.de

origina-unpackvert-berlin-nakupovani-2

origina-unpackvert-berlin-nakupovani-4

Loveco, Friedrichshain
Samozřejmě v tomto seznamu nesmí chybět. Největší veganský eco fashion store najdeš v Berlíně ještě 2x — v Schönebergu a Kreuzbergu.
https://loveco-shop.de/

loveco-fair-trade-nakupovani-berlin

loveco-fair-trade-nakupovani-berlin-2

Little Yoga Store, Schöneberg
Obchůdek je opravdu malý, ale jeho mise velká. Najdeš zde pro jógu polštářky, podložky, oblečení — vše vyrobeno bez pesticidů a v ekokvalitě.

little-yoga-store-berlin

https://www.littleyogastore.de/yogaladen-berlin/ 

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Kateřina Cajthamlová: Chlap by měl umírat v botách

Lékařka a psychoterapeutka MUDr. Kateřina Cajthamlová už dneska ví, co má dělat, když ji v ordinaci začne pacient svádět. Ale nebylo to tak vždycky. Co ještě na sebe v Salónku Lucie Šilhové, jenž se konal v Art & Gallery Černá labuť 2. listopadu, prozradila populární doktorka a spoluautorka autobiografické knížky Zázraky jsou logické? To zapsala moderátorka večera, publicistka a novinářka Lucie Šilhová.
Přečtěte si

Fleischhauer: Experimentální obří projekt vymývání mozků v Berlíně – z voličů udělali zombie

Parlamentní volby v Německu letos provázely až kuriózní přešlapy. Komentátor německého týdeníku Focus Jan Fleischhauer se proto ve svém pravidelném sloupku vysmál německé politické reprezentaci pro její údajnou neschopnost zorganizovat řádné volby a zamýšlí se nad přetrvávající nekritickou voličskou přízní, jíž se rudo-rudo-zelená koalice v Berlíně nadále těší. Předmětný komentář přináší N&N magazín s laskavým svolením autora českým čtenářům.

Nejčtenější v kategorii Society