Mám horkou krev – tančím tango

Touha vyjádřená tancem, vzrušení v každém pohledu, drzost a suverenita, přesto něha, vášeň a dokonalá partnerská pozornost. Takové je tango, tanec plný svobody v každém kroku. Kam na něj zajít v Berlíně a v Praze?

TANGOLOFT // BERLIN

V pravděpodobně nejznámějším tango studiu v Berlíně se každý víkend setkávají milovníci tohoto jihoamerického tance nejen z Berlína, ale opravdu ze všech koutů světa, aby si zatančili tango tam, kde je největší a nejdůležitější milonga v Evropě. Berlín bývá označován jako hlavní město tanga mimo Jižní Ameriku, vždyť po Buenos Aires je druhou největší metropolí tanga na světě! Loft působí útulně, s romantickým nábytkem a dekorem se spoustou zlata a červeného sametu, to vše nakombinováno do průmyslového kouzla staré budovy. K morbidnímu šarmu patří i kuřácký salonek a krb.  Henning Klose založil Tango Loft v listopadu 2001 a od začátku se toto dnes kultovní místo stalo centrem setkávání milovníků milongy, kde i singles jsou vítáni a cítí se dobře. Více info: https://www.tangoloft-berlin.de/

PRAGUE TANGO MARATHON 21. – 23. ÚNORA 2020

V secesní budově Na Marjánce dnes startuje pre-party mezinárodní taneční akce Prague Tango Marathon. Účastníci akce z celého světa se protančí celým víkendem až do nedělní after-party, respektive do pondělního rána – konec je naplánován na 2:30. Po celou dobu budou hrát zahraniční i tuzemští Djs a na tanečníky čeká šťavnatý program. Půjde skutečně o maraton ve svém pravém slova smyslu, protože páteční i sobotní noční set končí v pět ráno. Více na: praguetangomarathon.com

Kam na tango v Praze? Kde se tango naučit či si jej přijít zatančit?

BAILEMOS
Praha 7 – Holešovice: Jan Chrostek a Marie Ukere
– kurzy pro veřejnost, ale i samostatné lekce
– kurzy jsou vedené v češtině, ale i s překladem do angličtiny
– speciální akce s otevřenou lekcí, barem, koncertem a tančírnou
Více na: www.bailemos.cz

TANGO PRAHA
Praha 5 – Smíchov: Lída Janská a Antonio Aldea
– kurzy pro veřejnost
– vedené tréninky techniky
– soukromé lekce pro páry a jednotlivce
– komorní kurzy max. do 12 osob
Více na: tangopraha.cz

BUENOS AIRES TANGO
Praha 5 – Studio Pole Heaven: Jaroslav Tůma a Marianna Arzumanova
– kurzy pro veřejnost
– individuální lekce, ženská technika, tango drill
– kurzy vedeny česky, španělsky, anglicky i rusky
Více na: www.buenosairestango.cz

CAMINITO
Praha 2 – Studio Itaka: Marek Štefan a Radka Šulcová
– pravidelné kurzy, speciální lekce, semináře
– choreografie, tančírny
– spolupořádatelé Prague Tango Marathon
Více na: caminito.cz

Mohlo by vás zajímat

David Horák
Přečtěte si

Aktivisté před ambasádou rozmlátili rouru s nápisem Nord Stream 2 a pohovořili s německým velvyslancem v Praze

Výstavba ruského plynovodu Nord Stream 2 na jedné straně a neochota pomoci Ruskem ohrožené Ukrajině na straně druhé. Tyto postoje ve čtvrtek vyčetli Německu čeští aktivisté. Před budovou německého velvyslanectví vystavili figurínu ruského vůdce Vladimira Putina na zlatém záchodě, a rozmlátili palicemi rekvizitu představující zmíněný ruský plynovod. Německého velvyslance, který za nimi přišel, upozornili na důležitost jednotného postoje demokratického světa tváří v tvář nejnovější ruské hrozbě a poukázali na skutečnost, že k jeho zaujetí už Německu nezbývá mnoho času.
Wikimedia Dirk Ingo Franke
Přečtěte si

Neues Ufer, Hauptstrasse a  Bowieho byt v prvním patře vlevo

Neues Ufer – bar, kam chodil David Bowie s Iggy Popem. Vždy jsem chtěl zajít, ale až teprve před pěti lety tam byl poprvé. Hauptstrasse 157, Schöneberg. Zas tam sedím a pozoruji starý závěs a mozaiku na zemi, jako bych se propadal ne do 70. let, ale padesátých, ještě před vybudováním Zdi, která odtud nebyla daleko. David Bowie do těchto míst – bydlel jen o pár metrů dál, v Hauptstrasse 155 – přijíždí na konci roku 1976, trochu unaven z velkých metropolí a neustálého cestování, nepatrně se ztratit.

Nejčtenější v kategorii Society