Umění z  Berlína v  Art & Event Gallery Černá labuť

Jedním z  vrcholů slavnostního 20. výročí Art & Event Gallery Černá labuť bude výstava „Velvet Land“ renomované berlínské galerie Deschler, která se bude poprvé prezentovat v Česku díly svých umělců.

Marcus Deschler založil svoji galerii v roce 1995 v  ulici Auguststraße v centru Berlína a ta se zakrátko se svými nesčetnými výstavními prostory stala jedním z  nejdůležitějších berlínských galerijních komplexů. Zde zastoupené umělecké galerie se od té doby těší rostoucí mezinárodní pozornosti.

V  době krátce po pádu Berlínské zdi vsadil Marcus Deschler na díla mladých i etablovaných umělců a jeho galerie se tak stala podstatnou součástí dynamicky se rozvíjející galerijní scény. Galerie spolupracuje se sítí pečlivě vybraných německých a  zahraničních umělců, mezi kterými byste našli jména jako Horst Antes, Holger Bär, Rainer Fetting, Salomé, Luciano Castelli, Xenia Hausner, Sven Marquardt, Stefan Roloff, Jörg Grothkopp a  Patricia Waller, přičemž galerie se pravidelně prezentuje na uměleckých veletrzích po celém světě.

Právě díla od Holger Bär, Jay Mark Johnson, Jörn Grothkopp, Tony Conway a Mariano Rinaldi budou k vidění na výstavě „Velvet Land“.

Výstava prezentuje 5 různých přístupu současného umění ke klasickému tématu „krajina“. Akty a portréty odrážejí rostoucí digitalizaci našeho světa a kriticky ji reflektují. Digitální obrazy, ať už na obrazovkách počítače nebo ve smartphonech, se stále více rozšiřují v každodenním vnímání našeho okolí a stále častěji ovlivňují a utvářejí naše vizuální návyky a kulturně podmíněné horizonty vnímání. To nevyhnutelně mění náš pohled na Krajinu/Akty/Portréty, jejichž zobrazení v umění bylo vždy silně ovlivňováno kulturními koncepcemi.

umění-z-berlína-černá-labuť

umění-z-berlína-černá-labuť-4

umění-z-berlína-černá-labuť-2

umění-z-berlína-černá-labuť-3

umění-z-berlína-černá-labuť-5

umění-z-berlína-černá-labuť-7

umění-z-berlína-černá-labuť-6

24. říjen—27. listopad 2018

Text Marcela von Kayser Foto Galerie Deschler

 

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,