Ständige Vertretung: Politikům vstup zakázán

Dalo by se říct, že hospoda Ständige Vertretung je jedna z mnoha v srdci Berlína. Od tohoto pondělí je všechno jinak. Pravda, musí zavřít, jako všechny ostatní gastropodniky, ale v budoucnu už nechce obsluhovat politiky – majitelé Ständige Vertretung udělili vrcholným politikům zákaz vstupu.

Ve videu na facebooku majitelé Brinkmann a Bubinger uvedli, že obnovené nucené uzavření je katastrofou pro gastronomický průmysl. Vysvětlili, že politici od dubna nevyužili čas připravit Německo na druhou koronavirovou vlnu. Jejich restaurace přijala na vlastní vysoké náklady rozsáhlá opatření na ochranu svých hostů, splnili všechny požadované podmínky. Když vše splnili, přišlo uzavření restaurací, které je pro ně nepochopitelné. Brinkmann vyzval své kolegy v gastronomii, aby se připojili k jejich zákazu vstupu pro politiky.

Video si můžete pustit tady.

Jak informoval Spiegel, s kancléřkou je Brinkmann shovívavý. „Pokud by k nám kancléřka přišla, nejprve bych si s ní povykládal. Teď to ale není možné, musíme zavřít.”

Ständige Vertretung vedle vlakového nádraží Friedrichstrasse je legendární hospodou, kterou v roce 1997 založili dva bonnští hostinští v Berlíně – původně především pro ty, kteří se stěhovali z ministerstev z Bonnu do Berlína poté, co se Berlín stal hlavním městem. Brinkmann a Bubinger převzali restauraci před třemi lety.

Ministryně zemědělství Julia Klöckner označila na Twitteru zákaz vstupu jako „směšný pokus, který není žádný příspěvkem k řešení” a ostře kritizovala oba restauratéry. Píše, že jejich rozhodnutí ukazuje dvojitou morálku a ironii, protože Merkel a spol. jsou zde častí hosté a majitelé se bez nich rozhodně nebudou chtít obejít. 

Více najdete zde.

Foto: Facebook / Ständige Vertretung Berlin

Mohlo by vás zajímat

David Horák
Přečtěte si

Aktivisté před ambasádou rozmlátili rouru s nápisem Nord Stream 2 a pohovořili s německým velvyslancem v Praze

Výstavba ruského plynovodu Nord Stream 2 na jedné straně a neochota pomoci Ruskem ohrožené Ukrajině na straně druhé. Tyto postoje ve čtvrtek vyčetli Německu čeští aktivisté. Před budovou německého velvyslanectví vystavili figurínu ruského vůdce Vladimira Putina na zlatém záchodě, a rozmlátili palicemi rekvizitu představující zmíněný ruský plynovod. Německého velvyslance, který za nimi přišel, upozornili na důležitost jednotného postoje demokratického světa tváří v tvář nejnovější ruské hrozbě a poukázali na skutečnost, že k jeho zaujetí už Německu nezbývá mnoho času.
Přečtěte si

Jak porozumět Čechům? Projekt Some Like It Czech sází na film a daří se mu!

Už jste se někdy snažili svým zahraničním přátelům přiblížit specifika české nátury, ale neúspěšně? Nebo jste jim pustili svůj oblíbený český film, jehož zlidovělé scény však zůstaly bez odezvy? Vezměte je příště na některou z projekcí Some Like It Czech, nového projektu pro expaty, který specifika naší kultury představuje právě skrze české filmové perly!

Nejčtenější v kategorii Society