Vyšlo výjimečné dílo Murals of Tibet

Pouze 998 kusů velkoformátové knihy, jejímž smyslem je předávat odkaz budhismu, vydalo nakladatelství Taschen. Výjimečné dílo Murals of Tibet od Thomase Lairda podpořila a podepsala přímo Jeho Svatost tibetský dalajláma. Ještě ji stále můžete sehnat, ale pospěšte si!

Pokud se zajímáte o východní kulturu, konkrétně o tibetský budhismus, pak by vaší pozornosti rozhodně neměla ujít unikátní velkoformátová kniha. Jedná se o výjimečnou publikaci v limitované edici, která má mimo jiné za účel předávat budhistické učení dalším generacím.

Kniha se automaticky zařadila mezi odkaz světového kulturního dědictví. Netradiční je jak její rozměr 50 x 70 cm, tak především její obsah. Na 498 stranách s šesti rozkládacími stranami najdete vyobrazené nejvzácnější nástěnné malby tibetské budhistické kultury. Speciální stojan na knihu zhotovil prestižní japonský architekt Šigeru Ban a je součástí tohoto speciálního díla.

Publikace se okamžitě stala horkým artiklem nejen pro všechny vášnivé sběratele, ale také obrovským magnetem pro všechny příznivce budhismu a východních meditačních a jógových technik. Její hodnotu posílila i podpora samotnou Jeho Svatostí čtrnáctým tibetským dalajlámou, který limitovanou edici osobně podepsal.

Fotograf Thomas Laird cestoval více jak deset let po budhistických chrámech ukrytých mezi zasněženými vrcholky hor, ponořených do hlubokých údolí a orámovaných pustými pouštěmi, aby dokázal zachytit magičnost tibetské budhistické kultury a její smysl přenést do díla na hraně umění a dokumentu. Výsledem je duchovní kontemplace vtištěná do knihy, která je dokonalým prostředkem k návštěvě nejen budhistického světa, ale i své vlastní duše.

Díky velkoformátovým fotografiím se člověk může skutečně ponořit do nástěnných maleb budhistických chrámů, ale i do atmosféry míst spojených s touto duchovní naukou a spolu s budhistickým spisovatelem Robertem Thurmanem se vydat na transcendentní cestu méně či více osobního charakteru. Kniha je vzácným a mistrně ztvárněným svědectvím tibetské kultury a excelentně vydařeným umělecko-vědeckým projektem. Je vydána v angličtině a k dispozici také ve dvou limitovaných art edicích.

Více info ZDE

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Tajemnosti Mily Fürstové v Hradci Králové

       ·   07.05.2024
Pochází z Čech, ale žije ve Velké Británii. Je nejmladší členkou umělecké akademie The Royal West of England Academy v Bristolu. Její práce se nacházejí ve sbírkách královny Alžběty II. a V&A Musea v Londýně:

Aktuálně na německém webu

Geheimnisse von Míla Fürstová in Hradec Králové

       ·   07.05.2024
Sie ist eine der bedeutendsten zeitgenössischen Künstlerpersönlichkeiten. Sie stammt aus Tschechien, lebt seit dreißig Jahren in Großbritannien. Ihre Werke befinden sich in den Sammlungen von Königin Elisabeth II. und dem V&A Museum in London: die

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und