Designový fair trade shop v Berlíně

Berlínská značka Folkdays je dobrým příkladem toho, že fair-trade móda a design nemusí byt nasáklý atmosférou voňavých tyčinek, aby se staly hitem i pro náročné spotřebitele.Berlínská značka Folkdays je dobrým příkladem toho, že fair-trade móda a design nemusí byt nasáklý atmosférou voňavých tyčinek, aby se staly hitem i pro náročné spotřebitele.

Po několika letech internetového obchodu Folkdays před třemi lety v Kreuzbergu otevřel  kamenný obchod, který se rychle vyšvihnul do ratingu top ten green shops v Berlíně. Jeho všechny produkty jsou důmyslné a přitom  láskyplně vybrané z celého světa — oblečení, šperky, bytový textil nebo kuchyňské potřeby. Zakladatelka Lisa Jaspers dnes spolupracuje se 40 manufakturami ve 20 zemích světa a se všemi producenty se zná osobně. Jak sama říká: „Důvěryhodná spolupráce je pro mě základem dlouhodobého partnerství, se všemi našimi producenty jednám na stejné úrovni. Našim cílem je pomáhat místním výrobcům, zachovat tradice jejich řemesel a zároveň je dále rozvíjet a částečně znovu objevovat. Podporovat je prostřednictvím stabilního příjmu.“

nejlepsi-berlinsky-obchody

top-ten-berlin-shop

folkdays-berlin-design-fair-trade

folkdays-berlin-design-fair-trade-shop

Obchod najdete v Manteuffelstrasse 19. Více info: www.folkdays.de

Text Danuše Siering Foto Folkdays

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Fenomén DEFA: Filmový vhled do témat, o nichž se v NDR mluvilo jen šeptem

Homosexualita, krize bydlení, kriminalita ani další problémy v socialistickém světě oficiálně neexistovaly. Jejich veřejná kritika i pouhá diskuze o nich byla nejen ve východním Německu tabu a systém se všechny problematické společenské otázky snažil zamést pod koberec. I přesto se však řada tvůrců z východoněmeckého filmového studia DEFA (Deutsche Film-Aktiengesenschaft) snažila tato témata ve svých filmech zpracovávat, samozřejmě s rizikem postihů jako je vyloučení z vývozu nebo zákaz projekce v kinech.
Archiv Martina Janeckého
Přečtěte si

Martin Janecký: Foukat sklo tři dny je věčnost

Tvoří plastiky, které odporují všedním představám o práci se sklem, a svou techniku zdokonalil tak, že se mu vyrovná jen málokdo. I přes to z Martina Janeckého cítíte respekt k řemeslu i samotnému materiálu, který se podle svých slov snaží zkrotit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign