Říká se, že pólo je kombinací čtyř sportů — jízdy na koni, ragby, golfu a z hlediska strategie pak i šachů.

Kromě krásných koní k němu patří gentlemanství, klobouky, noblesa, elegance, šampaňské, tradice, a hlavně nevšední zážitky.Kromě krásných koní k němu patří gentlemanství, klobouky, noblesa, elegance, šampaňské, tradice, a hlavně nevšední zážitky.

Do trojice mezinárodních turnajů TAXIS POLO patří Taxis Polo Snow, přičemž to následující proběhne v březnu 2020 a hraje se jak jinak než na sněhu, Taxis Polo Open Cup, které se chystá na červen příštího roku a hraje se na trávě a třetí z nich, Taxis Polo Beach, se uskuteční na písku a stejně tak jako letos opět v srpnu.

taxis-beach-polo

Akce se konají na Dostihovém závodišti Pardubice a jde vždy o ojedinělou událost svého druhu, nejen v České republice. S myšlenkou uspořádat Taxis Polo Grand Slam přišel Jan Průcha, viceprezident České asociace hráčů koňského póla, který stál také u zrodu této instituce, jež má dnes přes padesát hráčů. Dostihové závodiště v Pardubicích má pro tuto hru navíc ideální podmínky.

taxis-polo-2

U koňského póla jde kromě samotné hry o prestižní společenskou událost, takže muži nosí elegantní obleky a dámám nesmí na hlavě chybět klobouk či fascinátor. Koňské pólo je zkrátka nevšední společensko-sportovní událost se specifickými pravidly, která je každým rokem v České republice čím dál tím atraktivnější, i když má v naší zemi poměrně krátkou historii. Cílem série turnajů Taxis Polo je propagace koňského póla jako sportu v České republice a podpora všech zájemců o tento sport prostřednictvím Taxis Polo Academy.

www.taxispolo.com

Text Barbora Vojtová

Mohlo by vás zajímat

Das Prager Jesulein
Přečtěte si

Pražskému Jezulátku se klaní i ve světě

Stověžatá Praha je uctívána na celém světě. Věží a věžiček je ve skutečnosti na tisíc, v panoramatu města mnohé z nich patří sakrálním stavbám. Ne každý však ví, že právě v jedné z nich se nachází jeden z největších duchovních symbolů. Kult Pražského Jezulátka v zahraničí je mnohem větší než jakékoli jiné české postavy či osobnosti. Od Filipín přes Srí Lanku až po Jižní Ameriku dobylo Jezulátko miliony srdcí; v Indii má svoji vlastní komunitu, v Bangalore je mu zasvěcen kostel Infant Jesus Shrine. Co ale o něm víme my?
Wikimedia Dirk Ingo Franke
Přečtěte si

Neues Ufer, Hauptstrasse a  Bowieho byt v prvním patře vlevo

Neues Ufer – bar, kam chodil David Bowie s Iggy Popem. Vždy jsem chtěl zajít, ale až teprve před pěti lety tam byl poprvé. Hauptstrasse 157, Schöneberg. Zas tam sedím a pozoruji starý závěs a mozaiku na zemi, jako bych se propadal ne do 70. let, ale padesátých, ještě před vybudováním Zdi, která odtud nebyla daleko. David Bowie do těchto míst – bydlel jen o pár metrů dál, v Hauptstrasse 155 – přijíždí na konci roku 1976, trochu unaven z velkých metropolí a neustálého cestování, nepatrně se ztratit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign