NF Neuron nabídne pohled na pandemii očima špičkových vědců

V době sociálních sítí a fake news je mnohdy těžké určit, co je pravda. O to více v období krize, kdy nás strach z pandemie a neznalost nového viru nutí hledat informace u nejrůznějších zdrojů. Tehdy by se k slovu měli dostat odborníci – vědci, kteří nám pomohou se v moři informací zorientovat. Připojte se spolu s námi k exkluzivní online diskusi „Pandemie: Fakta a nejbližší výhled“, kde budou své názory sdílet ti nejpovolanější.

„Cítíme, že více než kdy jindy potřebujeme znát postřehy a názory špičkových vědců, kteří nám pomohou se zorientovat v současné situaci a připravit se na nejbližší dny. Proto jsme se rozhodli poprvé Neuron club otevřít veřejnosti. Zaměříme se na krátkodobý výhled, možnosti vakcinace a dopady na duševní zdraví,“ vysvětluje Monika Vondráková, spoluzakladatelka a předsedkyně SR NF Neuron.

Monika Vondráková, spoluzakladatelka a předsedkyně SR NF Neuron.

Debatu zahájí lékaři Ladislav Machala a Petr Smejkal, kteří se vyjádří k aktuální situaci a přiblíží skutečné zdravotní riziko spojené s virem
SARS-CoV-2. Dále se bude diskuse točit kolem vakcín, o kterých pohovoří prof. Neil Stahl, spoluzakladatel firmy Regeneron, která vyvinula koktejl protilátek REGN-COV2. Nebude chybět ani epidemiologický pohled Rastislava Maďara.

Účastníci diskuse.

V posledních měsících jsme slyšeli mnoho také o křivce možného vývoje, faktorech, které ji ovlivňují a dalších exaktních výpočtech. Těm se v rámci online diskuse bude věnovat matematik Jana Kulveita z Oxfordu. Psychologické hledisko koronavirové pandemie představí Julie Chytilová z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která zanalyzuje výsledky studie o duševním zdraví včetně toho, na jakou část obyvatel pandemie dopadá nejvíc, co lze očekávat a jak postupovat.

Debatu budou moderovat biochemik Jan Konvalinka a parazitolog Julius Lukeš, během diskuse bude samozřejmě prostor i na vaše dotazy.

Panelová online diskuse s názvem „Pandemie: Fakta a nejbližší výhled“ se uskuteční v úterý 10. listopadu od 17:00 v televizním studiu Deloitte. Online přenos je zdarma, stačí se jen zaregistrovat přes web zde.

Náš rozhovor s Monikou Vondrákovou, spoluzakladatelkou a předsedkyní SR NF Neuron si můžete přečíst zde.

Více o NF Neuron se dozvíte zde.

Tereza Vacková

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Boeckl a Kokoscha: skutečná rivalita?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, stojící naproti ikonické vídeňské secesní stanici metra Karlsplatz Otto Wagnera a Josepha Marii Olbricha, přichází aktuálně s výstavou „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Rivalita”. Nabízí přibližně stovku děl na papíře ze sbírek Albertiny.

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Aktuálně na německém webu

Boeckl und Kokoscha: Eine wahre Rivalität?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, die sich direkt gegenüber der ikonischen Wiener Jugendstil-U-Bahn-Station Karlsplatz von Otto Wagner und Joseph Maria Olbrich befindet, bringt aktuell in ihren Untergeschoss-Sälen die Schau „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Eine Rivalität.“ Darin präsentiert

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka