Berlin Art Week 2022 od 15. – 18. září

Začátek podzimu přináší v Berlíně to nejlepší z uměleckého života ve městě.

Začátek podzimu přináší v Berlíně to nejlepší z uměleckého života ve městě. Během festivalového týdne otevře své brány více než 50 berlínských galerií. Součástí je i veletrh Positions Berlin Art Fair, který zve hosty do areálu letiště Tempelhof. Kromě známých berlínských galerií se zde představí 88 galerií z 20 zemí.

Positions Berlin Art Fair
To, co začalo před více než 10 lety jako místo setkávání milovníků umění a obchodníků, se v posledních letech etablovalo jako stálý programový bod v rámci zahájení podzimní umělecké sezóny a berlínského týdne umění. Dnes je Positions Berlin Art Fair důležitým hráčem na národním i mezinárodním poli uměleckých veletrhů, kde se setkávají angažovaní i noví sběratelé s galeriemi, jejich novými umělci a jejich díly. Ve dnech 15.–18. září 2022 se v hangáru 5–6 bývalého letiště Tempelhof opět uskuteční veletrh, který přivítá kreativní scénu a přiblíží trh s uměním v hlavním městě. 

Na Positions Berlin se představí 88 galerií z 20 zemí.

Výstavy v berlínských galeriích během Art Weeku
Jako město umění je Berlín především živým produkčním centrem – v metropoli žije a pracuje řada renomovaných i začínajících umělců. 
Art Weeku se zůčastní 53 berlínských galerií, které udávají trendy v Berlíně i ve světě. Mezi nimi jsou i etablované pozice umělců, jako je Rosa Barba v galerii Esther Schipper, LaToya Ruby Frazier a Jon Rafman v galerii Sprüth Magers a Carrie Mae Weems v galerii Barbara Thumm. Kromě toho se představí řada mladých umělců žijících a tvořících v Berlíně, například Hannah Sophie Dunkelberg v galerii Efremidis, Philipp Modersohn v galerii Guido W. Baudach a Mario Pfeiffer v galerii KOW. 
Všechny zúčastněné galerie a jejich umělce najdete zde: https://berlinartweek.de/locations/

Wilhelm Hallen #3 
Již potřetí se v rámci Art Weeku koná v památkově chráněném objektu Wilhelm Hallen v Reinickendorfu volně kurátorovaná skupinová výstava “Reinickendorf Rules”. Pro tuto akci spojilo své síly 15 renomovaných berlínských galerií, které v rámci iniciativy K60 chtějí dále podporovat dialog a diskusi mezi galeriemi a berlínskou uměleckou scénou a vytvářet prostor pro rozvoj nových myšlenek.

Berlin Art Week opět přivítá odborníky a přátelé umění, umělce a kurátory, Berlíňany a hosty z celého světa. Zkrátka všechny, kteří milují a oslavují umění. Protože v Berlíně se umění nejen vytváří, ale také žije.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,