The dark rooms exhibition

Berlín nikdy neodpočívá. V této metropoli se zdá, že mír a čas jsou jen privilegiem pro vyvolené. Ale existují i výjimky.

Pojďme zhasnout světla, temnota zbystří smysly. Jejím prostřednictvím se stáváme neviditelnými pozorovateli. Zmizíme v prostoru a zpomalíme tempo vnímání umění.

Boris Acket vytváří instalace, které simulují přírodní jevy:  Zažijeme obrovské bouře a rozbouřené moře. Uslyšíme zvuk větru, ale vidíme 49 servomotorů pohybujících se v prostoru. Všichni jsme ovlivněni přírodou. Každý den. Dokonce i naše nálada na ní závisí. Ale příroda se z našeho světa začíná kousek po kousku vytrácet. 

Hydrosfeer by Boris Acket

Umělec na šesti tmavých podlažích odhaluje, jak rychle se spokojíme s iluzí přírody, ale také naši ambivalenci vůči přírodě. V tomto případě se jedná o touhu, fascinaci, sílu, ale i bezmoc.

Výstava je cestou kolem světa. Díla vznikala po celém světě: v Mexico City, Sydney, New Yorku, Miláně, Madridu, Amsterdamu a Curychu. Poprvé autor vystavuje všechny instalace na jednom místě v Berlíně. Výstava vzniká ve spolupráci s 12 mezinárodními umělci. 

Návštěvníci vstupují do expozice černou dírou. Tato temnota slouží důležitému účelu: čistí naše smysly od chaotického každodenního života. Každý host obdrží podložku na jógu. To znamená, že každý si může najít své místo mezi hypnotickými díly pro svůj čas sám se sebou.
Předpokládaná délka pobytu je přibližně 2 hodiny…nebo déle, dle potřeby.

Oculus by Boris Acket

Výstava „The Dark Rooms Vertical“ se koná pokaždé na jiném, tajném místě, které se oznámí až 48 hodin před zahájením výstavy. Vstupenky jsou omezené. Projekt je zpřístupněn veřejnosti jen na 15 dnů,  od 26.04.24 – 10.05.24. Více info: https://www.thedarkrooms.de/

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Tajemnosti Mily Fürstové v Hradci Králové

       ·   07.05.2024
Pochází z Čech, ale žije ve Velké Británii. Je nejmladší členkou umělecké akademie The Royal West of England Academy v Bristolu. Její práce se nacházejí ve sbírkách královny Alžběty II. a V&A Musea v Londýně:

Aktuálně na německém webu

Geheimnisse von Míla Fürstová in Hradec Králové

       ·   07.05.2024
Sie ist eine der bedeutendsten zeitgenössischen Künstlerpersönlichkeiten. Sie stammt aus Tschechien, lebt seit dreißig Jahren in Großbritannien. Ihre Werke befinden sich in den Sammlungen von Königin Elisabeth II. und dem V&A Museum in London: die

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und