Berlin Art Week 2022 od 15. – 18. září

Začátek podzimu přináší v Berlíně to nejlepší z uměleckého života ve městě.

Začátek podzimu přináší v Berlíně to nejlepší z uměleckého života ve městě. Během festivalového týdne otevře své brány více než 50 berlínských galerií. Součástí je i veletrh Positions Berlin Art Fair, který zve hosty do areálu letiště Tempelhof. Kromě známých berlínských galerií se zde představí 88 galerií z 20 zemí.

Positions Berlin Art Fair
To, co začalo před více než 10 lety jako místo setkávání milovníků umění a obchodníků, se v posledních letech etablovalo jako stálý programový bod v rámci zahájení podzimní umělecké sezóny a berlínského týdne umění. Dnes je Positions Berlin Art Fair důležitým hráčem na národním i mezinárodním poli uměleckých veletrhů, kde se setkávají angažovaní i noví sběratelé s galeriemi, jejich novými umělci a jejich díly. Ve dnech 15.–18. září 2022 se v hangáru 5–6 bývalého letiště Tempelhof opět uskuteční veletrh, který přivítá kreativní scénu a přiblíží trh s uměním v hlavním městě. 

Na Positions Berlin se představí 88 galerií z 20 zemí.

Výstavy v berlínských galeriích během Art Weeku
Jako město umění je Berlín především živým produkčním centrem – v metropoli žije a pracuje řada renomovaných i začínajících umělců. 
Art Weeku se zůčastní 53 berlínských galerií, které udávají trendy v Berlíně i ve světě. Mezi nimi jsou i etablované pozice umělců, jako je Rosa Barba v galerii Esther Schipper, LaToya Ruby Frazier a Jon Rafman v galerii Sprüth Magers a Carrie Mae Weems v galerii Barbara Thumm. Kromě toho se představí řada mladých umělců žijících a tvořících v Berlíně, například Hannah Sophie Dunkelberg v galerii Efremidis, Philipp Modersohn v galerii Guido W. Baudach a Mario Pfeiffer v galerii KOW. 
Všechny zúčastněné galerie a jejich umělce najdete zde: https://berlinartweek.de/locations/

Wilhelm Hallen #3 
Již potřetí se v rámci Art Weeku koná v památkově chráněném objektu Wilhelm Hallen v Reinickendorfu volně kurátorovaná skupinová výstava “Reinickendorf Rules”. Pro tuto akci spojilo své síly 15 renomovaných berlínských galerií, které v rámci iniciativy K60 chtějí dále podporovat dialog a diskusi mezi galeriemi a berlínskou uměleckou scénou a vytvářet prostor pro rozvoj nových myšlenek.

Berlin Art Week opět přivítá odborníky a přátelé umění, umělce a kurátory, Berlíňany a hosty z celého světa. Zkrátka všechny, kteří milují a oslavují umění. Protože v Berlíně se umění nejen vytváří, ale také žije.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Z punkové princezny podnikatelkou

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn-Taxis, někdejší punková princezna s natupírovaným účesem a výstředním make-upem, dobývala v 80. letech minulého století titulní stránky nejen německého tisku. Po náhlé smrti manžela Johanna von Thurn-Taxise, s nímž má tři děti,

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač.