Kam na hudební festival v červenci?

Pro všechny milovníky hudby, otevřeného nebe nad hlavou a nekonečné dávky pohody je každoročním prázdninovým zvykem účast na minimálně jednom hudebním open air festivalu.Pro všechny milovníky hudby, otevřeného nebe nad hlavou a nekonečné dávky pohody je každoročním prázdninovým zvykem účast na minimálně jednom hudebním open air festivalu.

Vítr a hudba ve vlasech, oblíbený drink v ruce a rytmy vryté do vlnícího se těla k létu zkrátka patří. A kam se tedy letos vydat? Záleží na tom, s kým a kdy chcete vyrazit. Máme pro vás podle toho naše červencové festivalové tipy.

Rock for people: vhodné pro páry

4.—6. 7.
První prázdninový víkend roztančí královéhradecké letiště již tradičně kultovní Rock for people. Multižánrový festival začal v roce 1995 původně v Českém Brodě a od té doby jej navštívili takové hvězdy jako například The Prodigy, Muse, Skrillex, Massive Attack, The Offspring nebo Manu Chao. Rock for people patří k největším hudebním festivalům v České republice co do všech atributů a má jednu velkou výhodu — nespolkne vám vaše volno, protože si každoročně drží termín červencových státních svátků. Zaměřuje se hlavně na velká jména světové hudební scény, ale nezapomíná ani na tuzemské partičky.

Letos hlavními headlinery jsou:

Rudimental, Franz Ferdinand, Manic Street Preachers, The Subways, Konaline, In Flames, Bring me the horizon a další.

rock-for-people-festival-cervenec

Vstupenky a více info: www.rockforpeople.cz

Přehrady fest — Slapy: vhodné pro rodiny

12.—13. 7.
Pokud si myslíte, že mít malé děti znamená konec vaší festivalové etapy života, jste na omylu. V Česku konečně vznikl hudební festival, který si užijete stejně tak vy jako vaše ratolesti. Díky důmyslné koncepci, která alokovala dvoudenní festival do příjemného zázemí kempů — umístěných přímo u pláže — a navíc se speciálním programem pro děti, máte zaručenou zábavu pro celou rodinu. Pokud nestihnete přijet druhý červencový víkend na Slapy, pak se v srpnu vydejte na Přehrady fest na Vranově či na Seči.

Letos hlavními headlinery jsou:

Chinaski, Mig 21, Ben Cristovao, Eddie Stoilow, Marek Ztracený, Mirai, Voxel, Sebastian, UDG a další. 

prehrady-festival-cervenec-mig-21

Vstupenky a více info: www.prehradyfest.cz

České hrady – Kunětická hora: vhodné pro singles

19.—20. 7.
Letní kulturní festival bez ohledu na věkové kategorie odstartoval před patnácti lety s myšlenkou zviditelnění a propojení historických památek s českou a slovenskou hudební scénou. Od té doby se festival rozrostl po celé České republice, takže pokud vám nesedí termín Kunětické hory u Pardubic, pak vyberte jiný termín a destinaci. V průběhu celého léta můžete navštívit až osm okouzlujících hradů, které si lze v rámci festivalové vstupenky samozřejmě také prohlédnout. Romantická atmosféra středověkých dominant vás obejme prázdninovou náladou a uvolněnou bezprostředností.

Letos hlavními headlinery jsou:

Aneta Langerová, Anna K., Jelen, Michal Hrůza, Mydy Rabycad, No Name, PSH, Sto zvířat, Wohnout a další. 

kuneticka-hora-festival-cervenec

Vstupenky a více info: www.ceskehrady.cz 

Sázavafest: vhodné pro party

25.—27. 7.
V roce 2001 se poprvé rozeznělo pódium v údolí řeky Sázavy. Tehdy odstartoval Sázavafest, který od té doby pravidelně nabízí to nejlepší z domácí hudební scény a zároveň představuje vybrané zajímavé zahraniční interprety, přičemž nezapomíná ani na začínající kapely a start-upové projekty. Jeho multikulturní zaměření nabízí kromě hudby také divadla, film nebo autorská čtení. Pitoreskní prostředí Světlé nad Sázavou evokuje pohodovou atmosféru a přitahuje hlavní české hudební fanoušky.

Letos hlavními headlinery jsou:

Divokej Bill, Tři Sestry, Rybičky 48, I.M.T. Smile, Mirai, Kryštof, Jana Kirschner, N.O.H.A., David Koller a další. 

sazava-fest-cervenec-festival

Vstupenky a více info: www.sazavafest.cz 

Text Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,