Alkoholfrei v karanténě?

Německá vláda si začíná stěžovat, že lidé v době krize pijí více alkoholu. Spotřeba prý za poslední týdny stoupla o 17 %.

Dokonce i Angie byla spatřena pár dnů předtím, než nastoupila do karantény v obchodě s nákupním vozíkem plným lahodného moku.

Je na vině karanténa? Nebo home office? Sednout si ráno sám k počítači může i ten, kdo se večer hlouběji podíval do skleničky. Ve Finsku na tento stav dokonce existuje oficiální označení – Kalsarikännit, které můžeme přeložit jako „opít se doma ve spodním prádle”. Na vysvětlenou dodávám, že se toto označení týká těch, kteří ten den už nemají v úmyslu opustit dům nebo byt. A tak jsou dnes víc než kdykoliv jindy žádané recepty na kocovinu.

Kanadský autor a žurnalista Shaughnessy Bishop-Stall ve své knize Hungover uvádí mj. tyto strategické kroky, které jsou historicky doložené: V Mongolsku přísahají na nápoj z marinovaných ovčích očí, kovbojové na divokém západě vařili čaj ze zaječích bobků, ve viktoriánské Anglii rozpouštěli dřevěné uhlí v mléce. Oproti tomu jsou limetky, které sevřou do podpaží v Portoriku ti, kteří se chtějí vymanit z alkoholického opojení, wellness zážitkem.

Co tedy zkusit nealko…

Nový bar Zeroliq ve Friedrichshainu – stihli otevřít ještě 12. března – je skutečně výjimečný. Je to první nealkoholický bar v Německu. Doposud neexistovaly téměř žádné alternativy pro ty, kteří by chtěli večer užívat bez alkoholu: voda je pro kytky, většina koktejlů a šumivých vín nesnesitelně sladká a pivo bez alkoholu je důvodem vyhlášením smutku pro každého milovníka piva. Až opět otevřou, najdete v baru Zeroliq vína, koktejly a long drinky bez alkoholu, jejich hlavní specialitou je však pivo; v nabídce mají 17 různých nealkoholických druhů. A do té doby si můžeme doma pochutnávat na pár procentech.

Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Boeckl a Kokoscha: skutečná rivalita?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, stojící naproti ikonické vídeňské secesní stanici metra Karlsplatz Otto Wagnera a Josepha Marii Olbricha, přichází aktuálně s výstavou „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Rivalita”. Nabízí přibližně stovku děl na papíře ze sbírek Albertiny.

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Aktuálně na německém webu

Boeckl und Kokoscha: Eine wahre Rivalität?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, die sich direkt gegenüber der ikonischen Wiener Jugendstil-U-Bahn-Station Karlsplatz von Otto Wagner und Joseph Maria Olbrich befindet, bringt aktuell in ihren Untergeschoss-Sälen die Schau „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Eine Rivalität.“ Darin präsentiert

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka