NF Neuron nabídne pohled na pandemii očima špičkových vědců

V době sociálních sítí a fake news je mnohdy těžké určit, co je pravda. O to více v období krize, kdy nás strach z pandemie a neznalost nového viru nutí hledat informace u nejrůznějších zdrojů. Tehdy by se k slovu měli dostat odborníci – vědci, kteří nám pomohou se v moři informací zorientovat. Připojte se spolu s námi k exkluzivní online diskusi „Pandemie: Fakta a nejbližší výhled“, kde budou své názory sdílet ti nejpovolanější.

„Cítíme, že více než kdy jindy potřebujeme znát postřehy a názory špičkových vědců, kteří nám pomohou se zorientovat v současné situaci a připravit se na nejbližší dny. Proto jsme se rozhodli poprvé Neuron club otevřít veřejnosti. Zaměříme se na krátkodobý výhled, možnosti vakcinace a dopady na duševní zdraví,“ vysvětluje Monika Vondráková, spoluzakladatelka a předsedkyně SR NF Neuron.

Monika Vondráková, spoluzakladatelka a předsedkyně SR NF Neuron.

Debatu zahájí lékaři Ladislav Machala a Petr Smejkal, kteří se vyjádří k aktuální situaci a přiblíží skutečné zdravotní riziko spojené s virem
SARS-CoV-2. Dále se bude diskuse točit kolem vakcín, o kterých pohovoří prof. Neil Stahl, spoluzakladatel firmy Regeneron, která vyvinula koktejl protilátek REGN-COV2. Nebude chybět ani epidemiologický pohled Rastislava Maďara.

Účastníci diskuse.

V posledních měsících jsme slyšeli mnoho také o křivce možného vývoje, faktorech, které ji ovlivňují a dalších exaktních výpočtech. Těm se v rámci online diskuse bude věnovat matematik Jana Kulveita z Oxfordu. Psychologické hledisko koronavirové pandemie představí Julie Chytilová z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která zanalyzuje výsledky studie o duševním zdraví včetně toho, na jakou část obyvatel pandemie dopadá nejvíc, co lze očekávat a jak postupovat.

Debatu budou moderovat biochemik Jan Konvalinka a parazitolog Julius Lukeš, během diskuse bude samozřejmě prostor i na vaše dotazy.

Panelová online diskuse s názvem „Pandemie: Fakta a nejbližší výhled“ se uskuteční v úterý 10. listopadu od 17:00 v televizním studiu Deloitte. Online přenos je zdarma, stačí se jen zaregistrovat přes web zde.

Náš rozhovor s Monikou Vondrákovou, spoluzakladatelkou a předsedkyní SR NF Neuron si můžete přečíst zde.

Více o NF Neuron se dozvíte zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Řezbářským uměním českých betlémářů se chlubil i komunistický režim

Betlémy zdobí v čase vánočním domácnosti a svatostánky po celém světě. Ve světě se tento fenomén datuje do osmého století. Jejich rozšíření přišlo do českých zemí o tisíc let později, sahá až na přelom 17. a 18. století. Které betlémy jsou tedy v Čechách a na Moravě, nejstarší, technicky nejdokonalejší a také největší?
Přečtěte si

Petra Nesvačilová: Neměli bychom zapomínat vyvěšovat červené trenýrky

Vyhledávaná herečka a režisérka Petra Nesvačilová loni zvítězila na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava (MFDF) se snímkem Vojna Ztohoven. Nyní odjíždí na filmový festival do Polska (opět soutěž o nejlepší dokument), moc se na to těší. N&N Magazín si s ní povídal o vzniku filmu, o rozdílech mezi českou a ruskou povahou, a také o hranicích dobra a zla.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign