Kouzelný hrací strojek

Dá se zastavit čas? Dokonce dnes v předvánočním shonu? Mně se to aspoň na chvíli podařilo. V tom okamžiku, kdy jsem s hracím strojkem začala hledat královnu a zamyslela se, proč má baletka svou nohu opřenou o muže na skateboardu.

Vlastně nad tím uvažuji doposud. V době, kdy dostáváme dárky, které potřebujeme, které jsou praktické nebo které jen zaplní další regál, je krásné dostat dárek, který nepotřebuji. Který mi “jen” udělá radost, který na chvíli zastaví čas, zatímco z hrací skřínky plyne nostalgická píseň Have You Seen A Queen. Já jich vidím okolo sebe hodně. Vždyť každá jsme královna….

Hrací strojek Heleny Dařbujánové
Hrací strojek Heleny Dařbujánové

https://www.helenadarbujanova.cz

Text: Danuše Siering Foto: Bára Prášilová

Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.