Začala premiéra muzikálu Woodstock

Give me an F! Give me a U! Give me a C! Give me a K! What´s that spell? Fuck!Křičela prošedivělá komunita hippies diváků, když legendární písní od Country Joe McDonald začala premiéra muzikálu Woodstock.

Křičela prošedivělá komunita hippies diváků, když legendární písní od Country Joe McDonald začala premiéra muzikálu Woodstock. Berlínský varieté palác Wintergarten připravil show pro ty, kteří mají rádi období a písničky Woodstocku. 15. srpna, na den přesně 50 let od zrození legendy, vynikající tří hodinové varieté doprovázely akrobatickou show písně Janis Joplin, Santana, Blood Sweat & Tears, Who, Joe Cocker, Jefferson Airplane ad. Ne v dešti a blátě na louce pod širým nebem, ale při sklence vína či šampaňského s dobrým jídlem, které je možné si během show objednat.

wintergarden-fiona-bennett-2

Profesionální hudebníci zahráli i Bob Dylana. Sice nebyl na festivalu přítomen, ale dodnes je ikonou ducha Woodstocku a amerického protiválečného hnutí.

wintergarden-woodstock-variete-show-3

Nejednou nám zatajila dech špičková akrobatika. Ať už s gigantickými hula-hoop obručemi nebo ve vzduchu se zdánlivě vznášející křišťálovou koulí, která evokuje výlety s LSD. Všechno v harmonii s hudbou a v srdečné atmosféře. Tuto perfektní varietní show můžete obdivovat až do 27. 2. 2020. Nenechte si ji ujít, jestli pojedete do Berlína, nebudete litovat.

wintergarden-woodstock-variete-show-4

www.wintergarten-berlin.de/show/woodstock

Ne, opravdu nemám ve zvyku fotit se na toaletě. Ale ty ve Wintergarten jsou velmi speciální. Nedávno byly zrekonstruovány podle návrhu designérky a nejznámější berlínské kloboučnice Fiona Bennett. Zážitek.

wintergarden-fiona-bennett

wintergarden-fiona-bennett-2

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Vánoce za plotem uprchlického tábora

Moci slavit Vánoce doma s rodinou se zdá být samozřejmost, pohled do nedávné minulosti ale svědčí o opaku. Po komunistickém převratu v únoru 1948 odešly z Československa desítky tisíc lidí. V uprchlických táborech v Německu, kde byli nuceni dlouhé měsíce vyčkávat, mnozí z nich strávili i vánoční svátky. Ty se pak nesly ve znamení stesku po domově, strachu o osud příbuzných a přátel za železnou oponou i nekonečných emigračních procedur. Četná svědectví uprchlíků však ukazují, že i v obtížných chvílích byly Vánoce pro většinu z nich krásným svátkem.
Přečtěte si

Kávou nejposedlejší metropole – Praha pátá, Berlín jedenáctý

Na světě se vypijí každý den přibližně dvě miliardy šálků kávy. Bez ohledu na společenské postavení, na metodu přípravy, na způsob podávání. Věřili byste tomu, že Praha je podle BrewSmartly.com na žebříčku kávou nejposedlejších měst světa za rok 2021 na pátém místě? Berlín na jedenáctém. Zlato náleží Amsterdamu.

Nejčtenější v kategorii Society