WeTravel — Colonia del Sacramento

Krásné, malebné a jak je z názvu poznat koloniální městečko, které si zachovalo svůj autentický ráz až dodnes.

Navštívit Uruguay jako takovou nebylo úplně v plánu, především proto, že dojet lodí do hlavního města Montevidea by zabralo poměrně hodně času. Když jsme ale zjistili, že existuje právě Colonia, která je z Buenos Aires pouze hodinu cesty, nebylo o čem přemýšlet a opravdu, zklamaní jsme rozhodně nebyli.

Přesun lodí proběhl bez větších problémů a po cca 70 minutách jsme dorazili do Uruguaye. Tak jsme si jednoduše mohli ze seznamu odškrtnout další zemi. Naštěstí všude brali argentinskou měnu, a my tak nemuseli řešit složité výběry přes bankomat (o výběrech v Jižní Americe jindy).

Ve městě, jako by se opravdu zastavil čas. Koloniální budovy, domy, kavárničky, stará auta a motorky dodávaly městu opravdu neskutečně poklidnou atmosféru a pocit, jako by se tu za posledních několik desetiletí moc nezměnilo. Dalším zajímavým poznatkem byl velký počet volně pobíhajících psů. Jen za těch pár hodin jsme jich viděli několik desítek, nicméně nevypadali, že by strádali.

Přestože jsme původně přemýšleli o přespání, zjistili jsme, že jedno odpoledne v nevelkém městečku bude stačit. Po vykoupání se v moři (na dlouhou dobu posledním) jsme stihli projít všechny velké i zapadlé ulice a uličky, hodili řeč s místním postarším pánem v jednom obchodě a vyrazili na cestu zpět do Buenos Aires, kde nás čekala poslední noc před přesunem do Patagonie. Další zastávkou je ‘hlavní město’ Ohňové země, a především nejjižnější město na světě – Ushuaia.

Na video z Colonia del Sacramento se můžete podívat tady:

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jak se z hippies stanou občané

Přední český (ale vlastně česko-německý) komentátor společenského dění a odborník na systemické konstelace Jan Bílý o svých letech v zemi, jež se (bohužel) snaží popřít všechno špatné.

Nejčtenější v kategorii Travel