10 otázek pro MasterChefa Romana Stašu

Roman Staša je velký sympaťák a tak trochu překvapení letošní kuchařské soutěže MasterChef, kde ve velkém finále díky své odvaze riskovat zvítězil. Zjistili jsme, za co utrácí nejvíc peněz, do koho byl zamilovaný nebo jaká je jeho největší slabina.

Do koho jste byl tajně zamilovaný?

Do jedné herečky ze seriálu z hokejového prostředí. Když jsem ji poprvé uviděl, platonicky jsem se zamiloval (úsměv). 

Který člověk vás nejvíce ovlivnil?

Asi můj táta. Moc o něm nikde nemluvím, ale on mě naučil být čestným a spravedlivým člověkem, což jsou teď vlastnosti, kterých si na sobě hodně vážím. 

Ke které knížce se rád vracíte?

Je to určitě Alchymista a Malý princ. Alchymistu jsem četl jako úplně první knihu, které se dotýkala psychologie a filozofie. A Malého prince mi máma četla xkrát, když jsem byl dítě. 

Za co jste vydal moc peněz?

Určitě za cestovaní. Měl jsem to štěstí, že jsem se dostal k pořádaní různých firemních akcí a díky tomu jsem mohl procestovat velký kus světa. 

Sport je pro vás…

První, co mě napadne, je práce. V dobrém slova smyslu. Miluju svou práci osobního trenéra a doufám, že se k ní vrátím. Sport mi spoustu věcí dal, takže je to zároveň velká část mého života. 

Která píseň vás roztančí?

Zatanči od Jaromíra Nohavici. Tu miluju. Ale jinak jsem příznivec pomalé hudby. Například Xavier Rudd a jeho Spirit Bird je naprosto geniální píseň. 

Jaké umělecké dílo vás fascinuje?

Abych se přiznal, tak na umění moc nejsem. Fascinuje mě příroda, jak dokáže tvořit umělecká díla prostě jen tak. Miluju se na přírodu dívat a žasnu nad její krásou. Ale co mě naposledy fascinovalo, byla stavba Sagrada Familia v Barceloně. Je to tak nesmyslný, až je to krásný.

Koho obdivujete?

Obdivuju tolik lidí, že bych tady byl do rána. Obdivuju záchranáře, sportovce, umělce, prostě je toho celá řada. Ale ve svém okolí určitě svou rodinu. Mé rodiče, kteří mě dokázali vychovat a mou sestru, která má se mnou stále a stále trpělivost. Jsou to báječní lidé a zaslouží si můj velký obdiv. 

Vaše největší slabina?

Nerozhodnost. Každé ráno se budím s jiným rozhodnutím, a to mi někdy dělá nemalé problémy v životě. Ukotvil jsem se vlastně pořádně jen v osobním trénovaní a teď ve vaření a v soutěži MasterChef. Jinak je můj život jak na horské dráze, a proto obdivuji všechny lidi v mém okolí, že to se mnou dokáží vydržet. 

Pro příští dny (týdny) bych si přál…

Aby se už všechno vrátilo k normálu. Aby lidi mohli pracovat, abychom mohli žít zase jako předtím. A abychom se míň báli a víc věřili sami sobě. 

Foto: Jiří Štarha.

Další osobnosti, kterých jsme se zeptali na 10 otázek, najdete tady.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,