Monday News Berlin: Zrušený maraton, nejoblíbenější Dark a fast fashion v muzeu

Připravili jsme pro vás několik událostí, které nás v posledních dnech zaujaly a které si stihnete přečíst u ranní kávy.

BERLÍNSKÝ MARATON ZRUŠEN

Kvůli koroně bylo rozhodnuto, že se tento rok definitivně žádný maraton v Berlíně konat nebude. Poprvé od roku 1974!! Běžcům tak zůstává naděje na 47. ročník, který je naplánován na 26. září 2021.

VÝSTAVA KIDS ONLY

V Muzeu Martin Gropius Bau se na děti nezapomíná – malí umělci mohou vystavit svá díla v jedné z nejlepších berlínských kulturních institucí. Připojit se může každý, kdo už udrží v ruce štětec nebo tužku a není ještě plnoletý. Umělecká díla – například obrazy, koláže, sochy nebo fotografie, mají být pořízeny doma a zabývat se současnou situací. Postupně rostoucí výstavu lze navštívit až do konce července.

Více najdete zde.

VÝSTAVA PRO VŠECHNY

“Fast fashion. Temná stránka módy.“ Výstava v Muzeu evropských kultur kriticky zkoumá důsledky rychlé konzumace módy pro životní prostředí a vybízí návštěvníky k zamyšlení. Berlín je již léta průkopníkem v řadě inovativních nápadů, jak lze módu vyrábět a používat udržitelně, a přitom módně a zábavně.

Od 27.06.2020 do 31.01.2021.

AND THE WINNER IS…. DARK

2,5 milionů fanoušků Netflixu volilo nejoblíbenější seriál. Vítězem mezi 63 produkcemi se stal německý seriál Dark.

VINDOBONA ZNOVU JEDE

Od 16. června může přednosta stanice znovu pískat legendární vlak Vindobona. Od roku 1957 do 2014 jezdil Vindobona Express pravidelně mezi Berlínem přes Drážďany a Prahu až do Vídně a zpět. To je teď opět možné… pochybuji však, zda může být toto spojení z dlouhodobého hlediska konkurenceschopné. Trasa dlouhá 600 kilometrů trvá osm a půl hodiny.

HAPPY HOLIDAY! 

Po třech měsících volna další relax, tentokrát školní. Od 24. 6. do 6. 8. bude Berlín opět poloprázdný. Všichni jedou na prázdniny… byť jen v Německu. A Monday News Berlin jde dovolenkovat také. Happy Holiday!

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi