Tipy WeTravel – na karneval do Düsseldorfu

Karnevaly jsou v Německu tak velkou událostí, že jsou často považovány za páté roční období. To nejlepší z nich najdeme hlavně v oblasti Porýní, například v Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu nebo Mohuči, a právě druhé zmíněné město co nevidět pohltí karnevalové šílenství. Tradiční karneval letos obsadí ulice Düsseldorfu ve dnech 20.-26. února!

V tomto období nebude nic tak klidné a uspořádané, jako jiné dny v roce. Připravte se na záplavu barevných kostýmů, přehlídek s nazdobenými vozy, maškarní bály a také spoustu dobrého jídla a pití. Mottem letošního ročníku je „Unser Rad schlägt um die Welt“, tedy „Naše kolo zasáhne svět“. Provokativní heslo legendárního výrobce karnevalových vozů Jacquese Tillyho, který se kontroverzních témat rozhodně nebojí.

Jaques Tilly “Brexit-Motto-Wagen” am Rosenmontag 2019 in Düsseldorf, Foto: Lassewillken

Vše začíná tzv. Altweiberfastnacht, prvním festivalovým dnem, kdy je z radnice unesen starosta a vládu nad městem přebírají „čarodějnice“. Od toho momentu už bude vše jen bláznivější. V sobotu se koná tradiční velkolepá přehlídka kostýmů a karnevalových vozů, jejichž tématika se pohybuje mezi kulturou, politikou, humorem a satirou. Zvláštní důležitost má v Düsseldorfu takzvaný neorganizovaný karneval, který probíhá od karnevalové neděle po takzvanou Weiberfastnacht, což je karnevalové úterý. Statisíce návštěvníků nejen z blízkého okolí se potkávají právě v neděli ve Starém městě Altstadt a v Královské aleji Königsallee, tančí, zpívají a vychutnávají si tradiční pokrmy.

© Düsseldorf Tourismus GmbH – Foto: Jörg Letz

Kromě karnevalu najdeme v Düsseldorfu ještě jednu specialitu a sice nejdelší bar na světě. Ve skutečnosti tento termín nepopisuje jeden konkrétní bar, ale celý mikrokosmos, který zahrnuje více než 260 hostelů, barů a restaurací v düsseldorfském Altstadtu. Když se do této čtvrti vydáte, ochutnejte specialitu Altbier, místní tradiční (nejlépe fermentované) řemeslné pivo. Vždy se vyrábělo ručně – dlouho předtím, než se údajně objevilo umění vaření piva. A chutná skvěle!

© Düsseldorf Tourismus – Foto: U. Otte

Na ukázku z karnevalu se můžete podívat tady:

Düsseldorf však neznamená jen karneval a pivo. Město má rozhodně co nabídnout i v oblasti kultury. Pro milovníky literatury je třeba zmínit dvě velká jména: Heinrich Heine a Johann Wolfgang von Goethe. A zapomínat nesmíme ani na hudební svět, protože v Düsseldorfu působili jako skladatelé a dirigenti Robert Schumann, Felix Mendelssohn-Bartholdy a Johannes Brahms. V porýnské metropoli si však přijdou na své i příznivci jiných epoch a slohů. Například fanoušci skupiny „Die Toten Hosen“ by si měli v kalendáři poznačit datum 19. a 20. června 2020, kdy bude mít tato skupina koncert právě v domácím Düsseldorfu.

Pokud dáváte přednost procházkám a nasávání autentické atmosféry, určitě nesmíte vynechat Staré město. Tato čtvrť je oblíbená hlavně díky svým pohledným uličkám, historické architektuře a také řadě muzeí, galerií a významných památek, které mimo jiné zahrnují několik starobylých kostelů.

Nejčtenější v kategorii Travel