WeTravel — Ushuaia

Nejjižnější město na světě, první kontakt s Patagonií, a především základna pro většinu expedicí mířící do Antarktidy. To je Ushuaia.

První zážitek na nás čekal už na letišti, když jsme zjistili, že nám na cestě z Argentiny zmizely z batohu naše hygienické tašky, a tak jsme prvních pár hodin ve městě trávili řešením reklamace. Naštěstí nám letecká společnost Latam vyšla vstříc a my se mohli vydat směrem do padesátitisícového města, na které jsme si vyhradili celkem 4 dny.

Po ubytování jsme vyrazili na první průzkum. Pokud by někdo očekával atmosféru antarktické vesničky, asi by byl zklamán – desítky luxusních restaurací, bary, banky, kasina, butiky, a dokonce i Hard Rock Café. Přesto mělo město i díky neskutečným výhledům krásnou atmosféru, a i teplota byla nad očekávání příjemná (kolem 18 stupňů).

Jak jsem již zmínil, město leží na 54’48’57 jižní šířky a do jižnějšího města na světě se už člověk nedostane. 26 km za městem dokonce končí cesta, jejíž konec je známý jako “Fin del Mundo” – konec světa. Tam se dá dostat buď taxíkem, nebo turistickým vláčkem. My si vybrali sportovnější verzi, a na konec světa jsme si dojeli na kolech, které jsme si ve městě půjčili. Musím říct, že okolí cesty i samotný cíl za to stál.

Další den byl na plánu výlet lodí na odlehlá místa, na kterých jsou vidět tučnáci, tuleni a všechna možná zvířata, tolik typická pro Patagonii. Já, jako ne zrovna velký milovník organizovaných výletů, jsem zůstal ve městě, a tak je zážitky možné popsat pouze skrze fotografie, které nafotila Danielka.

Zbytek pobytu v Ushuaie jsme odpočívali a nabírali síly na to, co nás čekalo v příštích dnech a týdnech a to, kvůli čemu jsme vlastně byli v Patagonii – putování pěšky, spaní ve stanu a obdivování dokonalé patagonské přírody.  Jako první jsme si vybrali ne zrovna známý trek měřící cca 35 km, pár kilometrů od Ushuai. Jelikož nemá na mapách ani jméno, nazval jsem ho pracovně ‘soggy trek’.

Na video se můžete podívat tady:

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher