Nejtetovanější Němec si díky svému vzhledu našel novou práci a užívá si svobodu

Nejvíce tetovaný občan Německa kvůli své zálibě napřed přišel o práci, aby si následně díky ní našel jinou a pro něj zajímavější. Berlínský penzista Wolfgang Kirsch ze čtvrti Prenzlauer Berg je tetovaný na většině těla a v odkazu na magnetické implantáty pod kůží si říká Magneto. Jak sám vysvětluje, díky bodyartu je svůj.

Nemám potetovaná jen chodidla,” ujišťuje 73letý penzista

Magneto má tetování na naprosté většině těla a dotáhl to i na seznam německých rekordů RID. Lidé, kteří jej spatří poprvé, na něj hledí buď s nedůvěrou, anebo s obdivem. Jeho tělo je potetováno z 98 procent. A nejen to, na 17 místech včetně zápěstí, krku, prstů a hrudi má implantované magnety, z čehož vzniklo i jeho umělecké jméno – Magneto. “Nemám potetovaná jen chodidla,” ujišťuje 73letý penzista.

Začal s drobnými změnami, odbarvil si vlasy a nechal si udělat piercing. Po pádu Berlínské zdi se Kirsch rozhodl zbavit se svého starého života. “V NDR tetování odsuzovali a pro pracovníky pošty bylo beztak nemyslitelné. Bylo mi 46 let, když jsem si nechal udělat první tetování, slzu pod okem,” popisuje Kirsch, který kvůli tetování koncem 90. let přišel o práci doručovatele. Následně se nechal tetovat na rukách, v obličeji, na zádech a zbytku těla. Pod jehlou strávil celkem 720 hodin a za své umělecké dílo zaplatil přes 25 000 eur. Dokonce si nechal obarvit oční bulvy načerno. Jinou práci mu tetování a další zásahy na těle naopak přineslo. Wolfgang se živí reklamou či jako model. Dokonce se podílel na tvorbě jednoho hudebního klipu, kde rapuje.  

Vzhled Wolfganga Kirsche nemusí být každému po chuti, ale je příkladem člověka, který se věnuje své vášni, aniž by se staral o to, co si o něm myslí ostatní – byť to nakonec není až tak zlé. Pouliční anketa pořadu Pro Live zaujme svobodomyslností oslovených kolemjdoucích Berlíňanů. „Sama bych takhle chodit nechtěla, ale líbí se mi, že jsou lidé, kteří se odváží dělat něco takovéto, pakliže se jim to líbí,“ odpovídá mladá žena. „Cool, velmi osobité,“ obdivuje Kirschovo vzezření další z žen. I třetí oslovená vnímá jeho razantní tetování v první řadě jako projev svobodomyslnosti, jen pojímá starost, že může mít problém se zaměstnáním. 

Magnetovy přátele naopak vyvádí z míry pravý opak – to když jej publicisté mezi ně přivádějí s make-upem, jímž tetování důkladně překryli. „Jak to vypadáš. To nejsi vůbec ty,“ odmítali se smířit s jeho vzezřením bez jediného viditelného tetování v obličeji.  

Jít si svou cestou, tak Kirsch shrnuje své důvody, které jej vedly k radikální proměně zevnějšku. Těm, kteří na něj hledí skrz prsty aniž by jej znali, vzkazuje: „Tetováním jsem se přeci jako člověk nezměnil. Kdybych měl před tetováním pokřivený charakter, měl bych jej pokřivený i poté.“

Foto: REKORD-INSTITUT für DEUTSCHLAND/ Johanna Reumann.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Ve znalosti angličtiny jsou Poláci na prvním místě ve střední Evropě, Češi skončili poslední

Podle každoročního žebříčku English Proficiency Index, který poměřuje úroveň znalosti angličtiny ve více než 110 zemích světa, je Polsko na prvním místě mezi zeměmi střední Evropy, a Česká republika je ze zemí této oblasti na posledním místě. Hůř než Češi mluví anglicky už jen obyvatelé Francie, Itálie a Španělska.

Nejčtenější v kategorii Society