Alkoholfrei v karanténě?

Německá vláda si začíná stěžovat, že lidé v době krize pijí více alkoholu. Spotřeba prý za poslední týdny stoupla o 17 %.

Dokonce i Angie byla spatřena pár dnů předtím, než nastoupila do karantény v obchodě s nákupním vozíkem plným lahodného moku.

Je na vině karanténa? Nebo home office? Sednout si ráno sám k počítači může i ten, kdo se večer hlouběji podíval do skleničky. Ve Finsku na tento stav dokonce existuje oficiální označení – Kalsarikännit, které můžeme přeložit jako „opít se doma ve spodním prádle”. Na vysvětlenou dodávám, že se toto označení týká těch, kteří ten den už nemají v úmyslu opustit dům nebo byt. A tak jsou dnes víc než kdykoliv jindy žádané recepty na kocovinu.

Kanadský autor a žurnalista Shaughnessy Bishop-Stall ve své knize Hungover uvádí mj. tyto strategické kroky, které jsou historicky doložené: V Mongolsku přísahají na nápoj z marinovaných ovčích očí, kovbojové na divokém západě vařili čaj ze zaječích bobků, ve viktoriánské Anglii rozpouštěli dřevěné uhlí v mléce. Oproti tomu jsou limetky, které sevřou do podpaží v Portoriku ti, kteří se chtějí vymanit z alkoholického opojení, wellness zážitkem.

Co tedy zkusit nealko…

Nový bar Zeroliq ve Friedrichshainu – stihli otevřít ještě 12. března – je skutečně výjimečný. Je to první nealkoholický bar v Německu. Doposud neexistovaly téměř žádné alternativy pro ty, kteří by chtěli večer užívat bez alkoholu: voda je pro kytky, většina koktejlů a šumivých vín nesnesitelně sladká a pivo bez alkoholu je důvodem vyhlášením smutku pro každého milovníka piva. Až opět otevřou, najdete v baru Zeroliq vína, koktejly a long drinky bez alkoholu, jejich hlavní specialitou je však pivo; v nabídce mají 17 různých nealkoholických druhů. A do té doby si můžeme doma pochutnávat na pár procentech.

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Knedlíky v Berlíně

Kdo má pocit, že knedlíky jsou pouze českou specialitou, ten by si měl zajet na gurmánský zájezd do Berlína. Najdete je zde totiž na lístku v mnoha restauracích, v těch nejrůznějších variantách a chutích. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější.
Přečtěte si

Sommelier Jiří Markuzzi: Německý riesling i moravský ryzlink může být skvělý. V Německu však vítězí tradice

Občas má někdo to štěstí, že se narodí se jménem, které předurčí jeho budoucnost. Třeba tak jako majitel vinného obchodu Vino Markuzzi. Jiří Markuzzi se narodil v Česku, ale jeho předkové pocházeli, jak jeho příjmení napovídá, z Itálie. K vínu přivedl Jiřího jeho otec, který za ním (za vínem a s Jiřím) často jezdil na Moravu. Vzhledem k tomu, že se Jiří už na hotelové škole stal sommelierem, od mládí prozkoumá vinný potenciál různých států. S oblibou mluví nejen o Itálii, ale i o Německu. A právě o německých vínech v porovnání s moravskými (a nejen o tom) jsme se s Jiřím bavili.
Přečtěte si

Místní se pozastavují nad nakládaným hermelínem a utopenci, říká majitelka české kavárny v Berlíně

Zajímavé prostory u hřbitova v berlínské centrální čtvrti Friedrichshain zaujaly českou architektku Annu Vohlídalovou natolik, že se rozhodla odejít ze stálého zaměstnání a nemovitost si pronajala. V domě si založila také vlastní kavárnu, kterou pojmenovala Nonna Café & CO. Její podnik nabízí převážně české produkty jako věnečky, buchty, koláče, utopence nebo nakládané hermelíny. A personál tvoří hlavně Češi.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Před Ruskem jsme varovali, ale Berlín to nechtěl slyšet

      ·      08.08.2022
Často slýcháme, že jedním z důvodů pro Putinovo rozhodnutí zahájit svou "ruskou válku" byla skutečnost, že Západ ve svém hodnocení Ruska a jeho záměrů zanedbal historické zkušenosti Východu či spíše střední Evropy. Kdyby tomu bylo jinak a Západ

Aktuálně na německém webu

Wir haben gewarnt, aber Berlin hörte nicht zu

      ·      08.08.2022
Warum hat Putin beschlossen, den Krieg gegen die Ukraine vom Zaun zu brechen? In jüngster Zeit vernimmt man häufig die Meinung, einer der Gründe sei gewesen, dass der Westen versagt habe – auch, weil er die Erfahrungen des Ostens oder, besser gesagt: Mitteleuropas mit Russland