Od barů po fitness: Co se v Berlíně od června otvírá

Více než dva měsíce omezovaly přísné restrikce život Berlíňanů a všech Němců, aby se zabránilo šíření Covid-19. Bary, hospody a fitness centra jsou nyní jedny z provozoven, kterým bylo v německém hlavním městě (a po celé zemi) dovoleno otevřít.

Senát oznámil, že uvolní omezení a umožní veřejnému životu, aby se znovu rozpohyboval. Ovšem až na kluby, jimiž je Berlín proslulý. Ty prozatím zůstanou zavřené.

Fitness centra, bary, hospody a kina

Od 2. června mají dovoleno znovu otevřít posilovny, ovšem za přísných podmínek. Například sprchy a zázemí musí zůstat uzavřené a vzdálenost mezi posilovacími stroji musí být tři metry. Sportovat je dovoleno skupinám do 12 lidí, ať už budou uvnitř, nebo venku.

Bary a hospody jsou taktéž zpřístupněny veřejnosti od 2. června s tím, že musí mít obsluhu až ke stolu. Otevírací hodiny jsou povoleny od 18 do 23 h. Stejně jako v případě restaurací musí provozovatelé dodržovat vzdálenost mezi stoly a měli by mít připravené dezinfekční prostředky.

Zábavní herní podniky, kasina, sázkové kanceláře a podobná zařízení jsou rovněž otevřena od druhého červnového dne.

Kina své promítací sály zpřístupní divákům až od 30. června, ovšem open-air kina jsou v provozu od začátku měsíce.

Prozatím není stanoveno datum otevření pro kluby. Naproti tomu je možné pořádat veřejné akce do 200 lidí. I zde se musí dodržovat rozestupy a hygienická opatření. Od 16. června se mohou konat venkovní akce do 500 lidí a dvojnásobný počet bude povolen od 30. června. Eventy přesahující tisícovku účastníků jsou zakázány až do 31. srpna.

Soukromá setkání

Soukromá setkání, jako jsou například svatby a pohřby, jsou povoleny do 50 osob. V soukromí se uvnitř domů a bytů mohou stýkat maximálně dvě domácnosti.

Venkovní soukromá setkání do 150 lidí jsou povolena od 2. června a od 30. června se toto číslo zvýší na 300 osob.

Demonstrace

Venkovní veřejné demonstrování je povoleno od 30. května bez limitu zúčastněných osob. Ty však musí zachovat rozestupy jeden a půl metru a dodržovat hygienická nařízení.

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,