Proč byste měli ještě do konce měsíce zajít na Střechu Lucerny?

Střechy pražských budov jsou již nekolikátou sezónu v řadě velkým hitem. Kulturní akce, cvičení i projekce filmů jsou v kombinaci s výhledem na metropoli jedinečným zážitkem, kdy máme pocit, že se nad naše každodenní starosti můžeme alespoň na chvíli povznést. Přímo v centru se nachází ta nejpopulárnější – Střecha Lucerny – která se ani letos v létě nedrží s programem zpátky. Co by vám tedy do konce července nemělo utéct?

Letošní sezóna s názvem „s-třešní“ oslavuje západy slunce. Každou sobotu, neděli a pondělí se proto odehrává vystoupení, které provází slunce k západu. „Pojali jsme západ slunce jako událost. Jako představení. Vždy asi 30 minut před zapadnutím slunce zatáhneme symbolickou oponu a konferenciér ohlásí hlavního vystupujícího: slunce a jeho hudební doprovod. Poslední tón zazní přesně, když slunce zmizí za Pražský hrad,“ přibližuje program s-třešní sezóny Ondřej Kobza, provozovatel Střechy Lucerny.

V sobotu 25. července si můžete od 14 hodin na Střeše zažonglovat! Artistky z Cirkusu LeGrando vás naučí, jak si vyrobit žonglovací míčky a poradí, jak roztočit talíř na tyčce. Akce je vhodná pro děti a vstupné je 100,-.

Foto: Jiří Vondráček, archiv Cirkus LeGrando.

V pondělí 27. července si kromě výhledu na hlavní město vychutnáte také asijskou kuchyni. Akce Hanoi nad Prahou začne ve 14 hodin a návštěvníkům nabídne ochutnávku vietnamské kuchyně, o kterou se postará Marcela Vuong. Vstupné je 300,- a zahrnuje welcome drink a občerstvení.

Yoga time! Ve středu 29. července si nezapomeňte jógamatku, protože Střecha Lucerny se promění v oázu zenu a psů hlavou dolů. Lekci Tantra Hatha jógy povede při západu slunce Zuzana Klingrová, která učí jógu mimo jiné i v Resortu Svatá Kateřina. Cena lekce je 250,-.

Venkovní jóga probíhá na Střeše pravidelně, takže doporučujeme sledovat FB, aby vám žádná lekce neunikla.

Pátek 31. července bude na Střeše věnován všem milovníkům Moravy, vína a krojů! Akce Hradiště nad Prahou začínáve 14 hodin a nabídne skvělé víno, tradiční slovácké dobroty, a hlavně dobrou muziku! K tanci i poslechu zahraje Cimbálová muzika CM Pentla a každý, kdo přijde v kroji (nemusí to být celý kroj, stačí třeba sukně nebo košile), má vstup zdarma. Bez kroje je vstupné 100,-.

Všechny události najdete na FB
Vstupenky na jednotlivé akce zakoupíte na Goout.cz

Foto: Střecha Lucerny

Nejčtenější v kategorii ArtDesign