Kniha jako sekera na zamrzlé moře v nás. Začíná Svět knihy 2024

Poprvé v historii bude čestným hostem letošního pražského knižního veletrhu celý německojazyčný literární program Das Buch. Do Prahy přijede řada německy píšících autorů, například Judith Hermannová, Bernhard Schlink, Peter Stamm či Reiner Stach.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Ein Buch wie eine Axt für das gefrorene Meer in uns. Die Buchmesse Svět knihy 2024 beginnt 

Literární program Das Buch probíhá na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha řadu let, přičemž zprostředkovává pohled na aktuální literární dění ve všech německy mluvících zemích. Literární sekci společně pořádá Goethe-Institut v České republice, Rakouské kulturní fórum Praha a Velvyslanectví Švýcarské konfederace.

Das Buch přináší do Prahy současnou německou, rakouskou a švýcarskou literaturu v celé její šíři: od beletrie a dětské literatury až po filozofii, komiks, slam poetry a ziny. Díla představí renomované literární osobnosti. Rakousko bude reprezentovat laureát rakouské státní ceny za literaturu pro děti a mládež, Michael Stavarič. Dalšími hosty jsou nejmladší držitel Německé knižní ceny Tonio Schachinger a jeden z největších současných švýcarských spisovatelů, Peter Stamm. Soudobou německou literaturu na knižním veletrhu uvedou bestselleristka Judith Hermannová, autor světoznámého Předčítače Bernhard Schlink a nejvýznamnější Kafkův životopisec, Reiner Stach.

Kafka100

Odkaz Franze Kafky jako spojnice mezi německým jazykem a českým hlavním městem Prahou je v centru pozornosti aktuálního ročníku knižního veletrhu. Koná se totiž u příležitosti 100. výročí úmrtí tohoto světoznámého, německy píšícího spisovatele. Právě z tohoto důvodu se mottem pražského knižního veletrhu stal následující Kafkův citát: „Kniha musí být sekerou na zamrzlé moře v nás”. V tomto smyslu spojuje Das Buch témata z oblasti filozofie, inkluzi v jejích různých podobách a dětskou literaturu.

Přečtěte si náš rozhovor s autorem světoznámého Předčítače Bernhardem Schlinkem.

Veletrh Svět knihy Praha 2024 začíná na pražském Výstavišti 23. května a trvá do 26. května 2024.

Více na www.svetknihy.cz

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,