V Pražské tržnici se otevřel nový kreativní prostor H40

Téměř rok trvala rekonstrukce haly 40 v Pražské tržnici, kde se nově otevřel komunitní prostor s názvem H40. Toto místo bylo vytvořeno pro podporu inovací, sdílení zkušeností, rozvíjení nových podnikatelských nápadů, vzdělání a inspiraci v oblasti digitálních technologií a umění. Zde si můžou návštěvníci uskutečnit své nápady a sny.

Foto: Petr Kozlík, MAFRA.

Hala nabízí pohybovou a výtvarnou dílnu včetně keramického ateliéru, ale také vzdělávací a volnočasové aktivity. Dále tu návštěvníci najdou vybavené laby pro VR & AR, 3D tisk a audiovizuální studio. Nachází se zde zázemí poskytující síť mentorů a koučů, partnerů a investorů z oblasti art & digital. Tento coworkingový prostor byl stvořen k tomu, aby se zde jeho návštěvníci zapojili do ekosystému podporujícího tvůrčí myšlení a sdílení. H40 nabízí také místo pro různé eventy jako např. semináře, jednání, networking či party.

V Praze vzniklo v nevyužívaném prostoru unikátní místo, díky kterému postupně vracíme Pražskou tržnici zpět Pražanům. H40 představuje prostor, který bude propojovat všechny věkové kategorie. Kromě toho nabídne i zázemí pro podniky z různých oborů, které zde mohou sdílet své zkušenosti, vzdělávat se a posouvat se díky tomu vpřed,” uvedl primátor hl. m. Praha Zdeněk Hřib.

Realizátorem projektů a aktivit v H40 je nezisková organizace OSE Czech Republic z. s. „Jsme rádi, že po více než ročním úsilí je rekonstrukce dokončena a hala 40 ožije jako součást nové Pražské tržnice. Nabízíme tvůrčí a vzdělávací programy pro děti i dospělé a inkubační programy zaměřující se nejen na start-upy,” řekl Samuel Kašpar, ředitel OSE Czech Republic a dodává: „Na našem projektu spolupracuje celá řada partnerů, kromě jiných také hlavní město Praha. Vše je totiž součástí nové koncepce Pražské tržnice, na které nyní Praha pracuje.”

Hala 40 patří mezi památkově chráněné budovy v Pražské tržnici. Byla vybudována před 97 lety a sloužila jako chladírna pro pražská jatka. V 90. letech minulého století se budova dočkala částečné rekonstrukce, po které fungovala jako prodejna nábytku.

Jsem ráda, že vzniklo místo, kde se propojuje kulturní a komunitní život nejen na Praze 7,” vyjádřila se radní hl. m. Prahy Hana Třeštíková.

Více najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,