„Musíme všudypřítomnou nenávist na světě proměnit v lásku“

…říká konceptuální umělkyně Mia Florentine Weiss.„Musíme všudypřítomnou nenávist na světě proměnit v lásku“, říká konceptuální umělkyně Mia Florentine Weiss.

Vycházejíc z této myšlenky otevřela 5. května v Berlíně v rámci projektu #LOVE EUROPE putovní výstavu LOVE HATE, která bude postupně prezentována i na jiných historicky důležitých místech v Německu a Evropě. Láska a Nenávist, dvě emoce, které leží k sobě nejblíže. Někdy stačí číst pozpátku, někdy podívat se z druhé strany… a všechno je jinak.

love-hate-vystava-berlin-urban

Květnové zástavky LOVE HATE:

05. 05. 2019 Berlin: Tipi am Kanzleramt

09. 05. 2019 Frankfurt am Main: Goetheplatz

10. 05. 2019 Goslar: Kaiserpfalz

16. 05. 2019 Würzburg: Domplatz

18. 05. 2019 Berlin: Brandenburger Tor

25. 05. 2019 Erfurt: Domplatz

26. 05. 2019 Berlin: Gendarmenmarkt

Na jakou další cestu se po Evropských volbách tato 1 500 kilová instalace vydá, budeme informovat.

www.mia-florentine-weiss.com

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

V Berlíně je po 50 letech k vidění dílo sochaře Alexandera Caldera

Hned dvě výjimečná díla najednou mohou obdivovat návštěvníci znovuotevřeného berlínského muzea Neue Nationalgalerie. To se po pětileté rekonstrukci vrátilo do původní podoby podle návrhu Mies van der Rohe a vystavuje dílo sochaře Alexandera Caldera úzce spjaté s kynetickým uměním. Sám Calder dodnes platí jako objevitel uměleckého perpetuum mobile.
Přečtěte si

Řezbářským uměním českých betlémářů se chlubil i komunistický režim

Betlémy zdobí v čase vánočním domácnosti a svatostánky po celém světě. Ve světě se tento fenomén datuje do osmého století. Jejich rozšíření přišlo do českých zemí o tisíc let později, sahá až na přelom 17. a 18. století. Které betlémy jsou tedy v Čechách a na Moravě, nejstarší, technicky nejdokonalejší a také největší?

Nejčtenější v kategorii ArtDesign