Proč byste měli ještě do konce měsíce zajít na Střechu Lucerny?

Střechy pražských budov jsou již nekolikátou sezónu v řadě velkým hitem. Kulturní akce, cvičení i projekce filmů jsou v kombinaci s výhledem na metropoli jedinečným zážitkem, kdy máme pocit, že se nad naše každodenní starosti můžeme alespoň na chvíli povznést. Přímo v centru se nachází ta nejpopulárnější – Střecha Lucerny – která se ani letos v létě nedrží s programem zpátky. Co by vám tedy do konce července nemělo utéct?

Letošní sezóna s názvem „s-třešní“ oslavuje západy slunce. Každou sobotu, neděli a pondělí se proto odehrává vystoupení, které provází slunce k západu. „Pojali jsme západ slunce jako událost. Jako představení. Vždy asi 30 minut před zapadnutím slunce zatáhneme symbolickou oponu a konferenciér ohlásí hlavního vystupujícího: slunce a jeho hudební doprovod. Poslední tón zazní přesně, když slunce zmizí za Pražský hrad,“ přibližuje program s-třešní sezóny Ondřej Kobza, provozovatel Střechy Lucerny.

V sobotu 25. července si můžete od 14 hodin na Střeše zažonglovat! Artistky z Cirkusu LeGrando vás naučí, jak si vyrobit žonglovací míčky a poradí, jak roztočit talíř na tyčce. Akce je vhodná pro děti a vstupné je 100,-.

Foto: Jiří Vondráček, archiv Cirkus LeGrando.

V pondělí 27. července si kromě výhledu na hlavní město vychutnáte také asijskou kuchyni. Akce Hanoi nad Prahou začne ve 14 hodin a návštěvníkům nabídne ochutnávku vietnamské kuchyně, o kterou se postará Marcela Vuong. Vstupné je 300,- a zahrnuje welcome drink a občerstvení.

Yoga time! Ve středu 29. července si nezapomeňte jógamatku, protože Střecha Lucerny se promění v oázu zenu a psů hlavou dolů. Lekci Tantra Hatha jógy povede při západu slunce Zuzana Klingrová, která učí jógu mimo jiné i v Resortu Svatá Kateřina. Cena lekce je 250,-.

Venkovní jóga probíhá na Střeše pravidelně, takže doporučujeme sledovat FB, aby vám žádná lekce neunikla.

Pátek 31. července bude na Střeše věnován všem milovníkům Moravy, vína a krojů! Akce Hradiště nad Prahou začínáve 14 hodin a nabídne skvělé víno, tradiční slovácké dobroty, a hlavně dobrou muziku! K tanci i poslechu zahraje Cimbálová muzika CM Pentla a každý, kdo přijde v kroji (nemusí to být celý kroj, stačí třeba sukně nebo košile), má vstup zdarma. Bez kroje je vstupné 100,-.

Všechny události najdete na FB
Vstupenky na jednotlivé akce zakoupíte na Goout.cz

Foto: Střecha Lucerny

Tereza Vacková

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.