Jak strávit VALENTÝN v Berlíně a v Praze?

Předpokládám, že všichni zamilovaní mají s menšími či většími překvapeními tento den již dávno naplánovaný. Co bych vám doporučila, jestliže jste dnes či o valentýnském víkendu v Berlíně? Moji první pusu od muže, který se potom stal mým manželem, jsem dostala na posledním patře tehdy nejvyšší budovy v Berlíně. A tak má doporučení jsou všechna v oblacích.

Dopolední program začněte na symbolu Berlína, na Else. To asi vám moc neříká, ale každý Berlíňan ví, že tím je myšlena socha vítězství Siegessäule na ulici 17. Juni. Ne každý však ví, že je uvnitř schodiště, které vás přivede až k jejim nohám. Výhled na všechny světové strany garantován. Vzpomínáte na video od U2 Stay-fareway so close? Natáčelo se právě zde…

Lehký oběd v Telecafe v televizní věži Fernsehturm se možná zdá být pro normálního smrtelníka kýčovitý. Ale ne pro zamilované. Retro charakter a červená křesílka zůstanou ještě dlouho v paměti… když všechno dobře dopadne. 

Odpoledne je třeba nasbírat síly. Skylounge v hotelu Steigenberger Am Kanzleramt  může být tím správným místem. Na 7. poschodí nabízí nejen hotelovým hostům, ale i Day Spa klientům vše, co tělo i duše ráčí. 

Všechny zamilované zve Planetarium Berlin na speciální koncert pod hvězdami. Od 20h prezentují ty nejkrásnější duety na téma láska. 

Ano vím, chodí zde hodně turistů. A přesto nedám na restauraci Käfer na Reichstagu dopustit. Jejich Valentinské menu probíhá od 19 – 23.30h. Tak třeba se tam na večeři potkáme….

PRAHA – PRAHA – PRAHA – PRAHA – PRAHA – PRAHA – PRAHA – PRAHA

V Praze se naopak budeme držet nohama na zemi, protože křídla lásky povznáší tak vysoko, že by vás mohly unést úplně někam jinam a to by byla škoda, protože Praha je sama o sobě tak romantickým místem, že se v ní zkrátka stačí jen projít a třeba se i záměrně ztratit v tajemných uličkách jejího historického centra. Nicméně, k Valentýnu patří také něco navíc, něco výjimečného a vřelého, tak pojďme na několik tipů, které můžete dnes či v průběhu víkendu realizovat.

Dejte si se svou drahou polovičkou sraz na pražské Náplavce a společně se naloďte na jeden z vyhlídkových parníků pohupujících se po klidné zimní Vltavě. Obtočte kolem ramen deku a do ruky si vezměte sklenku svařené víno nebo skleničku sektu, pokud vás dostatečně hřeje láska. Na lodi Lužnice si dokonce můžete užít tématickou plavbu Sladká Praha včetně kulinárního zážitku a živé hudby na piano.

Po projížďce jistě vyhládne, tak se zastavte na něco dobrého k snědku například v krásném Café Elektric na Ovocném trhu, kam se projděte přes magické Staroměstské náměstí. Ať už si dáte jejich speciální valentýnské menu či jen kávu s desertem, jistě vás nenápadně spolkne nevšední atmosféra této nově otevřené restaurace v opulentním Kolowratském paláci.

Během odpoledne si zajděte načerpat nejen kulturní inspiraci mezi díla vynikajícího grafika a kreslíře Václava Hollara. V nedalekém paláci Kinských na Staroměstském náměstí se můžete na chvíli zastavit a společně se ponořit do snů autora, jehož díla patří mezi vrcholné evropské umění 17. století.

Poté to máte už jen pár kroku do dekadentní Bokovky – vinného baru schovaného v bezpečném náručí tajemného historického domu v Dlouhé ulici. Zastavte se na skleničku vína od vinařů, kteří mají co říct… Jejich vína vás přenesou do světa, ze kterého se vám nebude chtít jen tak zpátky. Útulný designový interiér, ovčí kůže, svíčky a cinkání skla je ideálním prostorem pro příjemné povídání o nesmyslných i povznášejících tématech lásky.

Samozřejmě že k Valentýnu patří květina. Tak na ni nezapomeňte! Nicméně, pokud byste chtěli být skutečně originální, tak se vydejte na večeři do Spojky Karlín. Květin totiž není nikdy dost a totéž si myslí i majitelé této atraktivní restaurace, kteří ji vyzdobili 356ti pokojovými květinami. Postarala se o to česká botanická laboratoř Haenke (článek o nich ZDE). Spojka si – jak už z názvu vyplývá – dala za cíl spojovat lidi, kteří milují dobré a kvalitní jídlo a možná také všechny ty, kteří zkrátka milují…

Berlín připravila: Danuše Siering
Prahu připravila: Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,