Přečtěte si

Kulturama: Jak zpívají ptáci v Museu Kampa

Kolik druhů ptáků rozeznáte podle jejich zpěvu? A jak byste tyto zvuky výtvarně zachytili? Olga Karlíková věnovala těmto studiím velkou část své kariéry a základním principem její tvorby se tak stalo pokorné, hlubinné naslouchání.
Přečtěte si

Sluneční králové za miliardu přijeli do Prahy

Od konce srpna vystavuje Národní muzeum v Praze výjimečnou sbírku 300 exponátů starých téměř 5000 let. Rozsáhlá expozice kombinuje artefakty starověkého Egypta s moderními multimediálními technologiemi. Výstava potrvá do 7. února 2020.
Přečtěte si

Umění z Berlína online

Máte také pocit, že vám v životě chybí trocha berlínského umění? Potom pro vás máme dva tipy na instituce, které se vyplatí sledovat online i v době karantény.
Přečtěte si

Česká muzea online

Jak si vedou časká muzea online? A která se vyplatí sledovat? Máme pár tipů na programy, které nás v této době zaujaly, a tak je posíláme dál.
Přečtěte si

Do muzeí virtuálně

Co dělat doma v období karantény. To je otázka, kterou se zabývá řada z nás a na kterou také mnozí influenceři na svých kanálech hledají odpověď. Kdybych měla vybrat jednu věc, která mi v těchto dnech chybí nejvíc, byla by to kultura. Muzea a galerie, divadla, kina i festivaly k mému životu prostě patří a já se své dávky kultury rozhodně nechci vzdát. Mám proto tip pro všechny, kteří to mají stejně – pojďme do muzeí skrze jejich virtuální prohlídky a digitalizované sbírky!
Přečtěte si

Tipy WeTravel — Výlety za uměním

Hrady a zámky jsou v zimě sice zavřené, ale to ničemu nebrání vydat se na výlety po Česku. Třeba do galerií a muzeí, které v sobě často ukrývají takové sbírky, o kterých se nám ani nesnilo. Nezapomeňte ani na jejich umělecké kavárny a další atraktivity měst, ve kterých se tyto kulturní skvosty nachází.