Ständige Vertretung: Politikům vstup zakázán

Dalo by se říct, že hospoda Ständige Vertretung je jedna z mnoha v srdci Berlína. Od tohoto pondělí je všechno jinak. Pravda, musí zavřít, jako všechny ostatní gastropodniky, ale v budoucnu už nechce obsluhovat politiky – majitelé Ständige Vertretung udělili vrcholným politikům zákaz vstupu.

Ve videu na facebooku majitelé Brinkmann a Bubinger uvedli, že obnovené nucené uzavření je katastrofou pro gastronomický průmysl. Vysvětlili, že politici od dubna nevyužili čas připravit Německo na druhou koronavirovou vlnu. Jejich restaurace přijala na vlastní vysoké náklady rozsáhlá opatření na ochranu svých hostů, splnili všechny požadované podmínky. Když vše splnili, přišlo uzavření restaurací, které je pro ně nepochopitelné. Brinkmann vyzval své kolegy v gastronomii, aby se připojili k jejich zákazu vstupu pro politiky.

Video si můžete pustit tady.

Jak informoval Spiegel, s kancléřkou je Brinkmann shovívavý. „Pokud by k nám kancléřka přišla, nejprve bych si s ní povykládal. Teď to ale není možné, musíme zavřít.”

Ständige Vertretung vedle vlakového nádraží Friedrichstrasse je legendární hospodou, kterou v roce 1997 založili dva bonnští hostinští v Berlíně – původně především pro ty, kteří se stěhovali z ministerstev z Bonnu do Berlína poté, co se Berlín stal hlavním městem. Brinkmann a Bubinger převzali restauraci před třemi lety.

Ministryně zemědělství Julia Klöckner označila na Twitteru zákaz vstupu jako „směšný pokus, který není žádný příspěvkem k řešení” a ostře kritizovala oba restauratéry. Píše, že jejich rozhodnutí ukazuje dvojitou morálku a ironii, protože Merkel a spol. jsou zde častí hosté a majitelé se bez nich rozhodně nebudou chtít obejít. 

Více najdete zde.

Foto: Facebook / Ständige Vertretung Berlin

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Z punkové princezny podnikatelkou

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn-Taxis, někdejší punková princezna s natupírovaným účesem a výstředním make-upem, dobývala v 80. letech minulého století titulní stránky nejen německého tisku. Po náhlé smrti manžela Johanna von Thurn-Taxise, s nímž má tři děti,

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač.