Přečtěte si

Listování s Karin Zadrick / Pod širým nebem, Markus a Frida Torgeby

Kolik z nás mělo asi podobný sen zkusit alespoň na chvíli žít mimo civilizaci, někde v lese. Jen málokdo dotáhne vše do samotného konce a realizuje to, co vždy chtěl a po čem toužil. Jednatřicetiletý Brit Kris Harbour se například vzdal své práce, domova a pohodlí, aby si mohl postavit dům uprostřed lesa a v budoucnu používat jen zelenou energii.
Přečtěte si

Nový knižní projekt ukazuje, že katastrofa se vypořádá téměř se vším

Je to opravdu zvláštní dílo, které Eva Noack vytvořila. Ve své slovní obrázkové knize “Eine Katastrophe hält was aus – Katastrofa něco vydrží“ pracuje Eva s nalezenými titulky a ikonkami z časopisů z 50. a 60. let, které najde v antikvariátech. Geneze textu a obrazu v jejím díle je komediálně lehká, a přesto sleduje hluboký příběh.
Přečtěte si

Jak umět relaxovat prozrazuje kniha Be Well

Od května obohacuje knižní trh ojedinělá kniha Be Well. Její autorka Kari Molvar čtenáře provází souvislostmi péče o tělo i ducha, přičemž čerpá z tradic historie, nebojí se dotknout šarlatánství nebo inovativních přístupů. Jde o velmi sofistikovaný ponor do hlouby největších radostí života a možná také o návod, jak dokázat „vypnout“…
Přečtěte si

Vyšlo výjimečné dílo Murals of Tibet

Pouze 998 kusů velkoformátové knihy, jejímž smyslem je předávat odkaz budhismu, vydalo nakladatelství Taschen. Výjimečné dílo Murals of Tibet od Thomase Lairda podpořila a podepsala přímo Jeho Svatost tibetský dalajláma. Ještě ji stále můžete sehnat, ale pospěšte si!
Ecce homo Forman
Přečtěte si

Ecce homo Forman

Radima Kratochvíla nazýval Miloš Forman svým „skorosynem“. Jeho vzpomínky doplněné dosud nepublikovanými fotografiemi a příběhy vyprávěnými přáteli a kolegy daly vzniknout unikátní knize Ecce homo Forman.