Online program na víkend

Plány na víkend jsou často to, co nás během pracovního týdne udržuje při životě – odpočineme si, uklidíme doma, vyrazíme na výlet nebo na drink. Proč si je tedy neudělat i teď? Uklizeno doma už všichni máme, navíc to dnes na ‚procházku‘ po balkóně moc nevypadá, tak zbývá kultura. Co by vám tedy v online světě nemělo uniknout?

Sobota 21. března

Podíváme se nejprve na to, co na víkend nabízí MALL.TV. Díky iniciativě #kulturažije můžete každý den sledovat online představení, koncerty i stand-up komedii a své oblíbené umělce můžete také přímo finančně podpořit.

Vezmeme to chronologicky. Jako první nás dnes čeká divadlo. V 18:00 začíná stream představení Valdštějn od nezávislého divadelního souboru Geisslers Hofcomoedianten. Hra vznikla k 385. výročí úmrtí Albrechta z Valdštejna a má podtitul Hospodsko-šarvátkové politikum.

Foto: Jiří Kottas

Ve 20 hodin pokračujeme stand-upem a řekněme si upřímně, kdo jiný by mohl zlepšit náš sobotní večer než Iva Pazderková? Společně s Adélou Elbel nás pobaví živě v představení Všechno nejlepší.

Pokud byste si místo stand-upu dali raději při sobotě nějaký koncert, tak ve stejnou dobu začíná i přenos živého koncertu ze zkušebny kapely Mňága a Žďorp. Skupina plánuje hrát online každou sobotu až do 11. dubna a dnes dokonce pokřtí online dva nové klipy.

Foto: Roman Černý

Že o víkendu rádi chodíte do kina? Tak to nemusíte mít strach, kino Aero myslí na všechno! V těchto dnech spustilo projekt Moje kino LIVE, díky kterému přináší unikátní atmosféru malých kin do našich domovů. Projekce začíná vždy v 19:30, kdy je spuštěn chat a film je uveden tak, jak jsme v Aeru zvyklí. Samotný film potom běží od 20:00.

A jak se do online kina dostat? Stačí si na webu kina Aero koupit vstupenku a potom už jen počkat až vám přijde spouštěcí email. Dnes můžete ‚zajít‘ na oscarovou Zelenou knihu z divokých 60. let v Americe. Pokud jste film ještě neviděli, rozhodně stojí za doplnění už jen kvůli Viggovi Mortensenovi. Zároveň je to ale film, ke kterému se chcete vracet – já dnes už potřetí.

Neděle 22. března

Neděle si žádá nějakou klasiku a MALL.TV to dobře ví! Proto si můžete od 18:00 užít koncert jedinečného pianisty Iva Kahánka. Příspěvkem na jeho vystoupení navíc podpoříte organizaci Život 90.

Foto: Dušan Martinček

Od osmi hodin nás potom čeká další divadlo. Tentokrát je to představení Černá díra v podání Dejvického divadla, které otestuje schopnosti a možnosti našeho vnímání času a prostoru. Použitím řady divadelních prostředků poukazuje hra na relativnost celého dnešního světa. A to je teď opravdu příznačné téma.

Ani v neděli nebude chybět projekce kina Aero – snímek Kid Charlieho Chaplina z roku 1921, kde sentiment a humor neustále usilují o převážení toho druhého. Krásná černobílá záležitost, kterou asi není třeba představovat.

Pokud jste si z Moje kino ŽIVĚ nevybrali, tak nezoufejte. Kvalitní českou i zahraniční kinematografii můžete legálně sledovat na Aerovodu. Z českých novinek tam najdete třeba Vlastníky nebo Staříky, ze zahraničí by vám podle mě neměl uniknout Parazit, SlunovratThe Florida Project. Věřím, že každý z nás má seznam filmů, které mu v době projekce v kinech utekly a které si výhledově určitě doplní! Tak teď je ten správný čas a Aerovod je to správné místo.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač. 

Švankmajers disegno interno in der Galerie GASK

       ·   04.03.2024
Collagen, Buchillustrationen, dreidimensionale Objekte, taktile Experimente, Theater- und Filmarbeiten ... Das breite, kreative Spektrum von Jan Švankmajer wird vom 3. März bis zum 4. August in einer umfangreichen Ausstellung im GASK präsentiert, mit der auch