„Cítíme, že více než kdy jindy potřebujeme znát postřehy a názory špičkových vědců, kteří nám pomohou se zorientovat v současné situaci a připravit se na nejbližší dny. Proto jsme se rozhodli poprvé Neuron club otevřít veřejnosti. Zaměříme se na krátkodobý výhled, možnosti vakcinace a dopady na duševní zdraví,“ vysvětluje Monika Vondráková, spoluzakladatelka a předsedkyně SR NF Neuron.
Monika Vondráková, spoluzakladatelka a předsedkyně SR NF Neuron.
Debatu zahájí lékaři Ladislav Machala a Petr Smejkal, kteří se vyjádří k aktuální situaci a přiblíží skutečné zdravotní riziko spojené s virem
SARS-CoV-2. Dále se bude diskuse točit kolem vakcín, o kterých pohovoří prof. Neil Stahl, spoluzakladatel firmy Regeneron, která vyvinula koktejl protilátek REGN-COV2. Nebude chybět ani epidemiologický pohled Rastislava Maďara.
Účastníci diskuse.
V posledních měsících jsme slyšeli mnoho také o křivce možného vývoje, faktorech, které ji ovlivňují a dalších exaktních výpočtech. Těm se v rámci online diskuse bude věnovat matematik Jana Kulveita z Oxfordu. Psychologické hledisko koronavirové pandemie představí Julie Chytilová z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která zanalyzuje výsledky studie o duševním zdraví včetně toho, na jakou část obyvatel pandemie dopadá nejvíc, co lze očekávat a jak postupovat.
Debatu budou moderovat biochemik Jan Konvalinka a parazitolog Julius Lukeš, během diskuse bude samozřejmě prostor i na vaše dotazy.
Panelová online diskuse s názvem „Pandemie: Fakta a nejbližší výhled“ se uskuteční v úterý 10. listopadu od 17:00 v televizním studiu Deloitte. Online přenos je zdarma, stačí se jen zaregistrovat přes web zde.
Náš rozhovor s Monikou Vondrákovou, spoluzakladatelkou a předsedkyní SR NF Neuron si můžete přečíst zde.
Více o NF Neuron se dozvíte zde.