Říká se, že pólo je kombinací čtyř sportů — jízdy na koni, ragby, golfu a z hlediska strategie pak i šachů.

Kromě krásných koní k němu patří gentlemanství, klobouky, noblesa, elegance, šampaňské, tradice, a hlavně nevšední zážitky.Kromě krásných koní k němu patří gentlemanství, klobouky, noblesa, elegance, šampaňské, tradice, a hlavně nevšední zážitky.

Do trojice mezinárodních turnajů TAXIS POLO patří Taxis Polo Snow, přičemž to následující proběhne v březnu 2020 a hraje se jak jinak než na sněhu, Taxis Polo Open Cup, které se chystá na červen příštího roku a hraje se na trávě a třetí z nich, Taxis Polo Beach, se uskuteční na písku a stejně tak jako letos opět v srpnu.

taxis-beach-polo

Akce se konají na Dostihovém závodišti Pardubice a jde vždy o ojedinělou událost svého druhu, nejen v České republice. S myšlenkou uspořádat Taxis Polo Grand Slam přišel Jan Průcha, viceprezident České asociace hráčů koňského póla, který stál také u zrodu této instituce, jež má dnes přes padesát hráčů. Dostihové závodiště v Pardubicích má pro tuto hru navíc ideální podmínky.

taxis-polo-2

U koňského póla jde kromě samotné hry o prestižní společenskou událost, takže muži nosí elegantní obleky a dámám nesmí na hlavě chybět klobouk či fascinátor. Koňské pólo je zkrátka nevšední společensko-sportovní událost se specifickými pravidly, která je každým rokem v České republice čím dál tím atraktivnější, i když má v naší zemi poměrně krátkou historii. Cílem série turnajů Taxis Polo je propagace koňského póla jako sportu v České republice a podpora všech zájemců o tento sport prostřednictvím Taxis Polo Academy.

www.taxispolo.com

Text Barbora Vojtová

Mohlo by vás zajímat

Archiv Martina Janeckého
Přečtěte si

Martin Janecký: Foukat sklo tři dny je věčnost

Tvoří plastiky, které odporují všedním představám o práci se sklem, a svou techniku zdokonalil tak, že se mu vyrovná jen málokdo. I přes to z Martina Janeckého cítíte respekt k řemeslu i samotnému materiálu, který se podle svých slov snaží zkrotit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign