Odstartoval pražský Designblok, svátek designu a módy 

Designblok, největší mezinárodní festival designu a módy ve střední a východní Evropě, probíhá od 4. do 8. října 2023. Jubilejní 25. ročník nabídne designové novinky evropských etablovaných hvězd i mladých talentů, edukační program i technologické inovace.

Letošní ročník je navíc výjimečný i díky třem mimořádným lokacím: Těmi jsou Veletržní palác Národní Galerie Praha, Uměleckoprůmyslové museum v Praze a areál Pražského hradu. Společným tématem Designbloku 2023 je CESTA. 

Made by Fire v Moravské galerii v Brně. Foto: Vojtěch Veškrna

Právě k pouti za poznáním toho nejlepšího, co dnes evropský design nabízí, zvou organizátoři festivalu širokou i odbornou veřejnost. K vidění bude tvorba více než dvou stovek vystavujících umělců a značek. Mezinárodní svátek designu a módy Designblok 2023 přináší již tradičně tvůrčí workshopy, edukační přednášky, módní přehlídky, setkání se zahraničními hosty, tematické výstavy i experimentální a udržitelné projekty.  

Více na www.designblok.cz

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu