Od barů po fitness: Co se v Berlíně od června otvírá

Více než dva měsíce omezovaly přísné restrikce život Berlíňanů a všech Němců, aby se zabránilo šíření Covid-19. Bary, hospody a fitness centra jsou nyní jedny z provozoven, kterým bylo v německém hlavním městě (a po celé zemi) dovoleno otevřít.

Senát oznámil, že uvolní omezení a umožní veřejnému životu, aby se znovu rozpohyboval. Ovšem až na kluby, jimiž je Berlín proslulý. Ty prozatím zůstanou zavřené.

Fitness centra, bary, hospody a kina

Od 2. června mají dovoleno znovu otevřít posilovny, ovšem za přísných podmínek. Například sprchy a zázemí musí zůstat uzavřené a vzdálenost mezi posilovacími stroji musí být tři metry. Sportovat je dovoleno skupinám do 12 lidí, ať už budou uvnitř, nebo venku.

Bary a hospody jsou taktéž zpřístupněny veřejnosti od 2. června s tím, že musí mít obsluhu až ke stolu. Otevírací hodiny jsou povoleny od 18 do 23 h. Stejně jako v případě restaurací musí provozovatelé dodržovat vzdálenost mezi stoly a měli by mít připravené dezinfekční prostředky.

Zábavní herní podniky, kasina, sázkové kanceláře a podobná zařízení jsou rovněž otevřena od druhého červnového dne.

Kina své promítací sály zpřístupní divákům až od 30. června, ovšem open-air kina jsou v provozu od začátku měsíce.

Prozatím není stanoveno datum otevření pro kluby. Naproti tomu je možné pořádat veřejné akce do 200 lidí. I zde se musí dodržovat rozestupy a hygienická opatření. Od 16. června se mohou konat venkovní akce do 500 lidí a dvojnásobný počet bude povolen od 30. června. Eventy přesahující tisícovku účastníků jsou zakázány až do 31. srpna.

Soukromá setkání

Soukromá setkání, jako jsou například svatby a pohřby, jsou povoleny do 50 osob. V soukromí se uvnitř domů a bytů mohou stýkat maximálně dvě domácnosti.

Venkovní soukromá setkání do 150 lidí jsou povolena od 2. června a od 30. června se toto číslo zvýší na 300 osob.

Demonstrace

Venkovní veřejné demonstrování je povoleno od 30. května bez limitu zúčastněných osob. Ty však musí zachovat rozestupy jeden a půl metru a dodržovat hygienická nařízení.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Designér interiérů Stephan Schilgen: Neformální útulností uvolníte lidi a rozhýbete byznys

Sto padesát let staré vycpané lvíče u krbu nebo sprchový kout ze skleněných dveří někdejšího východoněmeckého podniku Café Moskau. Berlínský designér Stephan Schilgen si zakládá na tom, aby jeho interiéry vyprávěly příběhy – třeba ty o koloniální éře, nebo i ty z dob komunismu. O tom, že kousek pohodlí a neformální prostředí uvolňuje i otvírá lidi, přesvědčil jak nejrůznější obchodníky, jimž zařizuje prodejny křesly a pohovkami, tak i nadnárodní společnosti, na jejichž akcích ve fešných letoviscích navozuje neformální atmosféru kulisami z desítek tun nábytku a dalšího vybavení. Zdá se, že se to vyplatí. Pohodlí a neformální atmosféra totiž nakonec vydělávají peníze.
Dušan Martinček
Přečtěte si

Ivo Kahánek: Ticho má mnoho podob

Hostem Salónku Lucie Šilhové byl v pražské Art&Event Gallery klavírista a hudební pedagog Ivo Kahánek. Veselý interpret vážné hudby kromě jiného prozradil, že s Dvořákovým klavírním dílem je třeba zacházet jako s dobrým parfémem. Dvě tři kapky stačí. Celý flakón by nikdo nevydržel, dodal virtuos k pětihodinovému souboru skladeb,…

Nejčtenější v kategorii Society