Vyšlo výjimečné dílo Murals of Tibet

Pouze 998 kusů velkoformátové knihy, jejímž smyslem je předávat odkaz budhismu, vydalo nakladatelství Taschen. Výjimečné dílo Murals of Tibet od Thomase Lairda podpořila a podepsala přímo Jeho Svatost tibetský dalajláma. Ještě ji stále můžete sehnat, ale pospěšte si!

Pokud se zajímáte o východní kulturu, konkrétně o tibetský budhismus, pak by vaší pozornosti rozhodně neměla ujít unikátní velkoformátová kniha. Jedná se o výjimečnou publikaci v limitované edici, která má mimo jiné za účel předávat budhistické učení dalším generacím.

Kniha se automaticky zařadila mezi odkaz světového kulturního dědictví. Netradiční je jak její rozměr 50 x 70 cm, tak především její obsah. Na 498 stranách s šesti rozkládacími stranami najdete vyobrazené nejvzácnější nástěnné malby tibetské budhistické kultury. Speciální stojan na knihu zhotovil prestižní japonský architekt Šigeru Ban a je součástí tohoto speciálního díla.

Publikace se okamžitě stala horkým artiklem nejen pro všechny vášnivé sběratele, ale také obrovským magnetem pro všechny příznivce budhismu a východních meditačních a jógových technik. Její hodnotu posílila i podpora samotnou Jeho Svatostí čtrnáctým tibetským dalajlámou, který limitovanou edici osobně podepsal.

Fotograf Thomas Laird cestoval více jak deset let po budhistických chrámech ukrytých mezi zasněženými vrcholky hor, ponořených do hlubokých údolí a orámovaných pustými pouštěmi, aby dokázal zachytit magičnost tibetské budhistické kultury a její smysl přenést do díla na hraně umění a dokumentu. Výsledem je duchovní kontemplace vtištěná do knihy, která je dokonalým prostředkem k návštěvě nejen budhistického světa, ale i své vlastní duše.

Díky velkoformátovým fotografiím se člověk může skutečně ponořit do nástěnných maleb budhistických chrámů, ale i do atmosféry míst spojených s touto duchovní naukou a spolu s budhistickým spisovatelem Robertem Thurmanem se vydat na transcendentní cestu méně či více osobního charakteru. Kniha je vzácným a mistrně ztvárněným svědectvím tibetské kultury a excelentně vydařeným umělecko-vědeckým projektem. Je vydána v angličtině a k dispozici také ve dvou limitovaných art edicích.

Více info ZDE

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

130 dní do dubajského Expa: Česko i Německo představilo pavilony s udržitelnou vizí

Světová výstava Expo, která se měla v loňském roce poprvé konat v zemi arabského světa, byla kvůli covidové pandemii odsunuta na říjen 2021. Termín se přiblížil, opatření se rozvolňují a vypadá to, že velkolepá přehlídka se v Dubaji opravdu odehraje. Hlavními pilíři má být příležitost, mobilita a udržitelnost, a právě poslední zmíněné téma je klíčové také pro pavilon Česka a Německa. Zatímco Češi vidí udržitelnost jako transformaci a přistupují k ní vědecky, Němci kladou důraz na schopnost každého z nás změnit svět k lepšímu.
Přečtěte si

Petra Nesvačilová: Neměli bychom zapomínat vyvěšovat červené trenýrky

Vyhledávaná herečka a režisérka Petra Nesvačilová loni zvítězila na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava (MFDF) se snímkem Vojna Ztohoven. Nyní odjíždí na filmový festival do Polska (opět soutěž o nejlepší dokument), moc se na to těší. N&N Magazín si s ní povídal o vzniku filmu, o rozdílech mezi českou a ruskou povahou, a také o hranicích dobra a zla.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign