V Pražské tržnici se otevřel nový kreativní prostor H40

Téměř rok trvala rekonstrukce haly 40 v Pražské tržnici, kde se nově otevřel komunitní prostor s názvem H40. Toto místo bylo vytvořeno pro podporu inovací, sdílení zkušeností, rozvíjení nových podnikatelských nápadů, vzdělání a inspiraci v oblasti digitálních technologií a umění. Zde si můžou návštěvníci uskutečnit své nápady a sny.

Foto: Petr Kozlík, MAFRA.

Hala nabízí pohybovou a výtvarnou dílnu včetně keramického ateliéru, ale také vzdělávací a volnočasové aktivity. Dále tu návštěvníci najdou vybavené laby pro VR & AR, 3D tisk a audiovizuální studio. Nachází se zde zázemí poskytující síť mentorů a koučů, partnerů a investorů z oblasti art & digital. Tento coworkingový prostor byl stvořen k tomu, aby se zde jeho návštěvníci zapojili do ekosystému podporujícího tvůrčí myšlení a sdílení. H40 nabízí také místo pro různé eventy jako např. semináře, jednání, networking či party.

V Praze vzniklo v nevyužívaném prostoru unikátní místo, díky kterému postupně vracíme Pražskou tržnici zpět Pražanům. H40 představuje prostor, který bude propojovat všechny věkové kategorie. Kromě toho nabídne i zázemí pro podniky z různých oborů, které zde mohou sdílet své zkušenosti, vzdělávat se a posouvat se díky tomu vpřed,” uvedl primátor hl. m. Praha Zdeněk Hřib.

Realizátorem projektů a aktivit v H40 je nezisková organizace OSE Czech Republic z. s. „Jsme rádi, že po více než ročním úsilí je rekonstrukce dokončena a hala 40 ožije jako součást nové Pražské tržnice. Nabízíme tvůrčí a vzdělávací programy pro děti i dospělé a inkubační programy zaměřující se nejen na start-upy,” řekl Samuel Kašpar, ředitel OSE Czech Republic a dodává: „Na našem projektu spolupracuje celá řada partnerů, kromě jiných také hlavní město Praha. Vše je totiž součástí nové koncepce Pražské tržnice, na které nyní Praha pracuje.”

Hala 40 patří mezi památkově chráněné budovy v Pražské tržnici. Byla vybudována před 97 lety a sloužila jako chladírna pro pražská jatka. V 90. letech minulého století se budova dočkala částečné rekonstrukce, po které fungovala jako prodejna nábytku.

Jsem ráda, že vzniklo místo, kde se propojuje kulturní a komunitní život nejen na Praze 7,” vyjádřila se radní hl. m. Prahy Hana Třeštíková.

Více najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač. 

Švankmajers disegno interno in der Galerie GASK

       ·   04.03.2024
Collagen, Buchillustrationen, dreidimensionale Objekte, taktile Experimente, Theater- und Filmarbeiten ... Das breite, kreative Spektrum von Jan Švankmajer wird vom 3. März bis zum 4. August in einer umfangreichen Ausstellung im GASK präsentiert, mit der auch