Online program na víkend

Plány na víkend jsou často to, co nás během pracovního týdne udržuje při životě – odpočineme si, uklidíme doma, vyrazíme na výlet nebo na drink. Proč si je tedy neudělat i teď? Uklizeno doma už všichni máme, navíc to dnes na ‚procházku‘ po balkóně moc nevypadá, tak zbývá kultura. Co by vám tedy v online světě nemělo uniknout?

Sobota 21. března

Podíváme se nejprve na to, co na víkend nabízí MALL.TV. Díky iniciativě #kulturažije můžete každý den sledovat online představení, koncerty i stand-up komedii a své oblíbené umělce můžete také přímo finančně podpořit.

Vezmeme to chronologicky. Jako první nás dnes čeká divadlo. V 18:00 začíná stream představení Valdštějn od nezávislého divadelního souboru Geisslers Hofcomoedianten. Hra vznikla k 385. výročí úmrtí Albrechta z Valdštejna a má podtitul Hospodsko-šarvátkové politikum.

Foto: Jiří Kottas

Ve 20 hodin pokračujeme stand-upem a řekněme si upřímně, kdo jiný by mohl zlepšit náš sobotní večer než Iva Pazderková? Společně s Adélou Elbel nás pobaví živě v představení Všechno nejlepší.

Pokud byste si místo stand-upu dali raději při sobotě nějaký koncert, tak ve stejnou dobu začíná i přenos živého koncertu ze zkušebny kapely Mňága a Žďorp. Skupina plánuje hrát online každou sobotu až do 11. dubna a dnes dokonce pokřtí online dva nové klipy.

Foto: Roman Černý

Že o víkendu rádi chodíte do kina? Tak to nemusíte mít strach, kino Aero myslí na všechno! V těchto dnech spustilo projekt Moje kino LIVE, díky kterému přináší unikátní atmosféru malých kin do našich domovů. Projekce začíná vždy v 19:30, kdy je spuštěn chat a film je uveden tak, jak jsme v Aeru zvyklí. Samotný film potom běží od 20:00.

A jak se do online kina dostat? Stačí si na webu kina Aero koupit vstupenku a potom už jen počkat až vám přijde spouštěcí email. Dnes můžete ‚zajít‘ na oscarovou Zelenou knihu z divokých 60. let v Americe. Pokud jste film ještě neviděli, rozhodně stojí za doplnění už jen kvůli Viggovi Mortensenovi. Zároveň je to ale film, ke kterému se chcete vracet – já dnes už potřetí.

Neděle 22. března

Neděle si žádá nějakou klasiku a MALL.TV to dobře ví! Proto si můžete od 18:00 užít koncert jedinečného pianisty Iva Kahánka. Příspěvkem na jeho vystoupení navíc podpoříte organizaci Život 90.

Foto: Dušan Martinček

Od osmi hodin nás potom čeká další divadlo. Tentokrát je to představení Černá díra v podání Dejvického divadla, které otestuje schopnosti a možnosti našeho vnímání času a prostoru. Použitím řady divadelních prostředků poukazuje hra na relativnost celého dnešního světa. A to je teď opravdu příznačné téma.

Ani v neděli nebude chybět projekce kina Aero – snímek Kid Charlieho Chaplina z roku 1921, kde sentiment a humor neustále usilují o převážení toho druhého. Krásná černobílá záležitost, kterou asi není třeba představovat.

Pokud jste si z Moje kino ŽIVĚ nevybrali, tak nezoufejte. Kvalitní českou i zahraniční kinematografii můžete legálně sledovat na Aerovodu. Z českých novinek tam najdete třeba Vlastníky nebo Staříky, ze zahraničí by vám podle mě neměl uniknout Parazit, SlunovratThe Florida Project. Věřím, že každý z nás má seznam filmů, které mu v době projekce v kinech utekly a které si výhledově určitě doplní! Tak teď je ten správný čas a Aerovod je to správné místo.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,