Kouzelný hrací strojek

Dá se zastavit čas? Dokonce dnes v předvánočním shonu? Mně se to aspoň na chvíli podařilo. V tom okamžiku, kdy jsem s hracím strojkem začala hledat královnu a zamyslela se, proč má baletka svou nohu opřenou o muže na skateboardu.

Vlastně nad tím uvažuji doposud. V době, kdy dostáváme dárky, které potřebujeme, které jsou praktické nebo které jen zaplní další regál, je krásné dostat dárek, který nepotřebuji. Který mi “jen” udělá radost, který na chvíli zastaví čas, zatímco z hrací skřínky plyne nostalgická píseň Have You Seen A Queen. Já jich vidím okolo sebe hodně. Vždyť každá jsme královna….

Hrací strojek Heleny Dařbujánové
Hrací strojek Heleny Dařbujánové

https://www.helenadarbujanova.cz

Text: Danuše Siering Foto: Bára Prášilová

Mohlo by vás zajímat

Archiv Martina Janeckého
Přečtěte si

Martin Janecký: Foukat sklo tři dny je věčnost

Tvoří plastiky, které odporují všedním představám o práci se sklem, a svou techniku zdokonalil tak, že se mu vyrovná jen málokdo. I přes to z Martina Janeckého cítíte respekt k řemeslu i samotnému materiálu, který se podle svých slov snaží zkrotit.
Přečtěte si

„Evropské Oscary“ v Berlíně ovládla bosenská Aida

Velké vítezství režisérky Jasmily Žbanićové a jejího historického dramatu Quo vadis, Aida? – tak by se dalo popsat sobotní předávání cen European Film Awards, které proběhlo v Berlíně, avšak z velké části online. Mezi nominované se dostal i snímek Myši patří do nebe českých režisérů Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové, ten ale nominaci neproměnil.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign