Začala premiéra muzikálu Woodstock

Give me an F! Give me a U! Give me a C! Give me a K! What´s that spell? Fuck!Křičela prošedivělá komunita hippies diváků, když legendární písní od Country Joe McDonald začala premiéra muzikálu Woodstock.

Křičela prošedivělá komunita hippies diváků, když legendární písní od Country Joe McDonald začala premiéra muzikálu Woodstock. Berlínský varieté palác Wintergarten připravil show pro ty, kteří mají rádi období a písničky Woodstocku. 15. srpna, na den přesně 50 let od zrození legendy, vynikající tří hodinové varieté doprovázely akrobatickou show písně Janis Joplin, Santana, Blood Sweat & Tears, Who, Joe Cocker, Jefferson Airplane ad. Ne v dešti a blátě na louce pod širým nebem, ale při sklence vína či šampaňského s dobrým jídlem, které je možné si během show objednat.

wintergarden-fiona-bennett-2

Profesionální hudebníci zahráli i Bob Dylana. Sice nebyl na festivalu přítomen, ale dodnes je ikonou ducha Woodstocku a amerického protiválečného hnutí.

wintergarden-woodstock-variete-show-3

Nejednou nám zatajila dech špičková akrobatika. Ať už s gigantickými hula-hoop obručemi nebo ve vzduchu se zdánlivě vznášející křišťálovou koulí, která evokuje výlety s LSD. Všechno v harmonii s hudbou a v srdečné atmosféře. Tuto perfektní varietní show můžete obdivovat až do 27. 2. 2020. Nenechte si ji ujít, jestli pojedete do Berlína, nebudete litovat.

wintergarden-woodstock-variete-show-4

www.wintergarten-berlin.de/show/woodstock

Ne, opravdu nemám ve zvyku fotit se na toaletě. Ale ty ve Wintergarten jsou velmi speciální. Nedávno byly zrekonstruovány podle návrhu designérky a nejznámější berlínské kloboučnice Fiona Bennett. Zážitek.

wintergarden-fiona-bennett

wintergarden-fiona-bennett-2

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

archiv
Přečtěte si

Alena Mornštajnová: Příště budu psát o zelenině

Do Salónku Lucie Šilhové přišla spisovatelka Alena Mornštajnová, čerstvá držitelka ceny Česká kniha. Lucie Šilhová zavzpomínala na první setkání s jednou z nejprodávanějších českých autorek. Tehdy ještě ne zcela známá spisovatelka na ně přinesla svou knihu Hana, s níž přišel velký průlom.
archiv
Přečtěte si

Mosty

Vydavatelka N&N Czech-German Magazine Danuše Siering odešla za komunistů z Československa přes železnou oponu. A když opona spadla, začala mezi Prahou a Berlínem stavět mosty. Dělá to s radostí už 30 let.

Nejčtenější v kategorii Society