Přečtěte si

Pandemie nás v expanzi do Německa přibrzdila, říká šéfka české značky kabelek Verlein

Když si padnou do oka kreativní Češka a podnikavý Američan německého původu, může z toho vzniknout buď manželství, nebo třeba podnikatelský nápad. U Veroniky a Maxe Stuedleinových se povedlo obojí. A tak se (kromě onoho manželství a také dcery) zrodila značka Verlein, která vyrábí nadčasové kabelky. Ty svým luxusním vzhledem a precizním zpracováním zaujaly nejen zákazníky v Česku. Verlein se nyní přes všechny koronavirové nástrahy podle svých zakladatelů chystá postoupit z českého i na lukrativní německý trh. Co je k tomu třeba?
Přečtěte si

Generální ředitel Vodafone: Naše firma je jiná, na tom si zakládáme

Začátek kariéry spojil se značkou Lybar, později v Nestlé vymýšlel, jak propagovat dětské bonbony JOJO. Posledních téměř 20 let strávil v oboru telekomunikací. V každé práci byla jeho nadřízená žena. S úsměvem tak říká, že díky tomu má asi pro ženy porozumění. S Petrem Dvořákem, generálním ředitelem společnosti Vodafone Česká republika, jsem si povídala právě o ženách a o tom, jakou mají ve Vodafonu podporu.
Přečtěte si

Brutální film V síti by měli vidět rodiče všude ve světě, říká Lidija Zavoralová

Pokud přemýšlíte o vánočním dárku pro své ratolesti v podobě nových počítačových her, tabletu, Xboxu, telefonu či počítače, zkuste si možná nejprve přečíst rozhovor s Lidijí Zavoralovou. Lidija má sama čtyři děti a je autorkou série edukativních komiksových knih pro nejmenší Swich z říše za monitorem. Formou pohádek tak vlastně předává dětem a jejich rodičům informace, jak se v této oblasti pohybovat a na co nezapomínat.
Přečtěte si

Zakladatel Impact Hubu: V coworkingu je budoucnost. Firmy teď vidí, že tolik kanceláří nepotřebují

Sdílená pracoviště patří v byznysovém světě k jednomu z největších trendů poslední doby. Zájem o jejich flexibilní řešení roste i v reakci na koronavirovou krizi, která v mnoha směrech změnila to, jak jsme byli zvyklí uvažovat. Jaké výhody tedy coworking nabízí? A jak získat členství? Nejen o tom jsme si povídali se Zdeňkem Rudolským, spoluzakladatelem sítě Impact Hubů v České republice.
Přečtěte si

S šéfkuchařem Markem Fichtnerem o tom, jak se znovu rozbíhá Červený Jelen

V pražském paláci Špork, který se rozkládá mezi Hybernskou a ulicí V Celnici, před časem vznikl unikátní gastronomický koncept, který stojí nejen na umění šéfkuchaře Marka Fichtnera, ale také na atmosféře prostoru bývalého bankovního domu. Takže si své několikachodové menu můžete vychutnat třeba přímo v trezoru. Jak prožívali v Červeném Jelenovi první dny po téměř dvou měsících výdeje z okýnka? O tom jsme si povídali za stěnami ze silného betonu, kam nepronikne ani signál, s výhledem do kuchyně plné měděných odlesků ikonického nádobí Mauviel přímo s master chefem.
Přečtěte si

NaBoso s výtvarnicí Hanou Puchovou

Jak vypadají vaše rána? Máte ranní rituály? Co všechno se vám honí hlavou po ranním probuzení, když bosou nohou vkročíte do nového dne? NaBoso vám přináší rozhovory se zajímavými lidmi, kteří nás inspirují a nebojí se otevřeně odpovědět na žádné otázky.
Přečtěte si

10 otázek pro MasterChefa Romana Stašu

Roman Staša je velký sympaťák a tak trochu překvapení letošní kuchařské soutěže MasterChef, kde ve velkém finále díky své odvaze riskovat zvítězil. Zjistili jsme, za co utrácí nejvíc peněz, do koho byl zamilovaný nebo jaká je jeho největší slabina.
Přečtěte si

10 otázek pro Martu Jandovou

Zpěvačka Marta Jandová se rozhodně ani v této době nenudí. Zaměstnává ji nejen práce, ale hlavně rodina. Prozradila nám, jaká je její největší slabina, koho obdivuje a za co utrácí nejvíc peněz.