Začala premiéra muzikálu Woodstock

Give me an F! Give me a U! Give me a C! Give me a K! What´s that spell? Fuck!Křičela prošedivělá komunita hippies diváků, když legendární písní od Country Joe McDonald začala premiéra muzikálu Woodstock.

Křičela prošedivělá komunita hippies diváků, když legendární písní od Country Joe McDonald začala premiéra muzikálu Woodstock. Berlínský varieté palác Wintergarten připravil show pro ty, kteří mají rádi období a písničky Woodstocku. 15. srpna, na den přesně 50 let od zrození legendy, vynikající tří hodinové varieté doprovázely akrobatickou show písně Janis Joplin, Santana, Blood Sweat & Tears, Who, Joe Cocker, Jefferson Airplane ad. Ne v dešti a blátě na louce pod širým nebem, ale při sklence vína či šampaňského s dobrým jídlem, které je možné si během show objednat.

wintergarden-fiona-bennett-2

Profesionální hudebníci zahráli i Bob Dylana. Sice nebyl na festivalu přítomen, ale dodnes je ikonou ducha Woodstocku a amerického protiválečného hnutí.

wintergarden-woodstock-variete-show-3

Nejednou nám zatajila dech špičková akrobatika. Ať už s gigantickými hula-hoop obručemi nebo ve vzduchu se zdánlivě vznášející křišťálovou koulí, která evokuje výlety s LSD. Všechno v harmonii s hudbou a v srdečné atmosféře. Tuto perfektní varietní show můžete obdivovat až do 27. 2. 2020. Nenechte si ji ujít, jestli pojedete do Berlína, nebudete litovat.

wintergarden-woodstock-variete-show-4

www.wintergarten-berlin.de/show/woodstock

Ne, opravdu nemám ve zvyku fotit se na toaletě. Ale ty ve Wintergarten jsou velmi speciální. Nedávno byly zrekonstruovány podle návrhu designérky a nejznámější berlínské kloboučnice Fiona Bennett. Zážitek.

wintergarden-fiona-bennett

wintergarden-fiona-bennett-2

Text Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,