Dokonce i Angie byla spatřena pár dnů předtím, než nastoupila do karantény v obchodě s nákupním vozíkem plným lahodného moku.
Je na vině karanténa? Nebo home office? Sednout si ráno sám k počítači může i ten, kdo se večer hlouběji podíval do skleničky. Ve Finsku na tento stav dokonce existuje oficiální označení – Kalsarikännit, které můžeme přeložit jako „opít se doma ve spodním prádle”. Na vysvětlenou dodávám, že se toto označení týká těch, kteří ten den už nemají v úmyslu opustit dům nebo byt. A tak jsou dnes víc než kdykoliv jindy žádané recepty na kocovinu.
Kanadský autor a žurnalista Shaughnessy Bishop-Stall ve své knize Hungover uvádí mj. tyto strategické kroky, které jsou historicky doložené: V Mongolsku přísahají na nápoj z marinovaných ovčích očí, kovbojové na divokém západě vařili čaj ze zaječích bobků, ve viktoriánské Anglii rozpouštěli dřevěné uhlí v mléce. Oproti tomu jsou limetky, které sevřou do podpaží v Portoriku ti, kteří se chtějí vymanit z alkoholického opojení, wellness zážitkem.
Co tedy zkusit nealko…
Nový bar Zeroliq ve Friedrichshainu – stihli otevřít ještě 12. března – je skutečně výjimečný. Je to první nealkoholický bar v Německu. Doposud neexistovaly téměř žádné alternativy pro ty, kteří by chtěli večer užívat bez alkoholu: voda je pro kytky, většina koktejlů a šumivých vín nesnesitelně sladká a pivo bez alkoholu je důvodem vyhlášením smutku pro každého milovníka piva. Až opět otevřou, najdete v baru Zeroliq vína, koktejly a long drinky bez alkoholu, jejich hlavní specialitou je však pivo; v nabídce mají 17 různých nealkoholických druhů. A do té doby si můžeme doma pochutnávat na pár procentech.