Říká se, že pólo je kombinací čtyř sportů — jízdy na koni, ragby, golfu a z hlediska strategie pak i šachů.

Kromě krásných koní k němu patří gentlemanství, klobouky, noblesa, elegance, šampaňské, tradice, a hlavně nevšední zážitky.Kromě krásných koní k němu patří gentlemanství, klobouky, noblesa, elegance, šampaňské, tradice, a hlavně nevšední zážitky.

Do trojice mezinárodních turnajů TAXIS POLO patří Taxis Polo Snow, přičemž to následující proběhne v březnu 2020 a hraje se jak jinak než na sněhu, Taxis Polo Open Cup, které se chystá na červen příštího roku a hraje se na trávě a třetí z nich, Taxis Polo Beach, se uskuteční na písku a stejně tak jako letos opět v srpnu.

taxis-beach-polo

Akce se konají na Dostihovém závodišti Pardubice a jde vždy o ojedinělou událost svého druhu, nejen v České republice. S myšlenkou uspořádat Taxis Polo Grand Slam přišel Jan Průcha, viceprezident České asociace hráčů koňského póla, který stál také u zrodu této instituce, jež má dnes přes padesát hráčů. Dostihové závodiště v Pardubicích má pro tuto hru navíc ideální podmínky.

taxis-polo-2

U koňského póla jde kromě samotné hry o prestižní společenskou událost, takže muži nosí elegantní obleky a dámám nesmí na hlavě chybět klobouk či fascinátor. Koňské pólo je zkrátka nevšední společensko-sportovní událost se specifickými pravidly, která je každým rokem v České republice čím dál tím atraktivnější, i když má v naší zemi poměrně krátkou historii. Cílem série turnajů Taxis Polo je propagace koňského póla jako sportu v České republice a podpora všech zájemců o tento sport prostřednictvím Taxis Polo Academy.

www.taxispolo.com

Text Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Nejčtenější v nezařazených

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher