Fotograf s nezaměnitelným stylem na výstavě v Berlíně

Fotil 165 titulek na obálku magazínu Vogue. Diva Audrey Hepburn mu stála modelem, stejně jako umělci Pablo Picasso, Alfred Hitchcock, Salvador Dalí nebo ženy z kmene Tuaregu a muži z Papuya-Nové Guiney. Víte o koho se jedná?

Irving Penn je fotografem století. V galerii C/O Berlin probíhá nyní velká retrospektiva s více než 220 jeho fotografiemi. Výstavu vyslalo na světové turné Metropolitan Museum z New Yorku.
V Berlíně od 24. 3.–1. 7. 2018.

irving-penn-1

irving-penn-5

irving-penn-4

irving-penn-3

irving-penn-2

Více informací na www.co-berlin.org/irving-penn-centennial-berlin.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,