Říká se, že pólo je kombinací čtyř sportů — jízdy na koni, ragby, golfu a z hlediska strategie pak i šachů.

Kromě krásných koní k němu patří gentlemanství, klobouky, noblesa, elegance, šampaňské, tradice, a hlavně nevšední zážitky.Kromě krásných koní k němu patří gentlemanství, klobouky, noblesa, elegance, šampaňské, tradice, a hlavně nevšední zážitky.

Do trojice mezinárodních turnajů TAXIS POLO patří Taxis Polo Snow, přičemž to následující proběhne v březnu 2020 a hraje se jak jinak než na sněhu, Taxis Polo Open Cup, které se chystá na červen příštího roku a hraje se na trávě a třetí z nich, Taxis Polo Beach, se uskuteční na písku a stejně tak jako letos opět v srpnu.

taxis-beach-polo

Akce se konají na Dostihovém závodišti Pardubice a jde vždy o ojedinělou událost svého druhu, nejen v České republice. S myšlenkou uspořádat Taxis Polo Grand Slam přišel Jan Průcha, viceprezident České asociace hráčů koňského póla, který stál také u zrodu této instituce, jež má dnes přes padesát hráčů. Dostihové závodiště v Pardubicích má pro tuto hru navíc ideální podmínky.

taxis-polo-2

U koňského póla jde kromě samotné hry o prestižní společenskou událost, takže muži nosí elegantní obleky a dámám nesmí na hlavě chybět klobouk či fascinátor. Koňské pólo je zkrátka nevšední společensko-sportovní událost se specifickými pravidly, která je každým rokem v České republice čím dál tím atraktivnější, i když má v naší zemi poměrně krátkou historii. Cílem série turnajů Taxis Polo je propagace koňského póla jako sportu v České republice a podpora všech zájemců o tento sport prostřednictvím Taxis Polo Academy.

www.taxispolo.com

Text Barbora Vojtová

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Mnichovská redakce Rádia Svobodná Evropa komunistům pěkně zatápěla

Impuls k založení rozhlasové stanice, která by během počínající studené války přenášela poselství svobodného světa do zemí za železnou oponou, vzešel od amerického ministerstva zahraničí a zpravodajské služby CIA. Po dvouletých přípravách začalo 1. května 1951 Rádio Svobodná Evropa (Radio Free Europe – RFE) s pravidelnými relacemi na středních vlnách. V jedenáct hodin dopoledne promluvil poprvé Ferdinand Peroutka, v nadcházejícím desetiletí ředitel československé redakce. Poděkoval Američanům za veliký dar demokratickým Čechům a Slovákům, kteří po komunistickém převratu v únoru 1948 odešli do exilu, a přislíbil lidem doma, že je rádio bude provázet v tvrdé realitě života v totalitním zřízení až do okamžiku osvobození.
Archiv Martina Janeckého
Přečtěte si

Martin Janecký: Foukat sklo tři dny je věčnost

Tvoří plastiky, které odporují všedním představám o práci se sklem, a svou techniku zdokonalil tak, že se mu vyrovná jen málokdo. I přes to z Martina Janeckého cítíte respekt k řemeslu i samotnému materiálu, který se podle svých slov snaží zkrotit.
Přečtěte si

Jak české sklářské řemeslo okouzlilo královnu. O berlínské výstavě se Zdeňkem Lhotským

Do Berlína se s více než ročním zpožděním chystá výstava o unikátním skleněném projektu, který pro dánský královský pár vytvořilo studio Lhotský z Železného Brodu. Jedinečný sarkofág měl už dávno zdobit kapli v katedrále v Roskilde, zatím na své odhalení však stále čeká. Kromě sarkofágu představí České centrum v Berlíně také velmi široký kreativní záběr umělce a majitele sklářského studia Zdeňka Lhotského, s nímž jsme si povídali o konceptu výstavy, sarkofágu i jeho vlastní sklářské technice Vitrucell.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign